Yurtdışından Lipo Pil Siparişi vermek

Sezer Ç

Yeni Uye
Arkadaşlar Selamlar,
Şimdiye kadar yurtdışından envai çeşit parça getirttim hobilerim üzerine. Quadcopter'im için daha büyük bir pil getirtmek istiyorum, hobbykingden ya da banggoodda uygun piller var. Fakat;
piller kimyasal olduğu için yolda ve gümrükte sorun olur mu ?
normal Gümrük vergisi çıkarsa sorun yok, fakat ülkeye girememe durumu var mı acaba?

Teşekkür ederim,
iyi Çalışmalar.

Ülkeye girememe durumu yok. Pillerdeki en büyük sorun taşıma sırasında çıkıyor. Çoğu posta şirketi lipo taşımıyor. Banggood dönem dönem pil göndermeyi durduruyor, sonra yeniden başlıyor. Hobbyking'den ise sadece EU mağazasından pil alınabiliyor.

Banggood uzun süredir 30TL civarı bir taşıma ücreti karşılığında gönderiyor.1. Lipomun gelmesinden aldığım cesaretle 2. Lipomu dün sipariş ettim. Banggood'dan sipariş verebilirsiniz. Bu arada 1500 mahı geçmedim

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ben Banggood'dan kısa bir süre içinde lipo sipariş vermiştim.Postanız ilk önce Çin'den Belçika ya daha sonra Belçika'dan Türkiyeye geliyor.Kargoda gecikme en fazla Çin'den Belçikaya gelmesi sırasında oluyor.Hatta kargonuz Belçikaya gelene kadar kargo takip bilgisi çıkmıyor.Elinize geçmesi yaklaşık 1 ay ı buluyor.Benim deneyimlerim bu yönde.

• Beğen
Banggood dan 2018 Aralık ve 2019 şubat olmak üzere 3S 2300 mah ve 3S 2200 mah iki adet kargo dahil 30$ civarı pil aldım . Takip numarası olmasına rağmen maalesef eve teslim olana kadar sadece 2 kez bilgi güncellemesi yapıldı . Biri yola çıkış diğeri de yerel dağıtıcıya teslim bilgisiydi. Biri 17 gün diğeri 21 günde teslim edildi . Banggood Tamer beyin yazdığı gibi çinden belçikaya oradan da Türkiye'ye gönderiyor . Ürünler gayet sorunsuz geldi şimdiye kadar.

• Beğen
cevaplarınız için teşekkür ederim. kimyasal olduüğu için kargo şirketleri taşımayabilir diye düşündüm. mah değeri yüksek almayı planlıyorum. 1 ayda gelse 45 gunde gelse sorun yok. Banggood üzeridem sipariş vereyim o zaman. tecrübeleri yazarım.

İyi çalışmalar.

2022'de durum nedir? Aliexpressten sipariş eden oldu mu?
Sipariş vermedim ama adı sanı duyulmamış pillere denk geliyorum, fiyat belki dolar bazında iyi ama malum kur yüzünden bana uçuk geliyor, üstüne birde kargo ücreti eklenince daha bir zor oluyor. Birde tabi Türkiye me gönderen satıcı bulmakta ayrı bir sorun oluyor.

Şuan pilot tr da indirim var diye biliyorum. Lipo stoklarımız yenilendi diye mail gelmişti iki gün önce, taksitte var bir göz atabilirsiniz oraya da.

Amerikadan hicbir firma lipo bize gonderemiyor. aliexpressde sadece adi duyulmamis 3s 2200mah gibi kuçük piller var. 5000 mah 6s büyük pilleri aliexpres de bize gonderemyor.
geriye sadece
ercmarket.com
alintrex. co.uk
modelhelicopters.co.uk kaliyor

Biraz riskli gelebilir ama instagram üzerinde bir iki kişi var istek üzerine lipo getiriyorlar arada belli bir komisyon alıyorlar ama çok pahalı olmuyorlar. Vergi gümrük uğraşmıyorsunuz

Eğer getirme şansınız varsa CNHL tavsiye edebilirim. Fiyat performansı yüksek bataryalar.

Yurtdışında bulunduğum bölgeye tek teslimat yapan firmaydı, risk alıp sipariş geçtik. Geldi ve performansları tatmin edici oldu... Batarya başı 100 deşarjı geçtim şu an için... İc dirençler 3-4 mohm mertebesinde halen...

Team NCRC firmasından alabilirsiniz.Team NCRC, Kıbrısta hizmet veren bir firma.Firma yetkilisi Umut bey sağolsun çok ilgili ve her konuda yardımcı oluyor.Artık Aliexpress,Banggood,...vb sitelerden ürün almanın hiçbir avantajı kalmadı.Nakliye sorunu da çabası...Yaptığım fiyat karşılaştırmasında gördüm ki ya aynı fiyata denk geliyor ya da daha pahalıya geliyor alacağım ürüne göre.Lipo batarya olarak çeşitli Çin üretimi bataryaları ve söz konusu firmada satılan MKT Racing lipo bataryaları kullanma fırsatım oldu.Benim deneyimlerime göre MKT Racing diğerlerinden daha kaliteli.Tabi ki bu iş tercih meselesi.Eğer Çin'den almanın parasal ve kalite anlamında bir avantajı yoksa neden macera arayayım? Alıp keyfime bakıyorum son derece de memnunum.Aynı ürünü kullanan birçok modelci var çevremde hiçbirinden en ufak şikayet duymadım.Bunun dışında Makine Mühendisliği bitirme projemiz solunum cihazı prototipi üretmekti onda bile kullandık.:) Sonuç olarak eğer Çin'den almak bir avantaj sağlıyorsa elbette alınabilir.Sizin tercihinize kalmış bir şey...