Zagi fpv49 v1 hakkinda bildikleriniz

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkaşlar ben yeni uye iso,
İntetnette araştirmalarimin sonucunda
Zagi Fpv49 v1 modelli yapmaya karar verdim,daha oncede üç dört tane zagi yaptim amma bir turlu başaramadim
Yani bir turlu uçuramadim ,you toube den yeni planlar buldum ,insallah bu sefer olucak ,bu zagiyle ilgili değerli hocalarimin bilgi ve deneyimlerini bekliyorum,şimdikten paylaşimlariniz için teşekkur ederim,,

Bir sorum daha olucakti,diyelim zagiyi yaptiniz ,ayarladiniz ,dikkatimi bir şey çekti ,zaginin arkadaki hareketli kisim(yonlendirdiğiniz kisim)videlarda sanki biraz yukarida ayarli , bu ayar kaç mm olmasi gerekiyor ,birde zagiyi ilk edapta uçurmak için havaya attiğinizda komandada belli bir yuksekliğe kadar yalnižca gaz çubuğunumu kullaniyorsunuz ,yoksa gaz çubuğuyla beraber direk kaldirma çubuğunuda berabermi kullaniyorsunuz ,
Şimdikten bilgileriniz için teşekkur ederim...

...birde zagiyi ilk edapta uçurmak için havaya attiğinizda komandada belli bir yuksekliğe kadar yalnižca gaz çubuğunumu kullaniyorsunuz ,yoksa gaz çubuğuyla beraber direk kaldirma çubuğunuda berabermi kullaniyorsunuz

Ben daha guzelini sorayim, hangi cubugu ne kadar kullaniyoruz? Hareketlere ne kadar kontrol vermek gerekiyor?

Bunu ogrenmenin iki yolu var. İlki ucagi yapmak, pilleri sarj etmek, arabaya binip sahaya gitmek, ucagi kaldirmaya ugrasmak, birkac deneme sonra daha fazla denemeye firsat vermeyecek kadar kirip, geriye kalan elektronikleri ve pili (tabi zarar gormedilerse) toplayip eve donmek ve pilleri desarj etmeye baslamak. Bu sirada yeni zagiyi yapmaya da baslayabilirsiniz.

İkinci yol, bir simulator kumandasi ve programi edinirsiniz. Evden bile cikmadan, her kirimdan sonra reset tusuna basar, yeni gelen ucagi kirmaya baslarsiniz. Ta ki kirmadan ucurabilene dek.

Simulator sart :)

Merhaba emre bey
Bana katkita bulundugunuz için size tesekkur ederim ,
Aynan dediğiniz gibi oldu ,dört tane zagi yi ,malesef kirdim ,ve her seferinde yenisine başladim,şimdi tekrar ,yeni bir zagi yapiyorum insallah uçar,similisyona gelince,play storeden bir kaç program buldum ,onlarla çalişmaya başladim insallah olur ,
Ben almanya ,leverkussen taraflarinda yaşiyorum, o civarda yakinlarda formdan bir arkadaş olsa daha faydali olucak ,gorsel (saha) anlaminda
Allaha emanet olun

İsmail bey kumandanıza uygun bir simulatör kablosu alıp pc' de kumandanız ile çalışırsanız ya da bir simulatör kumandası alıp onunla çalışırsanız daha faydalı olur. Cep telefonundaki simulatörlerin pek bir katkısı olmuyor. Forumda Phoenix, Realflighy, Aerofly gibi simülatörleri bulabilirsiniz.

Zagi atma ile ilgili kendi yöntemimi anlatabilirim;
Sol elimde zagi kanattan sıkıca tutarken kanat yere nerdeyse dik konumda.
Kumanda boynumda sağ elimle yarın gaz açıp (modele yeterli irtifaya getirecek kadar açık)
Sağ elimi sağ stike alıp modeli savuruyorum bırakırken kanatlar yere paralel olduğu zaman bırakıyorum.Sağ stikten düzeltmeler yapıp irtifa aldıktan sonra sol elimle gerekli terimleri veriyorum sonra rahat.
Tabiki model rüzgara karşı, inişler kalkışlar hep rüzgara karşı.
Bu arada simülatör fikrine katılıyorum.

Arkadaşlar ,inanin çok tesekkur ederim ,sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunta zagimi uçuracağim,bu zamana kadar çevremde bu işle uğraşan kimse olmadiği için bilgi ihtiyacim vardi ,, sizlerin sayesinde bilgi ediniyorum ,,,,,,,teşşekkur ederim rckolik ailesi,,,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nafile ,, Yaptim ,ettim yine uçmadi ,iki sefer burun ustu çakildi ,ve sonuç yine kirildi
Amma yilmak yok ,yarin daha kuçuğunu yapicam bu yaptiğim 125 cm idi ,simdiki yapicam 80cm olucak ,bundan yaptiğim 6. Oldu . Bir goklerde goremedim,hep husranla bitti,inşallah bu yapicağim uçar.
İyi akşamlar

Nafile ,, Yaptim ,ettim yine uçmadi ,iki sefer burun ustu çakildi ,ve sonuç yine kirildi
Amma yilmak yok ,yarin daha kuçuğunu yapicam bu yaptiğim 125 cm idi ,simdiki yapicam 80cm olucak ,bundan yaptiğim 6. Oldu . Bir goklerde goremedim,hep husranla bitti,inşallah bu yapicağim uçar.
İyi akşamlar
Tanış üma bölümünden yazdım ama dikkate almadınız.... Bu zagi sizin ilk modeliniz mi ? Yani bundan önce hiç model uçurdunuz mu ?

Doğru memet bey ,bu zagiyle başlamak doğru bir fikir değil ,,,,,daha once uç beş tane daha zagi yaptim amma bir turlu uçmadi,,,,ve bu zamana kadar hiç model uçurmadim ,uçuramadim,beni uyardiğiniz için size tesekkur ederim,,,,
Size bir sorum var ,ben almanyada koln taraflarinda yaşiyorum ,siz bu formda baya eskisiniz ,almanyadanda tahmin ediyorum rckolik ailesine uye olan arkadaşlar var. Ben onlara bu formda nasil ulaşabilirim,ana sayfada
bunla ilgili yeni bir başlik açsam form için bir sıkınti olurmu,,, ,yardimlariniz için teşekkur ederim

Şu an lokasyon bazında üye araması yapılamıyor ama yarın bir aksilik olmazsa bu kısmı aktif edeceğim. Bu özellik sayesinde Almanya’dan aramıza katılan üyelerimizin listesine ulaşabilir olacaksınız.