Zagi kanat yapımi

abdullah_orhan

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar evimde zagi kanadi icin kanat kestim şimdi ise bu kanadi kesmek istiyorum.Uçağın kanatlarin birleştiği kısım 27cm,kanadin kisa olan uç kısmı 13 cm.Simdi kesim konularında düz tel ile K.A.K formulu ile kesilebildigini ogrendim ancak elimdeki sistem buna uygun değil.Ben bu köpüğü sıcak tel den farklı nasil tek parça halinde kesebilirim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zagi kanat yapımi

K.A.K heralde K.K.A olacaktı.(köpük kesme aleti)
Kesimleri genellikle KKA ile yapıyorlar. Ben başka yöntem bilmiyorum. Elinizdeki sistem ne ?

İlla ben kka ile kesmek istemiyorum derseniz katlama şeklinde yapılan zagiler var. Maket kartonu ile yapılıyor. Yani elinizdeki köpük kullanılmaz. İlla yukardaki kanat profilini kullanmanız gerekmiyorsa ft versa wing e bakmanizi tavsiye ederim

Zagi kanat yapımi

Bende köpük kesme aleti yaptım ancak telden midir trafodanmıdır bilmiyorum güzelce kesecek kadar ısınmıyor.Bu hafta sonu elektronik çarşısına gideceğim oradada bulamassam kesemiyeceğim sanırım :D Oturduğum ilçede trafo istediğimde 60 tl gibi bir fiyat çıkardılar o kadar paraya zaten hazır kesilmişi satılıyor :D :D

Zagi kanat yapımi

İstediğin fiyata halledersen kka ile kesim yapman daha iyi olur. Olmazsa ya hazır kanat alırsın yada maket kartonu ile yaparsın