3 Boyutlu baskı 1/6.6 Ölçeğinde Spitfire Mk9

Şunu şuraya koyuvereyim, sonra yazarım bişeyler :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Şunu şuraya koyuvereyim, sonra yazarım bişeyler :)

Maşallah maşallah Allah nazarlardan saklasın.[emoji106] [emoji4] [emoji120]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel ve verimli bir haftasonu olmus belli :bravo:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Maşallah maşallah Allah nazarlardan saklasın.[emoji106] [emoji4] [emoji120]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amin :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel ve verimli bir haftasonu olmus belli :bravo:

Verimlilik tartışılır ama çok eğlenceli bir haftasonu oldu, asistanım/copilotum ile birlikte spitfire parçaları tanıtım videosu çekimlerini yaptık. Montaja başlamak için bu çekimleri bekliyordum zaten. Çekimler bitince hemen montajı yaptım, parçaların biraraya getirilip yapıştırılması toplamda 2-3 saat falan aldı diyebilirim. Videolar işleniyor, yakın zamanda youtube da yayınlanacak, komple bir proje video dizisi hazırlayacağım. Tabi asistanınız 2.5 yaşında olunca çekimler de hem eğlenceli hem zor oluyor, her 10dklık video için 30dklık çekim var diyebilirim. Proje sonunda çok eğlenceli "kamera arkası" görüntüleri de olacak :D

Bu akşam kuyruğu ve diğer zımbırtıları da yapıştırırım, artık retractlar gelince de ekipman montajı - zifaf uçuşu takip eder.

Verimlilik tartışılır ama çok eğlenceli bir haftasonu oldu, asistanım/copilotum ile birlikte spitfire parçaları tanıtım videosu çekimlerini yaptık. Montaja başlamak için bu çekimleri bekliyordum zaten. Çekimler bitince hemen montajı yaptım, parçaların biraraya getirilip yapıştırılması toplamda 2-3 saat falan aldı diyebilirim. Videolar işleniyor, yakın zamanda youtube da yayınlanacak, komple bir proje video dizisi hazırlayacağım. Tabi asistanınız 2.5 yaşında olunca çekimler de hem eğlenceli hem zor oluyor, her 10dklık video için 30dklık çekim var diyebilirim. Proje sonunda çok eğlenceli "kamera arkası" görüntüleri de olacak :D

Bu akşam kuyruğu ve diğer zımbırtıları da yapıştırırım, artık retractlar gelince de ekipman montajı - zifaf uçuşu takip eder.
Evren hocam bu video haberler güzel bir supriz oldu :hoppa: Hem modelin hem de özellikle Asistan ile :D olan kamera arkası görüntülerini heyecanla bekliyoruz :halay:

Abooov, vışşş....

Az once su mail geldi hobbykingden:

Şaka olmalı, paket yola çıktı diyorlar! Yahu ayin 9unda verildi bu siparis 20sinde yola cikmak ne demek [emoji36][emoji36][emoji36]

Var bu iste bir is ama hadi bakalim... en kotu spitfire'a alismak icin Hurricane ile antreman yaparim [emoji23][emoji23][emoji23]

Retractlar gecikecek tamam anladık, ama modeli toplamaya engel değil dimi bu [emoji4]

Evet, genel montaj tamamlandı. Simdi servo montajları motor falan oyalanalım biraz. Eğer sıcağa bahane bulmaz ve kompresörü dışarı çıkarmaya üşenmezsem bir iki güne boya atmaya başlayabilirim. Ama çok sıcak yahu hala...

(Gün geçtikçe fotoğraf becerilerimin az da olsa artması gerekirken bu rezil fotolar da neyin nesi? Yarın gündüz günışığında bikaç foto daha çeksem iyi olacak galiba :) )

Sıcaklık hala 40 derecenin üzerindeki mi Evren hocam ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sıcaklık hala 40 derecenin üzerindeki mi Evren hocam ?

Yok çok şükür, cehennem bitti yaza geçtik ama hala yazın sıcak zamanları. Gündüzleri 38leri buluyor ama en azından artık geceleri 25leri görebiliyoruz.

Emre'nin lambası bana bir fikir verdi, elimdeki şerit LEDleri 6mm lik bir balsa levhaya tutturup bir de lipo bağlayıp balkona seyyar lamba yapayım, boyama işlerini gece saatlerinde yapayım serin serin :)

Yok çok şükür, cehennem bitti yaza geçtik ama hala yazın sıcak zamanları. Gündüzleri 38leri buluyor ama en azından artık geceleri 25leri görebiliyoruz.
.....
Emre'nin lambası bana bir fikir verdi, elimdeki şerit LEDleri 6mm lik bir balsa levhaya tutturup bir de lipo bağlayıp balkona seyyar lamba yapayım, boyama işlerini gece saatlerinde yapayım serin serin :)
Bu dereceler dikkate alındığında gece çalışması en mantıklısı gerçekten %p

Sabah daha iyi fotoğraflar çekebildim :)

Modelin bu hali 1750 gr, bilgi olsun diye sıkıştırıvereyim araya :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Deli deliyi görünce takdir edermiş. :D

Bu 3D yazıcı 9 saatlik parçayı basarken 8:59 da elektrik giderse baskıyı kurtarma imkanı oluyor mu?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Abim, iki gün önce benim yazıcının tasarımcılarından mail geldi, yeni sürüm (Mk3) hazır ön siparişleri topluyoruz diyorlar, ve yeni sürümün en önemli özelliklerinden biri de güç kesilmesinde kaldığı yeri hafızasında tutup tekrar güç gelince aynen baskıya devam edebilmesi :) Adamlar okuyorlar bu forumları benden söylemesi :RCKolik: