3 Boyutlu baskı 1/6.6 Ölçeğinde Spitfire Mk9

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Sümer Abim, iki gün önce benim yazıcının tasarımcılarından mail geldi, yeni sürüm (Mk3) hazır ön siparişleri topluyoruz diyorlar, ve yeni sürümün en önemli özelliklerinden biri de güç kesilmesinde kaldığı yeri hafızasında tutup tekrar güç gelince aynen baskıya devam edebilmesi :) Adamlar okuyorlar bu forumları benden söylemesi :RCKolik:

Çünkü en önemli hedef kitleleri benim. Benim ihtiyaçlarıma önem veriyorlar. :D
Bir tarif bir Seagull Harmon Rocket hediye edilmişti bana. Ben onu uçurduktan sonra Promodel'de stoklar tükenmişti!!! Yani ben bir 3D yazıcı alırsam neler olabileceğini düşün... :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Çünkü en önemli hedef kitleleri benim. Benim ihtiyaçlarıma önem veriyorlar. :D
Bir tarif bir Seagull Harmon Rocket hediye edilmişti bana. Ben onu uçurduktan sonra Promodel'de stoklar tükenmişti!!! Yani ben bir 3D yazıcı alırsam neler olabileceğini düşün... :D

Dur Joseph ile bir konuşayım sana bir printer yollasın en yeni mk3ünden :)

Ben burada printeri aldığımda da heriflerin Ummana hiç satışı yoktu, hatta adres sistemlerinde Umman yoktu bile, müşteri hizmetleri ile temasa geçip "hayırdır abla, ummana gıcık mısınız? güzel yerdir hor görmeyin" falan filan gibisinden dil dökerek sisteme ekletmiştim ve siparişi vermiştim. Şimdi kontrol ettiğimde Ummana 4 printer sattıklarını gösteriyorlar, benimki haricindekilerden ikisini zaten ben tavsiy ettim direk, 3. nerden duydu gördü bilmiyorum artık :)

Bi mk3 sardirmali o zaman. :thumbup: :D

Dur Joseph ile bir konuşayım sana bir printer yollasın en yeni mk3ünden :)

Ben burada printeri aldığımda da heriflerin Ummana hiç satışı yoktu, hatta adres sistemlerinde Umman yoktu bile, müşteri hizmetleri ile temasa geçip "hayırdır abla, ummana gıcık mısınız? güzel yerdir hor görmeyin" falan filan gibisinden dil dökerek sisteme ekletmiştim ve siparişi vermiştim. Şimdi kontrol ettiğimde Ummana 4 printer sattıklarını gösteriyorlar, benimki haricindekilerden ikisini zaten ben tavsiy ettim direk, 3. nerden duydu gördü bilmiyorum artık :)

Abi bi guzellik de bana yapsinlar, bak konu ustune konu acar nasil patlatirim purusayi :hoppa: :lollol:

Emre Kaman' Alıntı:
Abi bi guzellik de bana yapsinlar, bak konu ustune konu acar nasil patlatirim purusayi :hoppa: :lollol:

söylerim sıraya eklerler seni de :)

eskiden adamların beta testerları vardı, şimdi kendi printer "çiftlikleri" var içinde yüzlerce printerları olan, ve 7/24 printer basan :p artık kendi beta testerları da kendileri kimseye beleş printer yollamıyorlar :p

Sonunda model boyayla tanıştı...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buarada fotoğraflarla alakası yok ama bilgi olarak vereyim; modelin tüm servo ve motor montajı tamamlandı. Kontrol çubukları vs de bağlandı kaba radyo ayarları yapıldı. Kısacası beklediğimiz tek şey hobbykingden gelecek olan retractlar! [emoji35][emoji35][emoji35] paketin kaybolmus olma ihtimalini dusunuyorum artik iyice. Daha once hk dan ems ile yollattigim ayni boyuttaki paketim 10. Gunde teslim edilmisti. Bu siparis ise bugun itibariyle 20gun oldu ama hala ses yok... neyse en kotu Hurricane ile antreman yapar sonra bu uçaga geçerim [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sonunda model boyayla tanıştı...
Boyamadan önce herhangi bir işlem yaptın mı Evren hocam. Yoksa plastik parçalara direkt boya mı attın ??

Boyanınca sanki başka bir model haline almış model :halay: :thumbup:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ohaaa... Bu 3D yazıcı olayı Evren'i bile değiştirmiş!!! :p :D
Evren Hocam muhtemelen anladı ne dediğini ama ben %100 emin değilim abi :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evren Hocam muhtemelen anladı ne dediğini ama ben %100 emin değilim abi :D

Abicim bu adamın modelcilik geçmişi bitmeyen procelerle doludur. Bu kadar hızlı bir uçak toplaması ise tarihte yok. ARF bir kiti bile iki senede toplar. O nedenle şeyttim! :lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Abicim bu adamın modelcilik geçmişi bitmeyen procelerle doludur. Bu kadar hızlı bir uçak toplaması ise tarihte yok. ARF bir kiti bile iki senede toplar. O nedenle şeyttim! :lol:
Demek aslında ben de doğru tahmin etmişim [emoji23][emoji16]

Abi bir yılda Hurricanedeki ilerlemeyi görmezden gelme lütfen :)

Mehmet Bey, hiçbir yüzey hazırlığı yapmadan bastım boyayı :)

Esas değişiklik, karakter bulma forslarımız eklenince olacak ;)

Sümer Yamaner' Alıntı:

Tabi bide işin şu kısmı var; benim modellerim sağını solulu kurcalayıp düzeltmeye çalıştığım için bir türlü bitmek bilmiyor. Şimdi bu 3D baskı spitfireda da beğenmediğim yerler var, misal kuyruk tekerleği, berbat bişey, ama elimi atsam elime kalacak nasıl değiştireyim ki, salla gitsin. Misal namluların yerleri de yanlış, uzun namlular iç tarafta olmalı, ama onu bile değiştiremiyorum ki anasını satayım... yapıştırdım gitti... boyamaya da özenmedim haliyle, kamuflaj paterni %100 doğru değil, ama zaten "what if" boyaması, "ben yaptım oldu" deme şansım var. Beğenmeyen varsa istiyosa çıkıp söylesin, alternatif tarihimde onu silerim hiç doğmaz bile, sorun kalmaz [emoji23][emoji23][emoji23] [emoji12][emoji12][emoji12]

Şunları da koyayım boş yere hafızada yer kaplamasın...

Maraşlı gelin(ler) Sarah Sisters [emoji12][emoji12][emoji12]

Moderatör tarafında düzenlendi:

What if'ten çok stand-off scale olmuş. Tebrikler :)