3 Boyutlu baskı 1/6.6 Ölçeğinde Spitfire Mk9

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Şunları da koyayım boş yere hafızada yer kaplamasın...

Maraşlı gelin(ler) Sarah Sisters [emoji12][emoji12][emoji12]
Abi - Kardeş cok güzel durmuşlar Yanyana [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Levent Suberk' Alıntı:
What if'ten çok stand-off scale olmuş. Tebrikler :)

Bu bile iltifat :) teşekkürler. Malum scale olsun diye bir derdim yok, test uçağı olacak bu meret. Havada Hurricane'e benzesin (renkler) Hurricanin kanat yüklemesine yakın bir yüklemesi olsun, benim hedeflerim bunlar...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi - Kardeş cok güzel durmuşlar Yanyana [emoji106]

Abla kardeş desek? :) iki hanım var burada [emoji16]

Emre'nin ilhamı sağolsun terasa sağlam bir aydınlatma gelince gece gece boya bile yapabildim :):):)

Alt yüzeyin boyaması ve kanat üstü kare forslarla kuyruğun kırmızısı boyandı.

Alt yüzeyin rengi "Azure Blue" amma benimki daha çok "Azure Purple" hemi de "dark" oldu... günahı Tamiyasan'ın boynuna o ne dediyse onu yaptım hatta çok koyu geldiği için birhayli de açtım. Bir sonraki sefere daha az mor daha çok açık mavi ve iki kat daha fazla beyaz yapmak lazım sanki... neyse idare ediverim, yarışmaya sokmayacağız nasılsa...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buarada, alt taraf fotografta görünenden birhayli daha açık aslında, ama yine de olması gerekenden koyu gibi bence...

Kalan işler; kanat altı kare forsların boyanması, gövde yanına bir "what if" seri numarası uydurulup boyanması yada çıkartma olarak basılıp uygulanması, ve tabiki kuyruktaki Ay Yıldızın yapılması. Ay Yıldızı nasıl yapacağıma halen tam karar vermedim, ya maske kesip boyayacağım (yüksek ihtimal) yada çıkartma basıp yapıştıracağım...

Ab şu retractlar geleydi bir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

İdare edicez şimdilik arkadaşlar, zira elde malzeme yok düzgün renk yapmaya [emoji4] Hurricane için doğru renkteki boyalar geldiğinde eğer bu arkadaş hala "karnıyarık" olmadıysa buna da atarız elbet [emoji4]

Uçuşları de hep ters yaparım kimse görmez altını [emoji23][emoji23][emoji23]

hayranlıkla izliyorum üstadım, azure blue işine çok takılmayın bunlar da ortadoğu stoklarından aktarılan mk.IX'ler olsun, boyayıp vermişler uçakları, arap teknisyenler fabrika boyasını tutturamamış mesela :D :D :D

bu arada thk'da çöl kamuflajlı spitfire'lar görev yapmış sizin konuyu izlerken bu konuya daldım. mk.Vb'ler orjinal çöl kamuflajlı olarak gelmiş ve bu şekilde görev yapmışlar. 5501-5539 arası seri numaralar.

misal şu arkadaş ,(resimde mk.IX demişler ama yalan, mk.V bu arkadaş)

burada da düşen 5531 kuyruk numaralı teyyare var.

Burak Küçükerol' Alıntı:
hayranlıkla izliyorum üstadım, azure blue işine çok takılmayın bunlar da ortadoğu stoklarından aktarılan mk.IX'ler olsun, boyayıp vermişler uçakları, arap teknisyenler fabrika boyasını tutturamamış mesela :D :D :D

bu arada thk'da çöl kamuflajlı spitfire'lar görev yapmış sizin konuyu izlerken bu konuya daldım. mk.Vb'ler orjinal çöl kamuflajlı olarak gelmiş ve bu şekilde görev yapmışlar. 5501-5539 arası seri numaralar.

misal şu arkadaş ,(resimde mk.IX demişler ama yalan, mk.V bu arkadaş)

burada da düşen 5531 kuyruk numaralı teyyare var.

Teşekkürler, dediğiniz gibi fazla takılmıyorum, ama en azından "blue" olaydı içim daha bir rahat edecekti [emoji23] akşam eldeki boya stoklarını indirip neyim var neyim yok bakındım, bir deneme daha yapabileceğim galiba, bekleyip göreceğiz :)

Mk5Vb trop versiyonları çöl kamuflajıyla bizde kullanıldı doğrudur, hatta genel olarak spitfirelar içinde en sevdiğim versiyondur diyebilirim. İlkokuldayken ilk yaptığım plastik modellerden de biridir (PM model sağolsun :) ) bi 5-10 sene önce de şunu yapıyordum:

Hatta bu buyuk spitfire ilk duyurulduğunda acaba mk5vbtrop olarak modifiye edebilir miyim diye dusundum ama üşendim açıkçası, what if senaryosu daha kolayıma gitti [emoji23][emoji23][emoji23]

Buarada fotodaki tabiki bir Mk5Vb trop, gerinkalan herşeyi bıraksak bile öndeki kocaman Vokes filtresi yeterli ;)

Şu balkonda boya işi gerçekten süper oldu :thumbup: Şu iniş takımları da gelse hayırlısı ile de yakın bir zamanda Maiden videosunu da görsek :hoppa:

Bilgi güncellemesi:
Görünüşe göre retractlar gecikmemiş, paket buraya ulaşmış ama buradaki şaşkın arkadaşlar sisteme işlemeyi unutmuşlar o yüzden de bana haber gelmemiş "gel paketini al" diye. Az önce kendim soruşturayım diye postaneye gittim, takip numarasını verdim, paket burda iki dakka oturup bekleyin getirelim dediler... 10 dk gecti gelen giden yok, sonra ortaya çıktı ki paketi bulamiyorlar iyi mi :) yarin sabah tekrar gel dediler, bakalim gorelim... eğer buradan çıkarsa paket 10 gun bosu bosuna bekledik demektir resmen... neyse vardir bir hayir bunda da diyelim... eğer yarın paketi alabilirsem ya 6 ya 7 ekimde maiden var demektir :) iyi bir de kameraman bulursam maiden videosu çeksek çok güzel olur sanki...

Bilgi güncellemesi:
Görünüşe göre retractlar gecikmemiş, paket buraya ulaşmış ama buradaki şaşkın arkadaşlar sisteme işlemeyi unutmuşlar o yüzden de bana haber gelmemiş "gel paketini al" diye. Az önce kendim soruşturayım diye postaneye gittim, takip numarasını verdim, paket burda iki dakka oturup bekleyin getirelim dediler... 10 dk gecti gelen giden yok, sonra ortaya çıktı ki paketi bulamiyorlar iyi mi :) yarin sabah tekrar gel dediler, bakalim gorelim... eğer buradan çıkarsa paket 10 gun bosu bosuna bekledik demektir resmen... neyse vardir bir hayir bunda da diyelim... eğer yarın paketi alabilirsem ya 6 ya 7 ekimde maiden var demektir :) iyi bir de kameraman bulursam maiden videosu çeksek çok güzel olur sanki...

Business class gidiş dönüş bilet, 5 yıldızlı otelin kral dairesinde konaklama ve limuzin ile transferler sağlanırsa maiden videosu çekmeye gelirim. :D :p :D :p

üstadım bu prusa i3'ün bir dünya klonu mevcut.
verim alınabiliyor mu acaba herhangi bir deneyiminiz oldu mu bununla ilgili?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Business class gidiş dönüş bilet, 5 yıldızlı otelin kral dairesinde konaklama ve limuzin ile transferler sağlanırsa maiden videosu çekmeye gelirim. :D :p :D :p

Businesse param yetmez ama ekonomi olur dersen alirim biletini hemen :)

5 yıldızlı otelden daha güzel bir seçenek olarak Deniz'in odasındaki misafir yatağını verebilirim ;) transferlerini benim arabamla yaparım, limuzin değil ama rahat edeceğine garanti verebilirim...

Burak Küçükerol' Alıntı:
üstadım bu prusa i3'ün bir dünya klonu mevcut.
verim alınabiliyor mu acaba herhangi bir deneyiminiz oldu mu bununla ilgili?

Ben hiç kullanmadığım için birşey söyleyemem, ama dediğiniz gibi bir dünya klon var piyasada ve bir dünya adam da tecrübelerini youtube da paylaşmış, onları incelemek fikir verebilir. Ben ne alam diye bakınırken yaptığım incelemenin sonunda klonlardan tatminkar kalitede baskı ve sorunsuzluk elde etmek için gerekecek olan ilave zamanın benim için daha pahalı olduğuna karar verip orjinale yönelmiştim...

Madem retractlar ufukta görüldü (umut fakirin ekmeğidir) ufak ufak hazırlıklara başlamak lazım.
Tornada retract yuvası ile dikme arasında kalacak boşluğu dolduracak "adaptörü" işledim. Son tesviye retractlar da ulaşınca yapılacak...

... eğer yarın paketi alabilirsem ya 6 ya 7 ekimde maiden var demektir :) iyi bir de kameraman bulursam maiden videosu çeksek çok güzel olur sanki...
Maiden videosunu mutlaka bekliyoruz Evren hocam :thumbup: