DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

video biraz kısa kalkışta problem yok gördüğüm kadarıyla sorun kalktıktan sonra yön veremiyorsun herhalde yada tam anlamıyla dengeleyemiyorsun.Peki yönler doğru çalışıyormu yani ileri yaptığında quad ileri geri yaptığında geri sağa sola doğru bir biçimde hareket ediyormu.Yoksa sağa basıyorsun solamı gidiyor.Ben de bir video çekecektimde 3 gündür fpv ile uğraşıyorum fırsat bulamadım birde geçen gece uçuştan sonra alıcının antenini koparmışım bugün halledebilirsem video çekerim.

alıcının anteni olarak bobin teli kullandım inş ileride sıkıntı çıkarmaz :) receiver test kısmıyla ilgili senini için bir video çektim videolarda konuşmayı pek sevmiyorum o nedenle göstererek çektim.Dışarda bir uçuş videosuda çekecektim bir elimde telefon bir elimde kumanda çekmeye çalıştım fakat acc kalibrasyonu iyi bir zeminde yapamam nedeniyle quadı havalandırdığım gibi ileri doğru hareket etti telefonu fırlatıp kumandaya asılmak zorunda kaldım :)Tek başıma çekemedim yarın biriyle beraber çekim yaparım.

Bende sağ sol ve ileri geride sıkıntı var. Kumandada tam çözemediğim şeyler var sanırım. Birde rica etsem bu kontrol kartındaki channel ayarlarını pylaşabilirrmisin.

tmm bu akşam onuda paylaşırım .dikkat ettiyseniz ben kumandadan yön stickini hangi yöne çekeresem o yönü gösteriyor kartta.Eğer sizinki böyle değilse kumanda ayarlarında sıkıntı var benim turningy kumandam ilk başta farklı yönleri gösteriyordu kumandanın menüsünden bazı kanalları reserve yaptım düzeldi sizin problemde kumanda ayarındandır.sizde aynı benim çektiğim video gibi stick yönlerini videoya çekip karttan gösterirseniz sorunu çözeriz.

Dediğiniz gibi kumanda da sıkıntı var. Throotle ve rudder doğru çalışıyor fakat aileron ve elevator çalışmıyor. Receiver test te göremiyorum. Bu akşam video çekip göstermeye çalışacağım.

F450 KK 2.1 Kontrol Kartı ayar

Arkadaşlar merhaba

Kırımsız uçuşlar herkeze

Quadcopter işinde yeniyim copterimi topladım uçurdum kk2.1 1.6 versiyonda ucus stabil deyildi gecen akşam 1.17 sp2 pro versionu yükledim ama henüz denemedim pid ve self level ayarları nasıl yapılır veya nasıl yapılmalıdır bilgisi olan varmı.

Yardımlarınızı bekliyorum

Evet uzun bekleyişin sonunda f450 quadcopter tim geldi ve topladım bütün ayarlarını yaptım kk2.1 henüz güncellemedim 1.9s1 şuan fakat resimdede görüldüğü gibi ekranda baat 0volt yazıyor kumandada recevier test yaptığımda bütün komutları algılıyor ama motorlar dönmüyor calibrasyonu yaptım hatta escleri bile programladım sorun nerde anlamadım.

Bu arada esclerden Sürekli 2 sn aralıklarla bip sesi geliyor Buda bir arızanın sinyalimi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Serkan Büyükoğlu' Alıntı:
Evet uzun bekleyişin sonunda f450 quadcopter tim geldi ve topladım bütün ayarlarını yaptım kk2.1 henüz güncellemedim 1.9s1 şuan fakat resimdede görüldüğü gibi ekranda baat 0volt yazıyor kumandada recevier test yaptığımda bütün komutları algılıyor ama motorlar dönmüyor calibrasyonu yaptım hatta escleri bile programladım sorun nerde anlamadım.

Bu arada esclerden Sürekli 2 sn aralıklarla bip sesi geliyor Buda bir arızanın sinyalimi?

Serkan bey bağlantıları kontrol edin kart üzerinden tüm ayarların doğru olduğundan emin olun..Motorların çalışır duruma gelmesi için yani "armed" olması için (ekranda yazar) gaz kolunu sağa çekip 1-2 saniye bekliyoruz..Armed oluyor ve motorlar çalışır duruma geliyor..

Tamam olayı çözdüm hocam şimdi kalkarken birtarafa doğru çekme olayını çözmem lazım şu kartı güncelleme için usb aparatım gelmedi henüz

Buda bitmiş halinin fotoları

Serkan Büyükoğlu' Alıntı:
Tamam olayı çözdüm hocam şimdi kalkarken birtarafa doğru çekme olayını çözmem lazım şu kartı güncelleme için usb aparatım gelmedi henüz

Buda bitmiş halinin fotoları
Yeni projeniz hayirli olsun Serkan :thumbup: Insallah kalan tek problemi de cozumler ve keyifli ucuslar yaparsiniz ;)

Kusura bakmayın kendimi tanıtmadım. :laugh:

Denizli merkezden katılmaktayım aranıza
Adı : Cumhur
Soyadı : kılıçarslan
Nereden : denizli
Mesleği : Tasarımcı

kk2.1 stabil uçuş sorunu

f450 frame üzerine kk2.1 contol kartı ile quad ımı topladım gayet iyi bir şekilde çalışyor.

kk2.1 e 1.17 sp2 pro versionunu attım ucus denemesi yaptım fakat stabil bir uçuş olmadı seflevel açık acc kalibrasyon yaptım

sanırım pid ve seftlevel ayarlarından kaynaklanıyor.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Cumhur bey aynı problemi bende yaşıyorum umarım konuyu daha detaylı bizimle paylaşacak quadcopterciler bulup çözüme ulaşırız zaten büyük bir kısmı bitti bundan sonra stabil ayarı tutturdukmu olay bitmiştir :)

Konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa bizde bu sorunu aşarız.
Suan version 1.14 pro yüklüyorum seft levelide 50-20 yaparak bir uçuş deneyeceğim inş olur. Forumda okumuştum