Goblin 500 Sport & Trex 550 L Dominatör

Rasim Öztürk' Alıntı:
Özkan Çıkıkçı abimiz Align 550L dominator modelinde Castle Talon 90A esc kullanıyor. Tabii en sıcak zamanları değildi ama Adana buluşmasında da modelinin üzerinde o esc vardı...

İbrahim de ordaydı, hatırlıyordur uçuşlarını... ESC hiç slow down, cut off falan yapmıyormuş. Orda da yapmamıştı... Pilotajını merak edenler için youtube kanalımda videoları mevcut.

Ah Rasim cim, Ah Rasim cim. Suç bende Seni Adana'ya Ağustos ayında çağırmadım. Bırak helikopterin esc sinin uçmaya, senin bile uçmaya feryadın kalmaz. Adana da yazın hem Nem oranı hem de sıcaklık çok artar. Nem yüzünden Pallerin bile sürtünme katsayısını arttırıyor.

Bunlar belki d,ğer şehirdeki arkadaşlara komik geliyor. Ama Adana da yaşayan heliciler için en büyük sıkıntı Esc. o yüzden bu konuda çok hassasız. lütfenn üstümüze gelmeyin. :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

Arkadaşlar malum Viranşehir İlçesi'nin her zamanki elektrik kesintisi mağduru olarak cevaplara katılamadım, ancak yazıyorum :embarras:

Baya bir muhabbet dönmüş, fikirler, tercihler, teknik bilgiler... benim açımdan iyi oldu bu konu, keşke Rasim'in de dediği gibi anket de ekleseydim daha iyi olurdu ama geçti :-\

tüm herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, öncelikle dominatörün esc si biraz tartışma konusu olmuş ama değerlendireceğim.
İlker Abi'nin bahsettiği scorpion 4020-1350 motoru trex 500'ümde kullanıyordum esc Turnigy 80A plush. throtle sabit 100 de 15 t pinyon 2300-2500 rpm aralığında devir çevirdiğini hesaplamıştım. Bir gün dahi sıkıntı çıkarmamıştı, hatta ısınmıyordu bile tatlı bir ılıklık oluyordu sadece ki şanlıurfa'nın yazlarının sıcaklığı da malum kavurucu. Burada düşük amperli esc lerde hayli iş görüyor niyetinde olmadığımı tekrardan belirterek sadece kendim kullandığım konfigrasyonu da paylaşmak istedim.
Adana'da sıcaklık ve Nemin etkisiyle Esc lerin sorun çıkarmalarına inanırım, insanlar akıp gidiyor orda Esc ne ki?:laugh:
Çoğunluk yeni bir sınıf, yeni heyecan, yeni boyut konusuna değinerek 550L demiş, bir o kadar 570 ve 700 modelini söyleyen arkadaşlarda olmuş,
hatta Rasim bir ara şalterleri indirip bu konfigrasyonu topla top yekün rahat et demiş :lollol:

700 model için bütçem biraz sıkıntılı olur, lipo başlı başına sorun bu model için. İkinci el olmaktansa bir kere sıfırdan bir kit toplamak isteği ağır basıyor birazda ama
Hala aklımı 700lük kurcalamıyor değil yavaştan olur, almışken biraz daha sık dişini 700 modeli olsun diyorum ama gönüldeki yatan aslana mani olan birileri var :laugh:

Yılbaşı indirimleri gelene kadar ben de kararımı vermiş olurum inşallah. :saygilar: :RCKolik:

Ben 550 olarak gittiğimiz için o konfigürasyonu paylaştım :laugh:

700 dersen;

Mikado Logo 700xxtreme
Kontronik PYRO 750-50 Brushless Motor
Kontronik Kosmik Cool 200 HV
MKS HBL850 x3
MKS HBL880 x1
Skookum 720 Black Edition + GPS

Böylece yapıştır geç :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben 550 olarak gittiğimiz için o konfigürasyonu paylaştım :laugh:

700 dersen;

Mikado Logo 700xxtreme
Kontronik PYRO 750-50 Brushless Motor
Kontronik Kosmik Cool 200 HV
MKS HBL850 x3
MKS HBL880 x1
Skookum 720 Black Edition + GPS

Böylece yapıştır geç :D

Ben buna müsaadenle oha demek istiyorum ;D ;D Hele kosmik cool 200 bence var olan bir şey değil. Bir tane altından yapıp Tareq'e verdiler, başka da yok, kandırıyorlar bizi. :lol: :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Böylece yapıştır geç :D

Rasim merak ettim, sen biliyorsundur diye soruyorum kap para yapıştırmamız gerekir bu konfigürasyona. :laugh:

Fiyatlar çok diye bir intiba oluşmuş olabilir. Hemen tabloyu sunayım;

Mikado Logo 700xxtreme ---------------- 968$ (700xx yok, o yüzden 800xx fiyatını baz aldım, zaten çok yakındı birbirine)
Kontronik PYRO 750-50 Brushless Motor ---------------- 372$
Kontronik Kosmik Cool 200 HV ---------------- 710$
MKS HBL850 x3 +MKS HBL880 x1 ---------------- 678$
Skookum 720 Black Edition + GPS2 ---------------- 440$ + 326$

Toplam; 3494$ ----------- Yaklaşık 10bin lira...

Çok bir abartı durum yok yani... Goblinin serisini toplayacağınıza, alın bunu şanınız yürüsün :saygilar:

Vay arkadaş $700 ESC ?? Yemişim şanını :lol: Bir gün "Kontronik Kosmik Cool 200 HV- GOLD EDITION" (18 Karatmış :D) alacağım ama heliye takmak için değil de, masama koyup seyretmek için (Fiyat : $1000 olunca) :lollol:

Tablo gibi mübarek :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok acayip yalnız, yorum yapan abilerin hepsi şimdiye kadar heliye veya hobiye kaç on bin lira vermişlerdir acaba merak ettim :D

Neyse konu dağılmasın, Align 550L candır al gitsin İbrahim ;) Bu arada yılbaşını bekle tabi, fastlad standart yapar bişeyler. Helipross da kargo bedava seçenekleri falan oluyor, gümrük bilemem tabi sonuçta uzakdoğu...

Esc yi yan frame koyarsan 550 de sıkıntı olmaz . Olursa küçük bir fanla işi halledersin.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu ESC ile ilgili konuları okuduktan sonra benimde aklıma şüphe düştü ve bu yüzden Dominatör ile gelen Talon ESC'yi takmadım. Onun yerine YEP 150a ESC ve YEP 20a HV BEC taktım. Bunun yerine BEC'i içinde olan YEP120a LV ESC'de tercih edilebilir.

Talon satıldıktan sonra YEP150 ESC ve YEP 20a BEC nerdeyse kafa kafaya alınabilir. Yada BEC'i içinde olan YEP 120a alınırsa üstüne para bile kalabilir. (Kargo fiyatlarını bilmediğim için net birşey diyemiyorum)

Şuan baktım kargosu yaklaşık 6$ tutuyor :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çok acayip yalnız, yorum yapan abilerin hepsi şimdiye kadar heliye veya hobiye kaç on bin lira vermişlerdir acaba merak ettim :D

Neyse konu dağılmasın, Align 550L candır al gitsin İbrahim ;) Bu arada yılbaşını bekle tabi, fastlad standart yapar bişeyler. Helipross da kargo bedava seçenekleri falan oluyor, gümrük bilemem tabi sonuçta uzakdoğu...

Büyük ihtimal dediğin gibi olacak sanırım Rasim :D
Fastlad'de gümrüğe düşmezsek iyi ;)
şu an en iyi fiyat orada var kargo hariç, ama yılbaşında neler olur nerelerde kampanya yaparlar takip etmek lazım :saygilar:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Esc yi yan frame koyarsan 550 de sıkıntı olmaz . Olursa küçük bir fanla işi halledersin.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de yan framede Esc yi sevmiyorum Erhan'ım :(

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Büyük ihtimal dediğin gibi olacak sanırım Rasim :D
Fastlad'de gümrüğe düşmezsek iyi ;)
şu an en iyi fiyat orada var kargo hariç, ama yılbaşında neler olur nerelerde kampanya yaparlar takip etmek lazım :saygilar:
İbrahim paketi enine boyuna köpüklüyolar haliyle büyük oluyor ben fastladla iletisime gecip dusuk gostermelerini ve ups ile gondermelerini rica etmistim onlarda siz istersiniz biz yapmazmiyiz diyerekten[emoji12] şu 13 poundluk linkin bi ödemesini yapın bakalım dediler yaptık neticede paketin elime ulaşması 1 hafta 10 günü buldu gümrük incelemeye girdi 80TL vergi çıkardılar bunada şükür dedik[emoji6]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Efendim Esc, kit, combo, 600 700 karışmam hayırlı olsun derim ama kesinlikle sifir ürünün tadı başka bunu belirtmek isterim kardeşim.

SM-G900F cihazımdan gönderildi