Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Az once facebookta boyle bir seyle karsilastim umarim gercek degildir, gercekse gecmis olsun diyorum [emoji27] [emoji27] Var mi bilgisi olan ?
http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1965095-gumruksuz-alisveriste-muafiyet-oranini-30-euroya-dusurduk

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Galiba doğru :-\

Sadece 4 dak önce Milliyetçe çıkan haber bu yeni durumu teyid ediyor ne yazık ki :islik: :angry:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından gümrüksüz alışveriş yapma limitinde yapılan düzenlemeye ilişkin, “Yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördük. Bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük ve 30 euroya düşürdük” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, TOBB ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde Türkiye E-Ticaret Meclisi ve EticaretSEM tarafından organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları Ankara Konferansı’na katıldı.

------------------------------------

Yurt dışından 75 euroya kadar yapılan siparişlerin Türkiye'ye gümrüksüz girebildiğini hatırlatan Tüfenkci, bunun haksız rekabete yol açabildiğini söyledi. Tüfenkci, şöyle devam etti:

"İnceledik. Bizim e-ticaret firmaları yurt dışına mal gönderdiğinde gümrüklerde karşılaştığı oranlarla, bizim yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarımızın çok yüksek olduğunu gördüm. Geçtiğimiz günlerde bunun önerisini Bakanlar Kuruluna götürdük, bunu 30 euroya düşürdük. Avrupa bunun 22,5 euro olarak uyguluyor. Çünkü bunun başka etkileri de var. Bakanlar Kurulunda imzadan çıktı, inşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girer."

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Galiba doğru :-\

Sadece 4 dak önce Milliyetçe çıkan haber bu yeni durumu teyid ediyor ne yazık ki :islik: :angry:
Önce Paypal'ı kaldır sonra gumruk sınırını dusur bravo ülke super ilerliyor [emoji35] [emoji35] [emoji35]

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2016 yılı Modelcilik anlamında gerçekten unutulmaz bir yıl oldu ne yazık ki :-\

1- Paypal Kapandı
2- Bir çok ilde uçuş yasakları geldi
3- Şimdi de bu....

Üzücü haberler geliyor. Ama ne olursa olsun uçmaya devam ...

Kötü olmuş ama yapacak birşey yok. 30 sa 30 bu aşk böylede devam eder.

Oh oh süper olmuş. PayPal gittikten sonra kesemiz biraz rahatlamıştı. Şimdi tam rahatlayacağız. Kırım riski olmayan ortamlara (simülatör) yönelin derim. Bakın devlet baba yatıp kalkıp bizlerin iyiliğini düşünüyor. Sesinizi çıkarmayın! :p :D

Söylenecek çok söz var ama dermanımız kalmadı... Bunlar daha başlangıç.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir arkadasimin yorumu modelciler icin dolar 5tl oldu seklindeydi , dusununce hemen hemen dogru gibi. Bir yil kadar once ~100$ lik birseyi 250tl gibi dusunuyorduk simdi 500tl gibi

Helileri bilmem ama ucakta epp kopuk modellere yonelecegimiz kesin ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abilerim şimdi benim Çinden 3 adet paketim gelecek. Bunların fatura tarihleri 20-21 Aralık olması lazım. Daha resmi gazetede yayınlanmamış karar. Ben fatura tarihinde bu durumu bilmediğim için sipariş ettim. Hatta yasal sınırın altında kalsın uğraşmayayım diyede 3 ayrı paketle gelecek ürünler. Şimdi hemen dava dilekçemizi yazmaya başlayalım. :D

Karar tarihinden önce kesilmiş faturalarda bana kalırsa 75 Euro üzerinden değerlendirmeleri lazım. Yok olmaz derslerde paşa paşa gümrüğümüzü ödeyip ürünü teslim alıp sonra dava açmamız gerekiyor diye biliyorum. Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba. :)

Doğuş' Alıntı:
... Karar tarihinden önce kesilmiş faturalarda bana kalırsa 75 Euro üzerinden değerlendirmeleri lazım. Yok olmaz derslerde paşa paşa gümrüğümüzü ödeyip ürünü teslim alıp sonra dava açmamız gerekiyor diye biliyorum. Bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba. :)
Konu hakkında bilgim yok ama büyük ihtimal tahmin ettiğin gibi olacak. Oradaki vatandaşlar fatura tarihine dikkatte almadan gümrük yazacaklar. İtiraz edince de "Abi sen önce bir öde, sonra yasal olarak itirazını yaparsın" diyecekler... :-\

Ama inşallah yine de gerek kalmaz diyelim..

Doğuş'un ikinci dönem ödevi de yolda :laugh:

12.11.2016 da çinden turkiyeye gönderilen 4 tane emax motorum gelmedi hala diye duşunurken neden geç kaldiği şimdi anlaşildi bilerek bekletiyorlarki vergiye girsin [emoji35]

Samsung S7 Edge Telefonumdan Gönderildi

Alinan vergi miktari değiştimi acaba %20 mi yoksa daha fazlami alacaklar bilgisi olan varmi?