MSH Protos Unboxing / Montaj / İnceleme

Teşekkür ederim Tacettin abi ;)

Daha sefasını tam süremedik. Bir iki uçuş yaptım YEP esc ile ama YGE geldi sonunda garantiden. Çok seviyorum sesini, çevikliğini... Havalar düzelsin kocaeli'de üstatların elinde görmek istiyorum, ben hakkını veremiyorum :embarras:

Rasim hayırlı uğurlu olsun, ESC'miz de geldi. :halay: :halay: :halay:

PROTOS CRASH COMPILATION

1- hold sonrası zorunlu iniş...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rapor: Skid bantlandı, dikey fin değişti, yedek kanopi takıldı ve uçuşa devam :)

2- invert oryantasyon kaybı... Kırım 2:20 den sonra....

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
1080p izleyiniz...

Rapor: Pallere açı veren linkler kırıldı. Washoutlardan biri kırıldı... Frame'in alt tarafındaki skidleri tutan plastik taban kırıldı... Kanopinin de alt tarafında küçük bir hasar var ama daha gideri çok...

Yani özetle ıvır zıvır parçalar hepsi... Paller, elektronik, lipo, kuyruk tarafı komple herşey sapasağlam... Böyle sağlam bir çakmadan sonra da model kendini bir kez daha ispatladı...

Hata bende... İnvert pozisyonda ilerlerken elevatörü yanlış verdim. O anda hiç böyle bir şey beklemediğim ve yere yakın olduğum için rescue şansı da olmadı. Sağlık olsun dedim, modelimi daha çok sevdim :laugh:

Protos'a laf edene bu video ile cevap vereceğim artık ;D ;D ;D

Gecmiş olsun abi protos güzel bi heli

Rasim öncelikle geçmiş olsun Allahtan protos sağlam helide pek bişey olmuyo maşallahı var geçenki düşüşe göre bu haftaki düşüş bayağa bi sert olmuş tekrar geçmiş olsun.
Uçuşun çok başarılıydı tebrikler. :saygilar:

cengiz okkalı' Alıntı:
Gecmiş olsun abi protos güzel bi heli

Eyvallah Cengiz hocam ;) Oluyor öyle dikkatsizlikler... Modelde bu kırıma göre hiçbir şey yok gibi...

Bu konunun ilk sayfasında bazı özellikleri var... Onları paylaştım, şimdi test ediyorum reel hayatta, kağıt üstünde kalan avantajlar değiller :)

*Gorilla (elastomerik) plastik iniş takımı; çok esnek, kırmak zor. Çok kırdım align skidi... Diğer markalar da pek iç açıcı değil skid konusunda...

*Tek kayış sistemi... Dişli sıyırması imkansız sanırım. Ana dişli, pinyon, kuyruğa aktarım... Aralarında doğrudan bir temas yok hiç.

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Rasim öncelikle geçmiş olsun Allahtan protos sağlam helide pek bişey olmuyo maşallahı var geçenki düşüşe göre bu haftaki düşüş bayağa bi sert olmuş tekrar geçmiş olsun.
Uçuşun çok başarılıydı tebrikler. :saygilar:

Teşekkürler İsmail ;) Kötü çaktım gerçekten ve bayağı da iyi tepki vermişim :laugh: Modelin yanına giderken daha kötüsünü bekliyordum, gittim baktım kayda değer bişey yok, kırıma sevindim :D

Bu üçüncü pildi.. Bundan önceki iki uçuş da fena değildi aslında. İyi ki almışım ya şu mereti, canavar gibi maşallah :yuppi:

Rasim geçmiş olsun, neyseki fazla bir hasar yok. Senin pilotajda bayağı bir ilerleme var yalnız, inverte taklaya vs başlamışsın.

Birkaç gün önce kendi kendime düşünüyordum, spirit aldım ama beklenmedik bir durumda düğmeğe basamayabilirmiyim diye.
Panik anında ani reflex ve soğukkanlılık gerektiriyor, ki bu şimdilik bende yok.

Rasim abi gecmiş olsun , o kadar sert düşüşe göre hasar çok az , sevindim valla. Belki featherin veya ana şaft da yamulmuş olabilir.Tekrar geçmiş olsun. :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Rasim geçmiş olsun, neyseki fazla bir hasar yok. Senin pilotajda bayağı bir ilerleme var yalnız, inverte taklaya vs başlamışsın.

Teşekkür ederim Tevfik abi, birşeyler denemeye çalışıyorum ufaktan. On kere yolunda giderse, bir kere de böyle ters gidiyor. Daha önce bir kere eskişehirde, bir kere de kocaelide rescue hayat kurtardı. Arada ciddi oryantasyon kayıpları yaşıyorum, irtifa olunca sorun olmuyor, üniteye o kadar para verdik bir şekilde faydalanıyorum artık diyebilirim. Bazen de böyle oluyor... Sağlık olsun model iyi durumda, ben de öyleyim :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Rasim abi gecmiş olsun , o kadar sert düşüşe göre hasar çok az , sevindim valla. Belki featherin veya ana şaft da yamulmuş olabilir.Tekrar geçmiş olsun. :)

Teşekkürler Doğukan ;) Modeli komple bi elden geçireceğim, içimde bi şüphe kalmasın. Ama gerçekten çok sağlam kaldı, görünce ben de şaşırdım.

Rasim geçmiş olsun , kırıma çok üzüldüm :( , model yine hakkını ödemiş , ama bunlar acemilikten ustalığa geçiş emareleri, sanırım usta oluyorsun... :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
PROTOS CRASH COMPILATION
.....
Protos'a laf edene bu video ile cevap vereceğim artık ;D ;D ;D
Öncelikle geçmiş olsun Rasim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim : İnşallah tüm kırımlar bunun gibi olur :thumbup:

İşin şakası bir yana gerek modelin hafif olması, gerekse biraz da şansın etkisi ile gerçekten çok ucuz bir kırım olmuş. Yani yazdıklarını okumadan önce seyretseydim model, eyvah derdim. Ama çok şükür model taş gibi taş :halay:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:

Birkaç gün önce kendi kendime düşünüyordum, spirit aldım ama beklenmedik bir durumda düğmeğe basamayabilirmiyim diye.
Panik anında ani reflex ve soğukkanlılık gerektiriyor, ki bu şimdilik bende yok.
Tevfik abi kesinlikle haklısın. Rescue alışmakta başlı başına bir iş. Ya bolca havada geçeceksin ya da daha da güzeli simde buna alışacaksın. Belki fark etmemiş olabilirsin ama detaylar ekteki konuda .

Geçmiş olsun Reis bende çok hasar olmadığına sevindim ama ben oryantasyon kaybının sebebini konuşmalara bağladım belki yanılıyorumdur. Ben iki kez kırım yaşadım ikisinde de konuşmalar etkili oldu bunu biliyorum. Tekrar geçmiş olsun sıkıntı edecek bir durum yok orası iyi.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Rasim geçmiş olsun , kırıma çok üzüldüm :( , model yine hakkını ödemiş , ama bunlar acemilikten ustalığa geçiş emareleri, sanırım usta oluyorsun... :saygilar:

Teşekkür ederim Hakan abi, ben çok da üzülmedim. Kendi hatam olunca daha olgun karşılayabiliyorum. Ki modelin yanına koştum, manzara karşısında sevindim... Uzaktan çok daha sert gelmişti sesi... Geçişle ilgili olarak elimden geldiğince uğraşıyorum işte :) arada ufak tefek nazarlar çıkıyor... Amacım ustalık değil, eğlenmek :) Şu aralar çok eğleniyorum gerçekten de..

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun Rasim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim : İnşallah tüm kırımlar bunun gibi olur :thumbup:
İşin şakası bir yana gerek modelin hafif olması, gerekse biraz da şansın etkisi ile gerçekten çok ucuz bir kırım olmuş. Yani yazdıklarını okumadan önce seyretseydim model, eyvah derdim. Ama çok şükür model taş gibi taş :halay:

Hafif modeller tercihim zaten Mehmet abi, biliyorsun :) Dayanıklı ama esnek plastikler de oldu mu daha bi hoşuma gidiyor. Tabii çarpma anında kuyruğu dikine vurmamam biraz şansım olmuş, ama hold falan çekmedim çarpma anında, idle2 de vurdum :laugh: Buna rağmen iyi kaldı. Ufak tefek bir iki link işte...

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun Reis bende çok hasar olmadığına sevindim ama ben oryantasyon kaybının sebebini konuşmalara bağladım belki yanılıyorumdur. Ben iki kez kırım yaşadım ikisinde de konuşmalar etkili oldu bunu biliyorum. Tekrar geçmiş olsun sıkıntı edecek bir durum yok orası iyi.

Konuşmalar beni çok etkilemiyor, aksine çok eğleniyoruz uçarken Mustafa :) Daha önce dediğim gibi eğlenmek için takılıyoruz ve muhabbetler de eğlencenin parçası... Hiç bilmeyen birinin benim de önüme geçip bu alet kaç milyar gibi soru sormasını istemem sadece, onun dışında bi sorun yok konuşmalarda ;)

İlk önce kaza yaptığını okudum videoyu sonra izledim ama genede 2:20'de "gitti heli" dedim... Çok geçmiş olsun.