MSH Protos Unboxing / Montaj / İnceleme

Yaa aslında karıştırdıkça bişeyler çıkıyor Doğukan :) Detay söküyorum şu anda. Rulmanlardan bazılarında bozulma var. İki üç tanesinde... Bir de her siparişte benim bi upgrade hevesim tutuyor, bir iki bişeyler ekliyorum. Bu sefer de kayışlı model diye antistatik kablolama işine merak sardım. Conductive tail boom case ve mikadonun antistatic wire setini aldım. Çoğu parçayı mevlüt abi ile ortak sipariş geçtik, FL de stokta olmayan bikaç parçayı da midland'den alacağım. Amerika bekleyemem, ingiltere candır...

Yani özenerek çalışıyorum şu anda... Modelin dönüşü muhteşem olacak :laugh:

Bu anti static kablolama yönteminin faydasi ne olacak rasim?
bir iki gorsel baktim kuyrukta kablolarla bir seyler yapiliyo ama anlayamadim.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yaa aslında karıştırdıkça bişeyler çıkıyor Doğukan :) Detay söküyorum şu anda. Rulmanlardan bazılarında bozulma var. İki üç tanesinde... Bir de her siparişte benim bi upgrade hevesim tutuyor, bir iki bişeyler ekliyorum. Bu sefer de kayışlı model diye antistatik kablolama işine merak sardım. Conductive tail boom case ve mikadonun antistatic wire setini aldım. Çoğu parçayı mevlüt abi ile ortak sipariş geçtik, FL de stokta olmayan bikaç parçayı da midland'den alacağım. Amerika bekleyemem, ingiltere candır...

Yani özenerek çalışıyorum şu anda... Modelin dönüşü muhteşem olacak :laugh:

İnşallah Rasim abi bekliyoruz , protosu bir kez daha sevdim :) Aslında Protos 700'de olabilir ne dersin ? :D

Kayışlı modellerde bazı yerler de plastikse statik elektriklenme meydana geliyormuş diyorlar :) kuyruktan motor bloğuna kadar kablolama yapılıyor.

Bişey olacağına değil de işte can sıkıntısı benimki :) Sökmüşken hazır...

Doğukan Ocak' Alıntı:
İnşallah Rasim abi bekliyoruz , protosu bir kez daha sevdim :) Aslında Protos 700'de olabilir ne dersin ? :D

Onu iyi araştırmak lazım Doğukan. Protosu millet çok beğeniyordu yurtdışında ama Protos Maxx için farklı görüşler varmış diye duydum. Hiç hedefe almadığım için nedir ne değildir bilmiyorum araştırmadım.

Şuna ne dersin;

:)

logo 700 xxtreme beni heycanlandırabilen tek helidir kendisi :) RF 7.5 kurdum bu heli için. :laugh:

İkinci elide var. Pazarlıkla 1.500 yaparlar belki. :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
PROTOS CRASH COMPILATION
...2- invert oryantasyon kaybı... Kırım 2:20 den sonra....
Rasim geçmiş olsun ama hasar raporuna bakarsak buna kırım demek için en az 3 şahide ihtiyacın var. :laugh:

Bana göre olsa olsa zorunlu iniş olmuş bu. :yuppi: :yuppi: :halay:

Hafif hasarlı sert iniş öncesi izlediğimiz pilotaj ise bence daha çok dikkat çekiyor. Çok güzel ilerliyorsun kardeşim, aynen devam. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Rasim geçmiş olsun ama hasar raporuna bakarsak buna kırım demek için en az 3 şahide ihtiyacın var. :laugh:
Bana göre olsa olsa zorunlu iniş olmuş bu. :yuppi: :yuppi: :halay:
Hafif hasarlı sert iniş öncesi izlediğimiz pilotaj ise bence daha çok dikkat çekiyor. Çok güzel ilerliyorsun kardeşim, aynen devam. :RCKolik:

Hasar raporu detaya girdikçe biraz daha arttı Türker abi ama yine de çok iyi durumda. Pal kırılsa, lipo delinse, elektronik (özellikle de ünite) zarar görse daha kötü koyardı... Link, rulman, plaka falan bunlar arabanın tamponunu farını aynasını kırmak gibi :laugh: Yürüründe çok bi problem yok yine...

Pilotajla ilgili biraz daha gayretlerim olacak. Günler uzadı, saatler çekildi, havalar ısınıyor. Bu yaz güzel olacak güzel :) Modeli de çiçek gibi döndürmeyi planlıyorum sahalara... Güzel yorumların için teşekkürler abi ;)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Aslında Protos 700'de olabilir ne dersin ?

Şimdi meraktan biraz araştırayım dedim. Kit olarak 700 ve 800 boomlarla kayışlarla geliyor bildiğiniz gibi... Yorumlarda biraz ağır bir 700 veya hafif bir 800 gibi diyorlar. Fiyat olarak protos mini ve protos makul seviyede olmasına rağmen, protos max için bu durum böyle değilmiş. Fastladde, midlandde, mshelidirect te, vs parçaları var ama yine de goblin veya mikado kadar yaygın değil.

Bir de kabul etmek lazım ki, adamların paketlemeleri bir JR veya sab kalitesinde değil... Biraz karışık, ve sayılarda tutarsızlıklar olabiliyor. Ben de bakma uğraştım biraz protos için. Sonunda ortaya çıkan ürün şahane tabii ama oraya gelene kadar biraz sinir ettiği zamanlar oldu.

Yani bence 500 için protos güzel ama 700 almak ciddi iş, sadece farklı model olsun diye almamak lazım. Mikado ağır basar :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdi bunları okuyunca Mikado daha ağır bastı Rasim abi :) İncelemen için teşekkürler bu arada düşünenler için yol gösterici olur :D

Şimdi tabi herkese kendi yavrusu güzel gelir ama 700 toplamayı düşünecek herkesin X7'yi de ciddi ciddi düşünmesini tavsiye ederim ;)

hem gaui x7 hemde logo 700 xxtreme kullanan birisi olarak her ikiside muhtesem heliler gaui x7 sınıfının en hızlı kıvrak hafif bir heli tek sıkıntısı kırımlarda kuyruk borusu cok zor cıkıyor arkadaş beni baya terletmişti yozgat funflyda Alvin-Boon la beraber asılarak zor cıkarttık tabi saolsunlar sonra elimden alıp tamir etmişlerdi :laugh: Logo 700xxteme iriliğiyle ve okadar sağlamki frame montajında heryerde carbon destekler vs var hele canopysi offf off bende hep logo 800xxtreme sahip olmak istemişimdir ama gel gelelim kiti almakta sorun yok cogu kitle yakın fiyatlar ancak elektronık adamı aglatır heleki 14s setup kesin lazım o heli için

İlk aklımda X7 vardı hala da çok istiyorum ama farklılık olması açısında Logoda beni cezbediyor :D
Şuan elimdeki modele takas isteyen olursa 1 an düşünmem veririm ;D

cengiz okkalı' Alıntı:
....ben de hep logo 800xxtreme sahip olmak istemişimdir ama gel gelelim kiti almakta sorun yok cogu kitle yakın fiyatlar ancak elektronık adamı aglatır heleki 14s setup kesin lazım o heli için
Aynen Cengiz benim de öyle aklımda olan hiç bir model olmadı, LOGO 800 XXtreme hariç :laugh: Alet gerçekten çok büyük. Resimde Logo 600 ile beraber daha net ortaya çıkıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol