MSH Protos Unboxing / Montaj / İnceleme

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen Cengiz benim de öyle aklımda olan hiç bir model olmadı, LOGO 800 XXtreme hariç :laugh: Alet gerçekten çok büyük. Resimde Logo 600 ile beraber daha net ortaya çıkıyor.
Abi baksana ya güzelliğe Bir gün varımı yogumu bunun için harcıyabilirim ama kafam çok iyi oldugu bir gün olur bugün :lollol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

cengiz okkalı' Alıntı:
Abi baksana ya güzelliğe Bir gün varımı yogumu bunun için harcıyabilirim ama kafam çok iyi oldugu bir gün olur bugün :lollol:
Aman dikkat o zaman :D Bu arada senin resim daha iyiymiş Cengiz. Koskoca Goblin 700 yanında 500 sınıfı gibi kalmış :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aman dikkat o zaman :D Bu arada senin resim daha iyiymiş Cengiz. Koskoca Goblin 700 yanında 500 sınıfı gibi kalmış :laugh:

aynen abi şaka bir yana ben şu goblin 380 imi bir tamamlayım başka bişey istemiyorum :thumbup: bu arada rasim abinin konuyu mundar ettik . Abi protos on numara alet severek takip ediyorum :RCKolik:

Mikado paylaşımlarının başımın üstünde yeri var :laugh: Goblin olmasın yeter ki :p Neler çektim ben Cengiz hocam, bir bilsen... Ama zaten bütün devrimler tepki ile karşılanmamış mıdır ilk çıktıklarında ;D ;D ;D Tıpkı İlker abinin ilk goblin macerasına girdiği zamanlar gibi...

Neyse Protos'u şımartmaya devam. Tail case'de ve tail blade holder'ların içinde bazı rulmanlarda bilyalar yataklarını bozmuş hafiften, çıtır çıtır sesler çıkararak dönüyorlar. Komple yenilemeye girdiğim için; tail case'dekilerin yenilerini sipariş ettim. Tail blade holderların içinde normalde ikişerden toplam 4 rulman var. Onların yerine komple Thrusted tail aldım. 5 pound rulmanlara verene kadar 14 pounda komple pal tutucu, normal bearingler, thrust bearingler, aradaki spindle shaft falan komplesine verdim. Kuyrukta yine 20T tail pulley'i mile sabitleyen bir pin var. O plastik yuvasını bozmuş, yalan olmuş kısaca... 3,62 plastiğine verene kadar 7,49'a cnc aluminyum olanı aldım.

Kuyruğun içi bu hale gelmişken dışının bu kadar temiz kalması da ilginç :) Boruda yamukluk yok gibi, belki 1mm açıklık oluyor masa üstünde yuvarlarken. O kadar turuncu boyamışım, yenisi ile uğraşamam :)

Model üzerinde toplamda yaptıklarım ve yakın zamanda yapacaklarım;

* Turuncu skid, finler, kuyruk palleri
* Turuncu kuyruk boyama
* Lynx ultra head dampeners
* Lynx stainless screw set
* Lynx airbrushed canopy
* Lynx Precision Tail Bell Crank Lever
* Lynx Metal canopy mount
* Aluminum pulley set
* Antistatic wire set & Conductive tail boom case
* Thrusted Tail Rotor
* CNC Tail Pulley 20T

Başladık yine süslemeye, Allah sonumuzu hayır etsin :laugh: Model güzel ama, o yüzden acımıyorum çok... Blade 130x e acırım mesela...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mikado paylaşımlarının başımın üstünde yeri var :laugh: Goblin olmasın yeter ki :p Neler çektim ben Cengiz hocam, bir bilsen... Ama zaten bütün devrimler tepki ile karşılanmamış mıdır ilk çıktıklarında ;D ;D ;D Tıpkı İlker abinin ilk goblin macerasına girdiği zamanlar gibi...

Neyse Protos'u şımartmaya devam. Tail case'de ve tail blade holder'ların içinde bazı rulmanlarda bilyalar yataklarını bozmuş hafiften, çıtır çıtır sesler çıkararak dönüyorlar. Komple yenilemeye girdiğim için; tail case'dekilerin yenilerini sipariş ettim. Tail blade holderların içinde normalde ikişerden toplam 4 rulman var. Onların yerine komple Thrusted tail aldım. 5 pound rulmanlara verene kadar 14 pounda komple pal tutucu, normal bearingler, thrust bearingler, aradaki spindle shaft falan komplesine verdim. Kuyrukta yine 20T tail pulley'i mile sabitleyen bir pin var. O plastik yuvasını bozmuş, yalan olmuş kısaca... 3,62 plastiğine verene kadar 7,49'a cnc aluminyum olanı aldım.

Kuyruğun içi bu hale gelmişken dışının bu kadar temiz kalması da ilginç :) Boruda yamukluk yok gibi, belki 1mm açıklık oluyor masa üstünde yuvarlarken. O kadar turuncu boyamışım, yenisi ile uğraşamam :)

Model üzerinde toplamda yaptıklarım ve yakın zamanda yapacaklarım;

* Turuncu skid, finler, kuyruk palleri
* Turuncu kuyruk boyama
* Lynx ultra head dampeners
* Lynx tail
* Lynx stainless screw set
* Lynx airbrushed canopy
* Lynx Precision Tail Bell Crank Lever
* Lynx Metal canopy mount
* Aluminum pulley set
* Antistatic wire set & Conductive tail boom case
* Thrusted Tail Rotor
* CNC Tail Pulley 20T

Başladık yine süslemeye, Allah sonumuzu hayır etsin :laugh: Model güzel ama, o yüzden acımıyorum çok... Blade 130x e acırım mesela...

rulmanların bozulması biraz talihsizlik olmus abi belki şansına denk gelmiştir normalde ben okadar kırımlar gecirdim en son bozulan parçalar rulmanlar oluyordu :) olmasında eger ileriki zamnlarda kırım geçirdiğinde rulmanlara yine bişey olursa ozamn rulman kalitesinden de şüphe etmek gerekir diye düşünüyorum abi. aynen abi helikopterin mi var derdin var süslede süsle nereye kadar bakalım bizdeki bu sevda bitmez :)

cengiz okkalı' Alıntı:
..... aynen abi helikopterin mi var derdin var süslede süsle nereye kadar bakalım bizdeki bu sevda bitmez :)
O yuzden bastan süslüsunden alacaksin sonra süslemek ve upgrade ile ugrasmayacaksin :laugh: :D

Parçalar geldi, bu akşam yine montaj var. Heyecan kaldığı yerden devam :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun. Benim de spirit geldi. Bu akşam heli yanımda değil. Yarın akşam ayarlamayı düşünüyorum. Ben de heyecanlıyım.

Hayırlı olsun Cahit, güle güle kullan. :thumbup:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hadi bakalim kolay gelsin o zaman :thumbup:

Cahit Kaş' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun. Benim de spirit geldi. Bu akşam heli yanımda değil. Yarın akşam ayarlamayı düşünüyorum. Ben de heyecanlıyım.
Ilk ucusu merakla bekliyoruz Cahit bey :thumbup: Sadece hatirlatma olsun, ilk rescue testlerini biraz yuksekte yapalim ;)

Cahit Kaş' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah en güzel şekilde amacına hizmet eder. :thumbup:

Cahit Abi hayırlı olsun klon bir üniteden sonra umarım farkı hissedersin. bir de rescue daha ne olsun %p

Arkadaşlar teşekkürler. inşallah en kısa sürede test ederim ve paylaşırım. Bu arada konuyu da iyi baltalamışım farkında olmadan :)

Çaktırmadan kendi konumu canlı tutuyorum :laugh:

Türkiyede tek olan bir model sonuçta, görünsün, reklam olur :coolxf:

Şaka maka ne çektim bee kabul ettirene kadar ;D

Günceller montaj fotoğrafları ile olsa daha bir güzel olur. :laugh: