SHT - İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

SHT-İHA Yayınlanan Talimat / Kayıt ve Diğer Hususlar

Konu başlığı değiştirildi. Konu SABIT hale getirildi ve ilk mesaja önemli sayfaların Linkleri ilave edildi :RCKolik:

Ya şurayı bi okuyun, plaka mlaka diyor, alım-satım işlerine bile karışıyorlar, oldu olacak noterden devir yapalım aq!

dün gece bende görüş öneri ve şikayetler bölümüne bir şeyler yazdım umarım önemserler diyeceğim ama pek de umudum yok :(

şimdi napıyoruz abi, kayıt kürek işlerine girişecekmiyiz?
Doğukan'ın paylaştığı linkteki kayıt işlemlerini tamamlayacakmıyız? üretici seri numarası nedir, nerden bulucaz bunu?
Herşey muamma oldu :-\

vay be şikayet bile edebiliyorlar bizi ha ;D

Ben kayıt için son günü bekleyeceğim ;D

Phantomları kayıt etmişler , 70'in üzerinde kayıt yapan var facebookda denk geliyorum :)

arkadaşlar birde sigorta işi çıktı :mad: :mad: varmı tanıdık sigortacı

Üçüncü Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası

Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası, gerçek ya da tüzel kişilerin, kendilerinin veya çalışanlarının üçüncü şahıslara verebilecekleri her türlü bedeni ve maddi zararlar nedeniyle kendisine yöneltilebilecek tazminat talepleri ile ilgili sorumluluklarını teminat altına alan sigorta türüdür.

Üçüncü şahısların sigortalının bizzat kendisinin veya yanında çalıştırdıkları ile aile efradının, bir kaza sonucu üçüncü şahısların vefatı, yaralanması veya sakat kalması nedeniyle ortaya çıkan tazminat talepleri ile üçüncü şahıslara ait malların, maddi zarar ve hasara uğraması neticesinde oluşacak tazminat taleplerini, poliçede belirtilen meblağlara kadar temin eder.

Sigortalının riziko adreslerindeki faaliyetleri nedeniyle, 3.şahıslarda meydana gelen maddi ve bedeni zararlar ve 3.şahısların fiziksel olarak maruz kalacakları yaralanmalar veya mülklerine gelen dolaylı zararlar sonucu ortaya çıkacak masraflara karşı, sigortalı işletmeyi korur buna ilave olarak zarar uğrayan tarafın davası ile ilgili doğabilecek yasal işlem ve savunma masraflarını karşılamaktadır.
Poliçede belirtilen teminat limiti ile sınırlandırılır. Limitler işletmenin yapısı ve faaliyet konusuna bağlı olarak taşıdığı risk unsurları göz önüne alınarak belirlenir.

Kasten veya bilerek sebebiyet verilen zarar ve ziyan talepleri, sigortalıya bir hizmet sözleşmesi ile bağlı kimseler ile aile efradı tarafından gerçekleştirilen zarar ve ziyan talepleri teminat dışındadır.

Bu sigorta ile sigortalıyı sigortalı faaliyetini icra ederken vukua gelecek bir olay neticesinde,

- Üçüncü şahısların ölmesi, yaralanması veya sıhhatinin bozulması,

- Üçüncü şahıslara ait mallarda ziya ve hasar (maddi zarar ve ziyanlar) husule gelmesi sebebiyle, poliçede gösterilen sıfat, faaliyet ve hukuki münasebetlerinden dolayı, sigortalıya karşı, üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülecek zarar ve ziyan taleplerinin neticelerine karşı, Türkiye Cumhuriyetinin hukuki mes’uliyete müteallik mevzuatı hükümleri dairesinde ve işbu poliçede tesbit olunan meblağlara kadar temin eder.

Valla ben kayıt yaptıramayacağım sanırım. En başta kullanıcı kaydı yaparken SHGM'nin çıkarmış ve çıkaracak olduğu tüm talimatlara uyacağımızı taahhüt ettiriyorlarki, ben bu talimata uymayı düşünmüyorum :D

Seri no işi bende de yok. Alım tarihi vs vs nerden bileyim...

Bakın ben söyleyim, bunlar iha deyince sadece dji anlıyorlar, biz hiç karışmayalım, kendi kendilerine takılsınlar. Örnekler falan hep "phontam II" :laugh: ;D

Hepimiz durduk yerde "illegal" olduk :laugh:

Çete lideri M.K. , çete üyeleri T.A. , Ö.Ç. , M.O. , D.O. , A.E. , B.Ö. , E.K. , R.Ö. , M.Y. .... düzenlenen operasyonda suç aletleri ile kıskıvrak yakalandılar :D

Modellerin sıradan fotoğrafı da terörle mücadele logoları falan arkada olacak şekilde...

Emre Kaman' Alıntı:
Valla ben kayıt yaptıramayacağım sanırım. En başta kullanıcı kaydı yaparken SHGM'nin çıkarmış ve çıkaracak olduğu tüm talimatlara uyacağımızı taahhüt ettiriyorlarki, ben bu talimata uymayı düşünmüyorum :D
Sırf meraktan ben de en azından KAYIT olayım diyordum ama bu yukarıdaki cümle nedeniyle vazgeçtim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:

Çete lideri M.K. , çete üyeleri T.A. , Ö.Ç. , M.O. , D.O. , A.E. , B.Ö. , E.K. , R.Ö. , M.Y. .... düzenlenen operasyonda suç aletleri ile kıskıvrak yakalandılar :D

Modellerin sıradan fotoğrafı da terörle mücadele logoları falan arkada olacak şekilde...
"Satmak yok amirim, biz yiyiciğiz" :lollol: :lol:

İnceleme amaçlı kayıt olmak istedim, bana onaylatmaya çalıştığı şey;

"2920, 5431 sayılı kanunlar ve SHT-İHA talimatında belirtilen maddeleri okudum. Yasak bölge, sorumluluklar ve uçuş izinleri konusunda gereklilikleri yerine getireceğimi ve Genel Müdürlükçe yayımlanan/yayımlanacak tüm talimatlara uyacağımı taahhüt ediyorum."

Ben bunu taahhüt etmiyorum arkadaş, ben seni gelecekte çıkaracağın talimatlara uyacağımı nasıl taahhüt ederim, yok daha neler! Şayet yasaksa gelsin SHGM Allahın bozkırına, müsait oldukça uçuş yapmaya çalışan, yılmadan sıkılmadan kilometrelerce yol giden, insan güvenliği ve hobiye katkısı olacağını düşündüğü için Allahın bozkırına beton döken, demir taşıyan, devletin yapmadığını imece usulü gerçekleştirsen, insanlara bu hobiyi sevdirebilmek için her uçuştan sonra bozuk satıh nedeniyle pervanem kırıldı, iniş takımım gitti şeklinde cümleler duymamak için çabalayan Konya'daki modelcilere yazık. Türkiye'deki modelcilere yazık.

Şunu da düşünmek lazım, bu şekilde temkinli olmayan gerekli özeni göstermeyen modelcilere de müstahak olsun. Tek sıkıntısı bilinçsizce yapılan bu talimatlarla iyi ile kötüyü ayıklamaya çalışırken eleğin aralığı fazla olmuş. Gerekli çalışmayı göstermiş olsalar zaten bu şekilde olmazdı, özensizce bilinçsiz hazırlanmış bir yazı dizisi.

Emre Kaman' Alıntı:

Seri no işi bende de yok. Alım tarihi vs vs nerden bileyim...

Bakın ben söyleyim, bunlar iha deyince sadece dji anlıyorlar, biz hiç karışmayalım, kendi kendilerine takılsınlar. Örnekler falan hep "phontam II" :laugh: ;D

Aslında mantıklı , ama döt korkusu yok değil abiler çok afedersiniz :laugh: Bir polis memurumuz gelipte ''Yasak kardeşim'' dediği zaman ne yapacağız orayıda düşünmek lazım :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:

puhhaaaa :lol:

Yukarıdaki link herkesi ilgilendiriyor sanırım..

Rasim Öztürk' Alıntı:

:lol: :lol: :lol: