Sim Çalışmalarım - Ergün "Nightsinger" Gürer

Ergün Gürer' Alıntı:
Dedim realflight g5'i denerken hemen bir uçuş videosu çekip paylaşayım. Daha kontrollerin bu simülatörde tam tepkilerine alışamadım ama olsun.
Ergün süpersin bu kadar hızlı kurup deneyeceğini tahmin etmemiştim açıkçası. :laugh: :bravo:

Serbest uçuşuna zaten diyecek hiçbirşey yok, sticklerine sağlık. :halay:

Ama ben sim'le ilgili ne hissettin onu merak ediyorum daha ziyade, bir fikrin oluştuğunda paylaşırsan sevinirim. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Ergün süpersin bu kadar hızlı kurup deneyeceğini tahmin etmemiştim açıkçası. :laugh: :bravo:

Serbest uçuşuna zaten diyecek hiçbirşey yok, sticklerine sağlık. :halay:

Ama ben sim'le ilgili ne hissettin onu merak ediyorum daha ziyade, bir fikrin oluştuğunda paylaşırsan sevinirim. ;)

Hard disklerin birinde RF vardı, sadece kurdum. Hatta baya önce kurup çektim videoyu, youtube upload 1.5 saat falan sürdü. Malum ülkecek upload speedimiz yerlerde :)

Akşam 19:10 mesajında da belirttiğim gibi "phoenix'te olmayan havada asılı kalma hissini yaşadım". Şu aşamada bu simülatör açısından "şusunu beğenmedim, busunu beğenmedim" gibi başka birşey söylemem çok iddialı olur.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Model resetleme için X tuşu kullanılıyor olabilir. Spacebar yerine onu bi denesen olur sanki Ergün hocam ;)

Yok, denedim olmuyor. Program hala "sende bir çakallık seziyorum" diyor :p

Edit: Realflight G5 serbest uçuş videosu, ilk mesajda indekse eklendi.

Edit2:

Arda Erkan' Alıntı:
Ergün abi dongle ile kullanıyorsun vakit kaybetmeden RF7.5 kur abi. :) Reset problemi için auto key programı var. Forumda bir arkadaş paylaşmıştı.

Ben biraz önce Mehmet abinin forumda önerdiği logo 700'ü inidirip kurdum.

Dx8 kumandamla uçtum.Uçuşu simulatör içinden kayıt ettim ama bulabilirsem forumda paylaşırım inanılmaz bir keyif aldım modeli gerçekte uçursam anca bu kadar olurdu. :thumbup: RF 7.5 son nokta diyorum başka bişey demiyorum artık. :lol:

Edit : Uçuşu buldum :yuppi: :yuppi: :yuppi:

Upload'ını bekliyoruz :)

Emre Kaman' Alıntı:
Benim için ciddi sorun oluşturabilecek şey ise rescue modu. Bu modu upright'a yakınsa upright, inverte yakınsa invert olarak level konuma getirecek şekilde yapmış yapan arkadaş. Ama ben ikonda mecburen her konumdan upright ve skookumda da alışkanlığımın değişmemesi açısından yine aynı şekilde level olacak şekilde kullanıyorum. Rescue ayarlarının işleyişini bulup düzeltmem gerekecek..

Mikado logo 700
Mikado logo 700 self level işini görür senin dediğin gibi çalışıyor

Ergün abi , harika bir uçuş olmuş. Sticklerine sağlık.:bravo: :thumbup:

Benim videoda upload oluyor az kaldı.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Mikado logo 700
Mikado logo 700 self level işini görür senin dediğin gibi çalışıyor

X7'si yok mu bunun ;D :lollol: Teşekkür ederim :)

var ama onda rescue var self level yok :D :D

Edit= bütün modelleri indirmek için

Herkese kendi yavrusu aslan tabii :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ergün Gürer' Alıntı:
Hard disklerin birinde RF vardı, sadece kurdum. Hatta baya önce kurup çektim videoyu, youtube upload 1.5 saat falan sürdü. Malum ülkecek upload speedimiz yerlerde :)

Akşam 19:10 mesajında da belirttiğim gibi "phoenix'te olmayan havada asılı kalma hissini yaşadım". Şu aşamada bu simülatör açısından "şusunu beğenmedim, busunu beğenmedim" gibi başka birşey söylemem çok iddialı olur.

RF 7 daha çok beğeneceksin Ergün. Özellikle RF 5 göre daha az donanımsal kaynak kullanıyor.

Ergün Gürer' Alıntı:
Yok, denedim olmuyor. Program hala "sende bir çakallık seziyorum" diyor :p
En son Türker kardeşime DX8 + HK Wireless Dongle + RF7.5 kurduk ve Space tuşu RESET olarak problemsiz çalıştı.

Şayet sende RF7.5 geçiş sonrası hala çalışmıyor ise gecici olarak şu SCRIPT kullanabilirsin.

Bende realflight g7.5'in özeti aşağıdaki videodur :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kanal 5,7 ve 8'daki titreşimi ne yaparsam yapayım halledemedim. Kanal 5, gear kanalına geliyor, hiçbir endpoint - subtrim ayarı ile o titreşim geçmedi. Kanal 7 ve 8 spektrumda hangi kanallara denk geliyor bilmiyorum.

Sistemim dx7eu -> orangerx 6 kanal alıcı -> Hobbyking 9-1 wireless (realflight g5'e kadar destekler diyor, ben problemi buna yordum ama Türker'de dx8 ve aynı dongle ile çalışıyor diyorsan?)
Software olarak herhangi bir emulasyon kurmadım. Mustafa kardeşimin videosundaki yönergelere %100 uyarak simülatörü kurdum.
Program içinde software radio seçeneği ile modelin içinden titreşimli kanalları kapatayım falan diye uğraştım ama o da olmadı.
U tuşuna basınca (rf kanal 6) bazen 1-2 saniye uçabiliyorum, daha doğrusu ben uçmuyorum da heli birşeyler yapıyor. :lol: Sonrası malum. Kanal 6 pitch kanalına denk geliyor tahminimce.

Helifreak'de konu ile ilgili şöyle birşeyler buldum. Kumandada belli kanalları, belli kanalların üzerine mixlemek gerekiyor sanırım. Henüz denemedim.

Sim çalışmalarımı G7.5'ta izlemek istiosanız biri yardım etsin :)p

Titresim degil de, modelin yaptigi hareket tam olarak bundan onceki basarisiz rf kurulumlarimdaki hareket. :) cozuluyor kanallarla oynayarak. Titresim icin de, oncelikle wireless degil de wired olarak baglama sansin var mi?

Türker ile konuştum. RF kanal sıralamasını paylaşacak. Dediğim gibi dx8, HK dongle sorunsuz çalışıyor.

Kalibrasyon kısmını denedin degil mı, Titreşim problemi ile ilgili olarak ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kalibrasyon kısmını denedin degil mı, Titreşim problemi ile ilgili olarak ?

Heheheh, naptın abi sen :)

Realflight g5 problemsiz çalışıyor.

Ergün Gürer' Alıntı:

Eğer yanlış anlamadıysam siz kalibrasyonu RF7.5 te tekrardan yapmadınız yapmadıysanız kesinlikle yapın RF5 ayrı RF7.5 ayrı, ki ben yanlış anlamışımdır yapmışsınızdır size wire yani kablolu bağlantı yapmanızı denemenizi öneririm.

Edit : bende aynı dongle ile kablosuz deneyeceğim çünki kablolu sorun yok. ben o titreşimleri hatırlıyorum ama nasıl giderdim onu çözemedim.

Ergün Gürer' Alıntı:

Sadece emin olayım dedim, insanlık hali gözden kaçmış olabilir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet sadece kablosuz da yapıyor. bende de aynı onu nasıl hallederim bakalım kalibrasyonda yapılmıyor açıkçası.