Spirit Rescue Ters Çalıştı

Cahit Kaş' Alıntı:
Tabi emin değilim ama sorun sanki bantla alakalı değil gibi geldi bana.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bana da öyle geliyor abi yeniden ayardan sonra bakacaz duruma :saygilar:

İzmir ekibinde Tevfik abimizde bu üniteyi kullanıyor , ondaki sorun da hiç bir şey olmadığı halde heli uçuş esnasında sticklerden verilen pitch komutunu full - yada + olarak algılıyor.Deniz uçurmuştu kırımdan zor kurtarmış bizde nedenini bulamadık, adana buluşmasında modeli yanına alacak Tevfik abi bir çözüm olmazsa thomas la iletişime geçmekden başka çare onda da gözükmüyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
İzmir ekibinde Tevfik abimizde bu üniteyi kullanıyor , ondaki sorun da hiç bir şey olmadığı halde heli uçuş esnasında sticklerden verilen pitch komutunu full - yada + olarak algılıyor.Deniz uçurmuştu kırımdan zor kurtarmış bizde nedenini bulamadık, adana buluşmasında modeli yanına alacak Tevfik abi bir çözüm olmazsa thomas la iletişime geçmekden başka çare onda da gözükmüyor
Bu sorun çok daha enteresan Kadir ??

Bu bendeki vsim gibi olmuş biraz. Collective kanalını slider olarak değil de aç-kapa buton gibi görüyor :) Dongle araştırmasına girdim...

Spirit ise neden yapar bilmiyorum, kumanda kalibrasyon aşamasını bi elden geçirmek gerekebilir.

Rasim Öztürk' Alıntı:
.... Spirit ise neden yapar bilmiyorum, kumanda kalibrasyon aşamasını bi elden geçirmek gerekebilir.
Bence en güzeli fazla vakit kaybetmeden Helifreak üzerinden Thomas problemi aktarmak...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bu bendeki vsim gibi olmuş biraz. Collective kanalını slider olarak değil de aç-kapa buton gibi görüyor :) Dongle araştırmasına girdim...
"Sim araştırması" derken ?? RF veya Phoenix bir sıkıntı mı Vsim ile ilgili olarak var ??

Abi ben de iyice korkmaya başladım :eek:
Bank kullanıyor musunuz?
Arda da spiritle uçuyordu ona soralım bank kullanıyor mu diye,
Bencr bank ile denemek lazım, bankları hepsini birbiriyle aynı ayarlayıp denemek lazım.

Deniz üniteyi güncelleyip yeni baştan ayarladı ama sorun yine çözülmedi :( Bu yorumları okuyunca iyi ki ikon almışım dedim :)

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi ben de iyice korkmaya başladım :eek:
Bank kullanıyor musunuz?
Arda da spiritle uçuyordu ona soralım bank kullanıyor mu diye,
Bencr bank ile denemek lazım, bankları hepsini birbiriyle aynı ayarlayıp denemek lazım.
Ama Arda Rescue hiç kullanmıyor ki Kağan. Burada gördüğüm kadarı ile Tevfik abi ve İbrahim problemleri Rescue çekince ortaya çıkıyor, yanılıyor muyum ??

kadir kocaman' Alıntı:
Deniz üniteyi güncelleyip yeni baştan ayarladı ama sorun yine çözülmedi :( Bu yorumları okuyunca iyi ki ikon almışım dedim :)

Abi ben de ikonla takas ettim :)

Aslında çok memnunum üniteden,

bir de yazılım versiyonu güncellediniz mi?

Ben gov için en günceli yüklemiştim.

Mehmet abi Arda rescue hiç ayarlamamış mı??

Tevfik abideki rescue sırasında oluyor demedi sanki Kadir, uçuş sırasında full + / - gibi dedi.

Sorunların kaynağı ne bilmiyorum, ayar sırasında gözden kaçan birşeyler de olabilir.

Ben de iki hafta önce kocaeli'de sıfırdan spirit ayarladım, hiçbir problem olmadan uçtu, rescue da düzgün çalıştı. Mevlüt abinin forzada taa ne zaman yaptığımız ayar hala duruyor, bir sıkıntı olmadı. Ki kendisi rescueyu bol miktarda kullanır.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ama Arda Rescue hiç kullanmıyor ki Kağan. Burada gördüğüm kadarı ile Tevfik abi ve İbrahim problemleri Rescue çekince ortaya çıkıyor, yanılıyor muyum ??

Tevfik Abi de,
rescue çekmeden normal uçuş sırasında oluyor...

Mehmet'e katılıyorum , hemen Thomas ile irtibata geçip , mümkünse videolu ,görselli olarak problemi anlatın.Spiritim yok , ama bildiğim kadarıyla Thomas çok ilgileniyor , mutlaka olumlu bir sonuca ulaştıracaktır.

Ben hala ilgilenemedim işler yoğun bu aralar.
En son tek ve çift kat 3m ayrı ayrı denememe rağmen hiç bir değişiklik olmadı aksine daha da kötü oldu.
Rescue de ters çalışma bir kere oldu fakat heli havada bildiğiniz kafasına göre takılır oldu ön sağa gidiş devam şimdide sanki kuyruğa iki tık sağ trim vermiş gibi kendi kendine milimlik hareketlerle kesintisiz dönüyor.
Rescue çekince bildiğiniz sola tam yatarak fırlıyor.
Modelde mekanik hiçbir sorun yoktu en son nasıl bıraktıysam öyleydi sadece 13t olan pinyonu 15t yaptım hepsi bu ve 15t ile de iki kere uçtum sıkıntı yoktu.son uçuşum da gayet güzeldi ama uzun aradan sonra kendiliğinden ne olduysa oldu.

Adana ya gelebilirsem zaten bakarız orda da ama thomas la iletişim şart gibi görünüyor

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ben hala ilgilenemedim işler yoğun bu aralar.
En son tek ve çift kat 3m ayrı ayrı denememe rağmen hiç bir değişiklik olmadı aksine daha da kötü oldu.
Rescue de ters çalışma bir kere oldu fakat heli havada bildiğiniz kafasına göre takılır oldu ön sağa gidiş devam şimdide sanki kuyruğa iki tık sağ trim vermiş gibi kendi kendine milimlik hareketlerle kesintisiz dönüyor.
Rescue çekince bildiğiniz sola tam yatarak fırlıyor.
Modelde mekanik hiçbir sorun yoktu en son nasıl bıraktıysam öyleydi sadece 13t olan pinyonu 15t yaptım hepsi bu ve 15t ile de iki kere uçtum sıkıntı yoktu.son uçuşum da gayet güzeldi ama uzun aradan sonra kendiliğinden ne olduysa oldu.

Adana ya gelebilirsem zaten bakarız orda da ama thomas la iletişim şart gibi görünüyor

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi versiyon kaç senin spiritte? Bilgisayara bağladığında ilk ekranda çıkıyor

İbrahim hocam bende bir spirit kullanıcı olarak takip ediyorum trim felan diyince kumanda aklıma geliyor bir sıfır model açarak onuda kontrol edebilirsin veya dongle varsa heli nin ayarları seciliyken dongle tak bakalım nasıl olacak.