Spirit Rescue Ters Çalıştı

Doğukan Ocak' Alıntı:
İbrahim abi ,
Yorumların tamamını okuyamadım kusura bakmayın , yazıldımı bilmiyorum ama ..

Üniteyi model üzerine düz konumlandırdığını düşünüyorum , ancak program arayüzüne üniteyi ne şekilde monte ettiğini doğru yaptığına emin misin ?

Sprit'i düz monte ettin ancak programa ters monte ettiğini girdin.

Belki üniteyi ters görüyor gyro yu o yüzden aşağı doğru gidiyor ?

Biraz mantık yürütmeye çalıştım belki yararı olur :)
Sağolasın Doğukan :saygilar:
Ünite de ayarlarda bir sıkıntı yoktu bahsettiğin her şey tam olarak yapıldı ve bu ayarlarla sorunsuz aylarca uçtu.
Dediğim gibi bir anda olan bir durum :(

ibrahim bazen Kesinlikle yapmayin denilen seyi yapinca belli bir sure sorunsuz calisabiliyor. Eger Tomas subtrim olmamali diyorsa, olmamali. Bu duruma gore bence soru cozuldu ki Yarin da teyid ederiz insallah ;)

Bi ara bu Subtrim olayını ben de yazmıştım forumda. Yapılmaması gerektiğini yazıyor. O nedenle ben de yapmadım. Pitch dışındaki kanallar zaten sıfırdaydı. Pitch ise sıfır değil ama önemsemedim. Öyle bıraktım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şu an Adana'dayım bir bakacaz ayarlara yeniden.
Gelişmelerden haberdar edicem inşallah

Bakabildiniz mi bu gün. Son durum nedir merak ettim

Yok şu ana kadar en ufak bir model dahi görmedik ama yemekten sonra büyük ihtimal ele alinacak

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Cahit Kaş' Alıntı:
Bakabildiniz mi bu gün. Son durum nedir merak ettim

Son durum biraz hüzünlü abi.
Model büyük bir kırım yaşadı. Elektronik harici hiç bir şey kalmadı, pert yani :(

İbrahim geçmiş olsun :( , kırım aynı problemde mi kaynaklandı?

İbrahim geçmiş olsun kardeşim :( , valla çok üzüldüm modele...Gerçekten çok mu ağır oldu kırım , geri dönüşü yok mu yani... :(

Abi sağolasınız.
Bildiğiniz pert yani parçaları tek tek yazmama gerek yok, çünkü sağlam kalan tek parça kalmadı.
kuyruk bir anda bırakarak kaldırdı yere vurdu kendisini. Yerde asfalt olunca paramparça oldu.
Kırım sonrası kontrolde kuyruğun bırakmasına sebep olacak mekanik hiçbir sorun bulamadık.
Elektronik araştırması servo kumanda ünite üçlüsüne takıldık.
Loglarda rudderle ilgili bir sürü madde ve alıcı sinyal kaybı ibareleri vardı.
Kumandadan sinyal kaybı mı oldu diye her türlü olasılığı düşünerek range testi yaptık başta şaşırdık çünkü testten geçmedi gibi oldu.
Sonra Mustafa ve Murat Abi'nin kumandaları denedik sonuç onlarda da aynı olunca kumanda maddesini eledik ama satelliteye takıldık ondan mı oldu diye bu sefer daha kesin olarak satellite biraz sorun oldu. Ben tek satellite kullanıyorum range yaparken daha az mesafede hemen iletişimi kesiyo, Murat Abi'de çift satellite vardı onunkini benim kumanda da denedik sorun olmadı mesafe arttı. Mustafa'nın kumandayı benim modelde denedik mesafe kısaldı Yani anlayacağınız tüm olasılık ve kombinasyonları deneyerek kumanda maddesi sağlam çıktı ama tek satellite hala maddeler de var ki kırıma neden olanın bu sinyal kaybı olduğunu düşünmüyoruz.
Çünkü sinyal kaybında böyle kuyruk bırakmayacağı kanısına vardık.
Geriye yine kaldı ünite.
Servoda da sıkıntı yoktu çünkü kırımdan sonra hala sağlam kalmıştı ama hala şüpheleniyoruz.
Üniteyle uğraştık baya loglar felan, neden böyle bir şey olabilir diye.
Loglarda rudderla ilgili maddeler de vardı.
Üniteyi bilgisayara bağlayıp ayarları kontrol ettik acaba bozuldu mu diye onda da sıkıntı yoktu yaptığımız gibi sağlam duruyordu.

Anlayacağınız kesin olan hiçbirşey bulamadık.
Nasıl yapacam ve nerden başlayacağım bende bilmiyorum.
Bakacaz bi şekilde

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok üzücü olmuş :( , bir de kesin olarak hangi sebep olduğu bilinebilse , insan bir nebze daha rahat olur ama , böyle bir muamma ile karşılaşınca , kırım normalinden de can sıkıcı oluyor... :(

Şimdi yeni model toplasan , mevcut elektroniğe de güvenin kalmamıştır İbrahim :-\ , tekrar geçmiş olsun , pilotaj kaynaklı olmayan , elektronik sebepli kırımlar bu hobinin ayrı bir çetrefilli tarafı malesef :( :saygilar:

En kötüsü de kırımdan sonra nedenini araştırmak. Benim de çok başıma geldi böyle kırımlar, saatlerce düşündüm neden olabilir diye .

Kendisini kaldırdı yere vurdu derken yüksekliğini değiştirecek birşey mi oldu? Cyclic servo bağlantılarından yada swash da bir sıkıntı olmuş olabilir mi? Bu da kuyruğu bırakmasına neden olabilir.

Abi birkaç foto göndersen faydamız dokunur mu ? Bakıp birşeyler görmeye çalışırız.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Çok üzücü olmuş :( , bir de kesin olarak hangi sebep olduğu bilinebilse , insan bir nebze daha rahat olur ama , böyle bir muamma ile karşılaşınca , kırım normalinden de can sıkıcı oluyor... :(

Şimdi yeni model toplasan , mevcut elektroniğe de güvenin kalmamıştır İbrahim :-\ , tekrar geçmiş olsun , pilotaj kaynaklı olmayan , elektronik sebepli kırımlar bu hobinin ayrı bir çetrefilli tarafı malesef :( :saygilar:
insanı üzen de o zaten abi. kendim ettim kendim buldum diyemiyorsun :(
neden olurki demekten bir hal oldu.
hayırlısı diyelim bakacaz bir şekilde