Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

selçuk bey
pili balans aleti ile storaj yapacaksanız
balans aletinin içinde fan olmasına dikkat edin balanser şarj ederken hiç ısınmıyor
amma 6 s ile rodaj yaptığınızdan 30 sn sonra 40 ila 50 dereceye yükseliyor
pilden çektiği akımı ısı olarak veriyor 3 ve 4 s rodajlarında pek ısınmıyor ama 6 s de cok ısınıyor
bu konuda dikkatli olun lütfen sizin piliniz 6 s

semih Balkar' Alıntı:
selçuk bey
pili balans aleti ile storaj yapacaksanız
balans aletinin içinde fan olmasına dikkat edin balanser şarj ederken hiç ısınmıyor
amma 6 s ile rodaj yaptığınızdan 30 sn sonra 40 ila 50 dereceye yükseliyor
pilden çektiği akımı ısı olarak veriyor 3 ve 4 s rodajlarında pek ısınmıyor ama 6 s de cok ısınıyor
bu konuda dikkatli olun lütfen sizin piliniz 6 s
Benim alet zaten o derecelere hep cikiyor semih bey. Sarj aletini degistirmek istiyorum. Ne alsam acaba. Cunku discharge 1.1 amperden yukari vermiyor balance da 4amperden yukari vermiyor

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Doldurup boşaltmaksa olur bencede ama belli bir akımda yük bindirerek yapmaksa buna özel şarj cihazımı gerekli acaba.zafer abi de ben olsam böyle böyle yapar cihazı uçururum fiyodu. deneyelim görelim o halde, makinada yapıcam bundan sonraki doldurt boşaltları. discharge modunda da yapacağız diymi bu işi Mehmet abi? daha önce hiç yapmadımda cihazda bende senin gibi :)
Elimdeki pillerin bazılarının rodajını şarj cihazı ile bazılarının ise uçurarak yaptım. Pillerin nihai ömürleri konusunda bir şey diyemem ama rodajı sahada yapılan pillerden, şarj cihazı ile rodaj yapılan pillere nazaran daha yüksek verim alıyorum. Hatta bana kalırsa, belirli seviyenin üstünde akım çekilmeyen piller "UYANMIYOR" ve şarj cihazı ile rodaj yapmak, pillerin uyanması için gerekli bu akımın çekilmesini sağlayamıyor. Doğruluğu konusunda kaynak ya da ispat gösteremem ama bence rodajı şarj cihazı ile yapmak(hiç yoktan iyi olsa bile), bence çok bir fayda sağlamıyor.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Elimdeki pillerin bazılarının rodajını şarj cihazı ile bazılarının ise uçurarak yaptım. Pillerin nihai ömürleri konusunda bir şey diyemem ama rodajı sahada yapılan pillerden, şarj cihazı ile rodaj yapılan pillere nazaran daha yüksek verim alıyorum. Hatta bana kalırsa, belirli seviyenin üstünde akım çekilmeyen piller "UYANMIYOR" ve şarj cihazı ile rodaj yapmak, pillerin uyanması için gerekli bu akımın çekilmesini sağlayamıyor. Doğruluğu konusunda kaynak ya da ispat gösteremem ama bence rodajı şarj cihazı ile yapmak(hiç yoktan iyi olsa bile), bence çok bir fayda sağlamıyor.
Iste tam tahmin ettigim gibi bi kac mesaj once ayni seyden bahsetmistim belkide degisken ve belli bir akimin ustunde discharge iyi sonuc veriyordur. Bencede haklisin Zafer abi

Zafer SAHIN' Alıntı:
Dediğin gibi ispatlaması zor bir tespit ama düşününce bana da mantıklı geldi ve sana hak verdim Zafer Hocam :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Dediğin gibi ispatlaması zor bir tespit ama düşününce bana da mantıklı geldi ve sana hak verdim Zafer Hocam [emoji106]
Mehmet abi bana 6s icin hizli ve kaliteli kaliteli bir charge cihazi onerebilirmisin. Imax b6 var bnde acayip yavas... amperi dusuk... :/

Satıcı Notunu Buldum 3 kere Şarj ve deşarj olayından bahsediyor
------------------------------------------------------------------------------------
Specifications:
1.Battery capacity: 10000mAh
2.Discharging rate: 30C
3.Voltage: 22.2V
4.Continuous discharging current: Max 55A/30C
5.Max burst discharging current: 99A/35C
6.Configuration: 6S
7.Dimension: 158*65*53mm
8.Weight: 1200g
Note: due to the difference between the measurement, the battery dimension and weight may have little error.
Due to battery is dangerous product,it has special requirment on transport and storage under a large number of storage battery and the voltage should be discharged to 3.7-V3.9V.So the new battery is not fully charged.When you see that the voltage and capacity can not reach the standard voltage and described capacity,do not worry and that is normal.After 1 to 3 charge/discharge cycles,it will reach the highest discharge capacity and reach the best.

Benim lipo 4.saat sonunda hala devsm ediyo storage... acayip yavas. Suab 3.88v de hucrelere.Boylece toplamda 3 defa discharge 2 si havada 1i sarj cihazinda yapilmis oluyo. Sonrada tekrar doldurucam. 2 dongu kaliyo. Ve yine model ustunde discharge yapicam hoverda haftasonu.

selçuk bey
yeni bir balan aleti çıkmış özellikleri güzel

bende almayı düşünüyorum

Specifications:
Input Voltage: 11-18VDC or 100-240VAC
Charging Current/Power: 0.1-6.0A/80W max
Discharge Current/Power: 0.1-2.0A, 5W max
Balance Current: 300mA max
NiCd/NiMH:1~15 cells
li-ion/Polymer:1~6 series
Net Weight: 500 g
Weight: 686 g
Size:135*110*59 mm

adres

44 $ civarı

Dusuk degilmi sence abi. Cok uzun surmuyormu. Mesela senin sarj suren ve discharge suren ne kadar kac saat ? 5 saattir discharge yapiyor 1.1 ampla basladi 0.2 ampere kadar geriledi. Neddn bu deger dusuyor?

i max in orjinalleri aslında çok güzel
altında ureticinin etiketleri var
seri numarasından internet üzerinden kontrolunu yapabiliyorsun
ben mini imax 6 larin orjinallerini gordum
ben almadığım için adres veremiyorum
ve süper hızlı fiyatıda 50 60 $ civarında
istenirse arkadaştan tam adresini alabilirim

selcuk bey
bendeki sanırım 2 a discharge ile 3 veya 4 saaat sürmüştü discharge uzun sürüyor
işlerle ilgilendiğimden tam saat tutmadım
ama 2 şarj 1 deşarja yakın gibi
boşalma veya doluma yakın hücreler arası akımı dengeleyerek çekilen veya yüklenen akımı maalesef düşürüyor

semih Balkar' Alıntı:
selcuk bey
bendeki sanırım 2 a discharge ile 3 veya 4 saaat sürmüştü discharge uzun sürüyor
işlerle ilgilendiğimden tam saat tutmadım
ama 2 şarj 1 deşarja yakın gibi
boşalma veya doluma yakın hücreler arası akımı dengeleyerek çekilen veya yüklenen akımı maalesef düşürüyor
Anladim Semih bey... napalim saatlerce bekliycez artik...

yazınızı
görmemişim
lipo ile birlikte satılıyor
aynı sayfada balans aleti