Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Selçuk Bey başarılar İyi uçuşlar

Selçuk bey
J&K Power Distribution boardından kullandım
12 v çalışması gereken ledler 6 s kullandığın için

direk 22 voltta çalışıyor ledlere ve bağlı kondansatörler çok aşırı ısınıyor
ledelerin voltajını bir ölçermisiniz (belki benim kullandığım öyledir)
ledleri sökerek kullandım
ve
12 ve 5 volt çıkış için
7812 ve 7805 transistör kullanmışlar soğutucularıda yok maksimum 1 amp kaldırıyor
pek birşey bağlanmaz
tekrar başarılar
iyi dron lar

semih Balkar' Alıntı:
Selçuk bey
J&K Power Distribution boardından kullandım
12 v çalışması gereken ledler 6 s kullandığın için

direk 22 voltta çalışıyor ledlere ve bağlı kondansatörler çok aşırı ısınıyor
ledelerin voltajını bir ölçermisiniz (belki benim kullandığım öyledir)
ledleri sökerek kullandım
ve
12 ve 5 volt çıkış için
7812 ve 7805 transistör kullanmışlar soğutucularıda yok maksimum 1 amp kaldırıyor
pek birşey bağlanmaz
tekrar başarılar
iyi dron lar
Evet esc board dusuk amper veriyor ve yetersiz kaliyor. 12v da bir isime yaramiyor maalesef. Neyse napalim harici bir regulatorle olayi cozdum simdilik insallah birde sorunsuz ucariz. Lipo acayip buyuk geldi frame uzerine koyunca, ucusu nasil olur bilmiyorum, bakalim hayirlisi.

Setuplara basladim. Hersey bitti, propaller balance ve naza gps calibrasyonlari sonrasi gerceklerle yuzlesme zamani.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Setuplara basladim. Hersey bitti, propaller balance ve naza gps calibrasyonlari sonrasi gerceklerle yuzlesme zamani.
Hadi bakalım Selçuk şimdiden başarılı maidenler. İnşallah sonuç ve uçuş seni tadmin eder %p

Insallah Mehmet Abi cok heycanliyim bakalim nolucak :)

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Hadi hayırlısı olsun Selçuk, valla bizde heyecanlandık şimdi. :laugh: Testlerde başarılar dilerim. :thumbup:

Ailenize yeni katılacak ufaklığı da Allah analı babalı büyütsün, şansı talihi hep açık olsun inşallah. :)

Türker Akgün' Alıntı:
Hadi hayırlısı olsun Selçuk, valla bizde heyecanlandık şimdi. :laugh: Testlerde başarılar dilerim. [emoji106]

Ailenize yeni katılacak ufaklığı da Allah analı babalı büyütsün, şansı talihi hep açık olsun inşallah. :)
Aminnn Turker Abi cok tesekkur ederim. Bu kadar meraktan sonra kesin bisey olur elimde parcalar donerim resimlerle :)

Guncelleme:

Son Durum

Bu arade onemli bir not, motor mountlar icin yaptigim upgrade sonrasi maximum 13 luk propaller alan kollar rahat bir sekilde 15inc propaller alacak duruma geldi. buyuk proplarla binen ekstra mount agirligini hice saymis olabiliriz boylece,

6s 8000mah liponun Frame uzerindeki durumunuda goruyorsunuz ne diyim Allah affetsin :)

Guncelleme
Otomatik Kontrollu Inis Takimi
Kumanda switch uzerinden acilir kapanir inis takiminida ayarladim. Acik halde iken eger failsafe e girer yada sinyal kaybolursa otomatik olarak kapatiyor kendini.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Guncelleme:
.....
6s 8000mah liponun Frame uzerindeki durumunuda goruyorsunuz ne diyim Allah affetsin :)
Gerçekten pil çok heybetli duruyor Selçuk :D

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Guncelleme
Otomatik Kontrollu Inis Takimi
Kumanda switch uzerinden acilir kapanir inis takiminida ayarladim. Acik halde iken eger failsafe e girer yada sinyal kaybolursa otomatik olarak kapatiyor kendini.
Nedense açılıp kapanan tüm iniş takımlarını çok seviyorum, quadro üzerinde bile :laugh: :D

Artık heyecan doruklarda olsa gerek. :yuppi:

Retraklarda tamam olduğuna göre artık uçarken çıkacak sesi duymanın vakti geliyor herhalde. :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gerçekten pil çok heybetli duruyor Selçuk :D
Nedense açılıp kapanan tüm iniş takımlarını çok seviyorum, quadro üzerinde bile :laugh: :D
:laugh: Mehmet abi gel senin heliyede yapalim ;) pilin heybeti kör olsun suan neden 15 inc propallerim yok diye agliyasim var:) aslinda abi elinde 15inclik prop, olan olsaydi aradaki mesafeyi gorur siparis verirdim ama bilmiyorumki varmi birinde... korkum azalirdi biraz...

Türker Akgün' Alıntı:
Artık heyecan doruklarda olsa gerek. :yuppi:

Retraklarda tamam olduğuna göre artık uçarken çıkacak sesi duymanın vakti geliyor herhalde. :bravo:
Aynen abi ya heyecan dorukta ve bi heyecanim daha var Allah izin verirse yarin sabah baba olucam :) ucurmak haftasonu evladimdan kopabilirsem birazcik o zaman olur tabi misafirlerdende firsat olursa :) ahhh ahhh nolurdu sanki bi 15 inclik propallerim olsaydi suan :/ bir sey sormak istiyorum propalleri takinca iki propallerin uc noktalari arasindaki mesafe 8cm oluyor, peki 15 lik taktigimizda bu mesafe ne kadar azalir nasil hesaplariz. yani pal basina dusen 13 lukten 15 arasindaki 2inc oluyor ya uclarindan 1 er inc artacak diymi. Yani 4/2 = 2 inc o da = 2.54cmx2=5,08cm oluyor diymi ?

Vay demek sonunda beklenen gun geldi. Desene sen de hayirlisi ile yarin Babalar kervanina katiliyorsun :thumbup: Simdiden hayirli ugurlu olsun. Allah saglik sihhat icinde anali babali buyutmek nasip etsin %p