Türk Hava Kuvvetleri Hawker Hurricane Mk2C Trop İnşaatı

Tüm hazırlıklar tamam, uçak hazır ve nazır, laaaakiiinn, şimdi sahanın anahtarını almaya gideceğim adamla konuştum malesef anahtarı bakanlıktan alamamış, yarın sabah pistte eğitim faaliyeti varmış... eğer yarın öğleden sonra anahtarı alabilirsek cumartesi sabahı maideni yapabileceğim, yarın da alınamazsa haftayaya kalacak demektir :(

Tüm hazırlıklar tamam, uçak hazır ve nazır, laaaakiiinn, şimdi sahanın anahtarını almaya gideceğim adamla konuştum malesef anahtarı bakanlıktan alamamış, yarın sabah pistte eğitim faaliyeti varmış... eğer yarın öğleden sonra anahtarı alabilirsek cumartesi sabahı maideni yapabileceğim, yarın da alınamazsa haftayaya kalacak demektir :(

Olsun, sonuçta hazır ki :D

Olsun, sonuçta hazır ki :D

Yarın için bir hayalim vardı ona yanıyorum, uçuştan sonra, sonuç ne olursa olsun, bir kaç günlüğüne Hurricane’i hayatımdan çıkartıp, plaja gidip tüm öğleden sonrayı malak gibi yatatak geçirecektim :lol::lol::lol:

Neyse bari iki fisfis göstermelik boya atayım modele yarın...

Kameremanlardan biri de Cumartesi günü çalışıyor, o da işin cabası...

Yani kumandada switchlerle oynayan birini gördüğümüzde artık "Aman! Şeytan mikslemiştir" mi diyeceğiz??? :D

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Bu kanatlardaki ve kuyruktaki kare veya yuvarlak boyalari hep merak etmisimdir. Diger ucaktakilere “iste tam buralardan vurman lazim” demek icin mi bunlar? :D:D Tam hedef tahtasi gibi diye dusunmusumdur hep. Modern ucaklarda bu temadan vazgecilmis, bir yerde bir hata yapiyoruz dediler heralde :p:D

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Bu kanatlardaki ve kuyruktaki kare veya yuvarlak boyalari hep merak etmisimdir. Diger ucaktakilere “iste tam buralardan vurman lazim” demek icin mi bunlar? :D:D Tam hedef tahtasi gibi diye dusunmusumdur hep. Modern ucaklarda bu temadan vazgecilmis, bir yerde bir hata yapiyoruz dediler heralde :p:D

Şu kareler mi? :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunlar, uçağın ait olduğu hava kuvvetlerinin forsları. Kimisi kare kimisi daire kimisi haç, yıldız vs vs. Amacı da ateş etmek üzere olduğun uçak şu hava kuvvetlerine ait ona göre haaa demek :) yani en temel amaç dost ateşine karşı önlem, ister başka bir uçak olsun ister yerdeki uçaksavarın başındaki asker...

Modern zamanlarda dost/düşman tanımlamaları daha çok elektronik sistemlerle yapıldığı için bu tür milliyet işaretlerini iyice küçültüp olabildiğince az görülür hale getirildiler.

Dur ama beyaz iyice bi kurusun... Ama... Sizin oralar sıcak di miii?! :D:D:D

Gece saat 11 neredeyse, açık havadayım ve, boyadığım yüzeylere ter damlamasın diye elimde kağıt havluyla geziyorum boya yaparken...

Bir de bunlar “baz kat” oto boyası, çok hızlı kuruyorlar. Bir tarafı boyayınca daha öbür tarafın boyaması bitmeden kurumuş oluyor :)

Her iki tarafın da kareleri tamamlandı, rudder da kırmızıya boyandı, ama sağ kanatta tam beyazın altında iyi zımparalanmamış bir epoksi yüzey kalmış, boya oraya tutunamadı haliyle, maskeleri sökerken orası komple çıplak kaldı. 600 numara ile zımparalayıp rutuş boyası attım. Kuruyunca forsları maskeleyip kanadın kamuflajına başlayacağım...

O kadar sıcak diyorsun yani :D Bu arada buraya yeniden kış geldi bugün :lollol:

Hem sıcak hem de muson mevsimi yaklaştıkça nem de artıyor. Haziran itibariyle dışarda boya yapamam aşırı nemden ötürü...

Bugün gazetelerde gördüm orayı kışın son nefesinin vurduğunu... cemrenin biyerlere düşmesi lazımdı ama bir yanlış anlaşılma var sanırım :)