Yurtdışından Kumanda alsam Gümrüğe Takılır mı acaba ?

Ekran alıntısı ile sorgulamanın fotoğrafını buraya atarsanız daha net cevap verirler size.

[attachimg=1]
Durum bu şekilde :)

Ekli dosyalar

• Adsýz.jpg
    Adsýz.jpg
    144.6 KB · Görülme: 234

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Durum bu şekilde :)
Aykut Bey, ürün gümrük inceleme girmiş ve şu an sıra bekliyor. Son 2 aydır zaten belli bir boyut üzerinde olan tüm kargolar gümrüğe giriyor. Bu nedenle telaş yapmanıza şu aşamada gerek yok. 3-5 gün daha bekleyip, sorgulama sayfasına bakmaya devam ne yazık ki.

Diğer forumlarda da belirtildiği gibi kumanda işi şans işi. Kumanda konusunda Istanbul şanslı illerden birisi.

Daha önce de belirtiğimiz gibi 3 ihtimal var. Bunun hangisinin sizin başınıza geleceğini ne yazık ki kimse kesin şu olur diyemez. Bekleyip görmekten başka bir çare yok. Ama şahsi düşüncem bir problem olmadan teslim alacaksınız %p

3 ihtimal şöyle: Gümrük inceleme sonucunda 3 ihtimal var :

1- Kargo hariç kumanda bedeli 75 Euro altında ise, sadece 3 TL kapıda öder alırsınız.
2- Kargo hariç kumanda bedeli 75 Euro üstünde ise, ürün fiyatının %20 vergi olarak ödeyerek teslim alırsınız.
3- İnceleme sonrasında frekanslı bir cihaz oldugu için bir sürü izin belgesi isterler. Bu durumda işte biraz zorlaşıyor. Tam net ben de bilmiyorum bu kısmı ne yazık ki.

Evet bende öyle düşünüyorum beklemekten başka çare yok :embarras:

Umarım dediğiniz gibi olur Mehmet Ağabey şans benden yana olur ve yeni kumandama kavuşurum..

Mehmet abi her şeyi açıklamış :) kargoyu beklemek kalmış sadece. Bu kargo bekleme işi çok heyecanlı. Ben turnigy 9x aldım 16 gün de geldi. Hergün kargoya bakıyordum nerde diye :D kargonuz en kısa sürede gelir inş :)

Sağol Kadir kardeşim

Aynen öyle şu anda beklemedeyiz :D

Tam 14 günde geldi bakalım gümrüğe takılmasında beklemeye razıyız :laugh:

Selamlar ,
Dhl ile bir kutu geldi gümrüğe takıldı dhl gümrük işlemlerini halledecek,peki hallettikten sonra adresime getirirler herhalde değil mi :D

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Selamlar ,
Dhl ile bir kutu geldi gümrüğe takıldı dhl gümrük işlemlerini halledecek,peki hallettikten sonra adresime getirirler herhalde değil mi :D
Valla Aykut hiç DHL ile kargom gelmedi ama herhalde eve teslim ediyor olsalar gerek :rolleyes: Bakalım arkadaşlar ne diyecekler ???

Bu kötü haber çünkü gümrük işlemleri için DHL sıkı bir masraf talep edecektir muhtemelen. Bu işlerden (gümrük) anlayan bir tanıdık varsa yardım isteyin.

Ynt: Yurtdışından Kumanda alsam Gümrüğe Takılır mı acaba ?

DHL ise kesin gumruk yersiniz , kurtulus yok , DHL bilerek yaoiyor-bunu simdi sizden gumruk masraflari + ardiye ucreti isteyecekler , aize bir maik atip maildekilerini yapmanizi evraklari hazirlamanizi isteyecekler . 2 3 gun de islemleri halledip urunu elinize ulastiracaklar

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sümer bey dhl ile telefonda görüştüm cuma gününe kadar işlem tamamlanırsa sadece ürünün vergisi alınıcak diye birşey söyledi aksi taktirde ek olarak 65 lira ardiye ücreti talepleri oluyormuş.bende netten takip etttiğim kadarıyla dhl ile baya bir sıkıntı olduğunu bildiğimden biraz bastırdım telefondaki kişiye cuma gününe kadar bitirin ürünümü gönderin dedim ;D
Umarım başka bir sorun olmaz..
Mehmet abi valla beklemedeyim umarım sorunsuz gelir cumaya kadar :rolleyes:
Mesut bey dediğini gibi o maili attılar telefonda baya sertte çıktım bilerek yapıyorsunuz gibisinden evrakları topladım gün içinde hemen mail attım 1-2 içinde işlem biter sadece vergi ödersiniz dediler artık ne kdar doğrudur bilmiyorum bekleyip göreceğim.her zaman ürünü düşük gösterirdim bu sefer nedense fiyatla oynamadım hayırlısı :laugh:
Bilgiler için teşekkür ederim hepinize

bu iş gerçekden şansa bağlı, ben ups ile almıştım ayağıma kadar getirdiler parada istemediler :)

kadir kocaman' Alıntı:
bu iş gerçekden şansa bağlı, ben ups ile almıştım ayağıma kadar getirdiler parada istemediler :)
O zaman hayırlısı diyelim ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla Aykut hiç DHL ile kargom gelmedi ama herhalde eve teslim ediyor olsalar gerek :rolleyes: Bakalım arkadaşlar ne diyecekler ???
Mehmet abi benim kumanda şu anda torbaya eklenmiş istanbul and yakası kim şeklinde gümrükten çıktı tabi.herhalde artık yolda değil mi ? Yani 1-2 güne gelir değil mi ? :rolleyes:

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Mehmet abi benim kumanda şu anda torbaya eklenmiş istanbul and yakası kim şeklinde gümrükten çıktı tabi.herhalde artık yolda değil mi ? Yani 1-2 güne gelir değil mi ? :rolleyes:
Valla benim aklım karıştı :rolleyes: Bu durumda senin kızman işe yaramış gözüküyor. Gerçi artık malı adrese teslim ederken Gümrük vergisi ödenmeye başladı. Bakalım sen de gümrük ücreti çıkmış mı ? Özetle şu an yolda ve sana geliyor gözüküyor. Istanbul'da kaç gün sürüyor bilmiyorum ama Kocaeli'nde 3-4 günü bulabiliyor :-\