Yurtdışından Kumanda alsam Gümrüğe Takılır mı acaba ?

Özgür Kılınç' Alıntı:
Evet, 12. günde Zimmet Alındı yazıyor ve sadece 60 kuruş damga vergisi eklenmiş.

İki ihtimal var. Ya şimdiye kadar onlarca defa başıma geldiği gibi, gümrük sınırının altında diye düşünüldü ve vergisiz sadece sunum ücretiyle bana gelecek.
Ya da vergi için değerini tespit edemediler, beni uğraştıracak.

Sabırla beklemeye devam. ZMR 250 durduğu yerde tozlandı ama biraz daha bekleyelim. Umuyorum ki yarın Kim e sevk edilsin .

edit: Şimdi fark ettim normalde zimmet edildi yazardı, bu defa zimmet alındı yazıyor. Umarım fark yoktur.

Benim motorlar ve piller ukimdeydi 7. günde aradım bir gelişme yok sebebi nedir dedim telefondaki bayan biraz yoğunluk olduğunu söyledi ertesi gün gümrükten çıktı. Artık şans mıdır yoksa aramamın bir etkisi oldu mu onu Allah bilir :laugh: Gümrükten çıkmadan önce benimkinde de Zimmet Alındı ibaresi vardı inşallah çıkmıştır sizinki de :)

Ozgur Korkmaz' Alıntı:
Benim motorlar ve piller ukimdeydi 7. günde aradım bir gelişme yok sebebi nedir dedim telefondaki bayan biraz yoğunluk olduğunu söyledi ertesi gün gümrükten çıktı. Artık şans mıdır yoksa aramamın bir etkisi oldu mu onu Allah bilir :laugh: Gümrükten çıkmadan önce benimkinde de Zimmet Alındı ibaresi vardı inşallah çıkmıştır sizinki de :)

Umarım, gümrükte normalde bir süre durmasında sıkıntı yok, 2 günü geçince hemen gidip alıyorum ukim den normalde. Üstelik daha geçen ay sizinle aynı şekilde motorlar escler ile dolu, 150 dolar civarı bir sipariş vergisiz bir şekilde geldi ukim den.

Ama ürün kumanda olunca biraz farklı oluyor durum. Bakalım, tekrar yazacağım durumu buraya. Almayı planlayanlara bilgi olur.

Arkadaşlar peki gümrüğe takıldığı zaman bulunduğumuz ilin gümrük müdürlüğün de mi ücreti alıyorlar yoksa ptt falan mi ?

Oğuz' Alıntı:
Arkadaşlar peki gümrüğe takıldığı zaman bulunduğumuz ilin gümrük müdürlüğün de mi ücreti alıyorlar yoksa ptt falan mi ?

Kapıda alıyorlar.

Evet arkadaşlar, bu da son durum. Buradan da artık topkapı daki dağıtım merkezine geçecek. Ve muhtemelen yarın elimde olacak. Hatta bugün 16.30 a kadar topkapıya geçerse gidip oradan alırım.
Sonuç olarak gümrükte haftalarca bekletseler de 60 kuruş vergi ile kurtuldum. Almayı düşünenler, bu kadar beklemeyi göze alıyorlarsa alabilirler. Tabi İstanbul için geçerli bu durum, Ankara da gümrük daha sıkıymış okuduklarıma göre, kumandalar da genelde takılıyormuş.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özgür Kılınç' Alıntı:
Evet arkadaşlar, bu da son durum. Buradan da artık topkapı daki dağıtım merkezine geçecek. Ve muhtemelen yarın elimde olacak. Hatta bugün 16.30 a kadar topkapıya geçerse gidip oradan alırım.
Sonuç olarak gümrükte haftalarca bekletseler de 60 kuruş vergi ile kurtuldum. Almayı düşünenler, bu kadar beklemeyi göze alıyorlarsa alabilirler. Tabi İstanbul için geçerli bu durum, Ankara da gümrük daha sıkıymış okuduklarıma göre, kumandalar da genelde takılıyormuş.
Hadi gözün aydın ve geçmiş olsun Özgür %p

Gözünüz Aydın, Hayırlı Uğurlu Olsun.

Bol ve Kırımsız Uçuşlar Dileği İle.

Evet arkadaşlar, kumanda biraz önce elime geçti %p

Yardımcı olan, bilgi-fikir veren herkese çok teşekkür ederim.

Gelecekte almayı planlayanlar için ise :
Sipariş tarihi 17 Ocak banggood.com
Gönderim tarihi 27 Ocak
Kargo Netherlands Post
Ülkeye girişi 8 Ocak
Ukim de bekleme süresi 2 hafta
Teslim tarihi 25 Ocak
Vergi 60 kuruş
Paketi yırtmışlar, kumandanın dış kutusunu da kesmişler. Kumandayı çıkarıp bakmışlar. Ancak buna rağmen ne vergi alındı, ne 2.4 ghz yasak denildi.

Kumandayı banggood da 10-15 dolar daha uygun olandan almıştım, b01 serisi, 16 ocak 2016 üretimi kumanda geldi. Söylenildiği gibi pahalı olan seri de ucuz olan da tamamen aynı, fiyat farkı var sadece. Yanında bizim prizlere uygun adaptör ucu ile usa adaptörlü, mavi renk ışıklı model geldi.

Tekrar teşekkürler, sorusu olan sorabilir :RCKolik:

Özgür Kılınç' Alıntı:
Söylenildiği gibi pahalı olan seri de ucuz olan da tamamen aynı, fiyat farkı var sadece. Yanında bizim prizlere uygun adaptör ucu ile usa adaptörlü, mavi renk ışıklı model geldi.

Selamlar ucuz olanla pahalı olan arasındaki fark birisi eu versiyon birisi non eu. Pahalı olan Non eu ve D8, D16, LR12 mode destekliyor digeri yani euolan avrupa yasaları gereği sadece d16-eu destekliyor. Tabi en son araştırdığımda sonradan ne kadar değiştirdiler bilmiyorum. Onun dışında herşey aynı. Kumanda menusunden görebilirsin hangi modelar var seninkisinde.

Merhaba arkadaşlar,
İlk mesajımı attığımdan beri bayağı uzun bir zaman geçti. Bu arada tüm parçaların siparişleri sırasıyla geldi. Son olarak 06.02.2016 da Banggood dan FrySky Taranis Plus kumandamın siparişini de verdim. Banggood ile yazışıp fiyatını 75 dolar olarak göstermelerini istedim. Uzun bir bekleyişten sonra son durumu aşağıdaki gibi. Bakalım gümrük nasıl sonuçlanacak.

Hızlı bir şekilde gümrük işlemleri de tamamlandı. Ama 75 avro altında olduğu halde vergi çıkardılar. Neyse yine ucuz kurtardık diyelim.

Evet ucuz kurtarmıssın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şu vergi olayı olmasa ben de bi horus almayı düşünüyorum.... Tabi bi de taranis menüsüyle heli ayarlama zorluğu var....

Murat Güven' Alıntı:
Hızlı bir şekilde gümrük işlemleri de tamamlandı. Ama 75 avro altında olduğu halde vergi çıkardılar. Neyse yine ucuz kurtardık diyelim.

Şansa bak, Ukim den ne kadar hızlı geçmiş. Ben açıkcası kendi kumandamın 2 hafta ukimde beklemesindense 50 lira vergi vermeyi tercih ederdim. Boş yere stres yapmamış olurdum.

Önemseme bence, asıl fiyatı fark edilse 100 liradan fazla vergi alırlardı, gayet uygun 15-16 dolar vergi.

kesinlikle haklısın. bende yazılanları okudukça ilk gümrüğe girdiğinde çok tırsmıştım. 45 lirayı görünce o kadar rahatladımki anlatamam. şuanda da arnavutköyde gözüküyor. pazartesi günü elimde olur.