Yurtdışından Kumanda alsam Gümrüğe Takılır mı acaba ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla benim aklım karıştı :rolleyes: Bu durumda senin kızman işe yaramış gözüküyor. Gerçi artık malı adrese teslim ederken Gümrük vergisi ödenmeye başladı. Bakalım sen de gümrük ücreti çıkmış mı ? Özetle şu an yolda ve sana geliyor gözüküyor. Istanbul'da kaç gün sürüyor bilmiyorum ama Kocaeli'nde 3-4 günü bulabiliyor :-\

Mehmet abi peşpeşe yazınca karışıklık oldu Dhl başka bir gönderi içindi,kumanda 10 gün önce gümrüğe girmişti onu sormuştum ben ;D kusura bakma kafanıda karıştırdım kumanda bugüm geldi sorunsuz bir şekilde :thumbup:
DHL hala beklemede durum sabit ama dediğin gibi umarım sorun çıkmadan gelir

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Mehmet abi peşpeşe yazınca karışıklık oldu Dhl başka bir gönderi içindi,kumanda 10 gün önce gümrüğe girmişti onu sormuştum ben ;D kusura bakma kafanıda karıştırdım kumanda bugüm geldi sorunsuz bir şekilde :thumbup:
DHL hala beklemede durum sabit ama dediğin gibi umarım sorun çıkmadan gelir
Evet biraz öyle oldu :D Bence esas önemli ve potansiyel riski olan kumanda idi, o elinize ulaşmı ya, geçmiş olsun :thumbup:

DHL ile ilgili kısım da ise, en kötü ihtimal Sümer abi ve Mesut ustad söylediği süreç ve ödeme sonrası elinde olur ;)

Bir sorum daha olacaktı biliyorum çok oldu ama :embarras:
Şimdi hobbykingten 17 aralıkta bir kargom çıkmıştı yola postfijide ise 30 aralıkta yola çıktı diye bilgi vardı fakat ptt nin sitesinde bir bilgi yoktu,bugün postfijiye girip tekrar bakıyım dedim bu seferde 19 ocak olarak gözüküyor,sonra ptt nin sitesine baktım ordada 23 ocak olarak gözüküyor kafam karıştı daha bugün mü çıktı yani 17 aralıkta verdiğim sipariş ???

AYKUT AŞLI' Alıntı:
Bir sorum daha olacaktı biliyorum çok oldu ama :embarras:
Şimdi hobbykingten 17 aralıkta bir kargom çıkmıştı yola postfijide ise 30 aralıkta yola çıktı diye bilgi vardı fakat ptt nin sitesinde bir bilgi yoktu,bugün postfijiye girip tekrar bakıyım dedim bu seferde 19 ocak olarak gözüküyor,sonra ptt nin sitesine baktım ordada 23 ocak olarak gözüküyor kafam karıştı daha bugün mü çıktı yani 17 aralıkta verdiğim sipariş ???
Takip numarasını alabilir miyiz Aykut Bey ;)

LX100109990FJ buyur abi

AYKUT AŞLI' Alıntı:
LX100109990FJ buyur abi
Dün Londro gelmiş :) Yurtdışı seyahatını bence şu adresten takip edin ;)

--------------------------------------------------------
17.12.2013 15:34 Electronic notification of shipment 8286173 Fjpx Turkey
18.01.2014 18:45 Submitted to partner for transportation
20.01.2014 14:53 Dispatches Created
22.01.2014 05:55 HK HKG Hong Kong International, Hong Kong, Honk Kong Flight depart Fj810/by095
22.01.2014 12:15 GB LHR Heathrow, London, United Kingdom Arrival at destination Airport 0.653

Dün Londro gelmiş :) Yurtdışı seyahatını bence şu adresten takip edin ;)

--------------------------------------------------------
17.12.2013 15:34 Electronic notification of shipment 8286173 Fjpx Turkey
18.01.2014 18:45 Submitted to partner for transportation
20.01.2014 14:53 Dispatches Created
22.01.2014 05:55 HK HKG Hong Kong International, Hong Kong, Honk Kong Flight depart Fj810/by095
22.01.2014 12:15 GB LHR Heathrow, London, United Kingdom Arrival at destination Airport 0.653

Teşekkür ederim Mehmet abi bugün yarın Tr ye giriş yapar sanırım,bu siteyi kullanacağım daha sonrakilere :thumbup:

hocam bende yaklaşık kargo dahil 340 € ( kumanda dahil ) alısveriş yaptım birde 110 €luk ( batarya var ) bundada kargo dahil. acaba gümrüğe takılırmı takılırsa ne kadar ödeyebilirim ? proje için gelecek malzemeler acaba gümrük vergisinden yırtabilir miyiz ? :rolleyes:

yağız müd' Alıntı:
hocam bende yaklaşık kargo dahil 340 € ( kumanda dahil ) alısveriş yaptım birde 110 €luk ( batarya var ) bundada kargo dahil. acaba gümrüğe takılırmı takılırsa ne kadar ödeyebilirim ? proje için gelecek malzemeler acaba gümrük vergisinden yırtabilir miyiz ? :rolleyes:
Bu konunun 5-a maddesinde de belirtildiği gibi %20 vergisini ödemen gerekir.

Proje olması için okul ile ilgili bir takım evrakların ya da evraklarda ismin geçmesi gerekir diye düşünüyorum. Bence ispatlaman biraz zor ama yine de belli olmaz.

Benim pakette 5-6 gündür Ukim'de duruyor. Taranis plus kumanda almıştım, banggood da stokta yoktu neredeyse 10 gün göndermelerini bekledim. Şimdi de Ukim de ki beyefendileri bekliyoruz.
En nefret ettiğim şey bu belirsizlik. Gümrüğe takılacak vergi alacaksanız alın. Yok yasak 2.4 ghz deyip geri çevirecekseniz onu da yapın. Ama böyle boş boş bekletmeyin beni.

Ukimde vergi alınan-incelenen çok kargom oldu ama ilk defa "Ukim e geldi" aşamasında neredeyse 1 hafta bekleyen bir kargom oluyor.
Var mı bir fikri olan ?

Ukim 1 saatlik mesafede, gidebilirim. Ama eğer incelemeye girmemişse ve ben gidip almak istersem, ben alırken orada normalde baktıklarından daha detaylı inceleyecekler. Bu sebeple gitmiyorum.
Çünkü normalde öyle pek incelemiyorlar, denk gelirse.

Ne yapmalıyım sizce ?

Son durum bu
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benzer durum yıllar sonra yeniden HK siparişimde benim de başıma geldi. 5 gün hiç hareket olmadı. O sıra PTT'den bir yazı geldi. Lütfen faturayı ve Ödeme dekontunu ... mail atın diye.

Ben de maili gönderdim. 3 gün daha bekledi sonra da "Gümrük Çıktı" ibaresi ile Izmit'e gönderdiler. Özetle nerede ise 15 gün benim kargomda UKIM bekledi.

Bence acele etme ve doğal sürecine bırak. Bakalım sen de durum ne olacak :)

Benzer durum yıllar sonra yeniden HK siparişimde benim de başıma geldi. 5 gün hiç hareket olmadı. O sıra PTT'den bir yazı geldi. Lütfen faturayı ve Ödeme dekontunu ... mail atın diye.

Ben de maili gönderdim. 3 gün daha bekledi sonra da "Gümrük Çıktı" ibaresi ile Izmit'e gönderdiler. Özetle nerede ise 15 gün benim kargomda UKIM bekledi.

Bence acele etme ve doğal sürecine bırak. Bakalım sen de durum ne olacak :)

Anladım abi, bakalım o zaman.
Fatura da yok bende, banggood un ekran görüntüsünü, paypal görüntüsünü ve ekstre görüntüsünü gönderirim artık.
Banggood abes bir fiyat yazdıysa kutunun üzerine, belki dikkatlerini çekmiş olabilir.

Ptt den gelen yazıyı, doğrudan size mi teslim ettiler. Yoksa posta kutusuna mı bırakmışlar ?

Özgür Kılınç' Alıntı:
...Ptt den gelen yazıyı, doğrudan size mi teslim ettiler. Yoksa posta kutusuna mı bırakmışlar ?
İş yeri adresimi vermiştim. Ben toplantıda iken masama bırakmışlar. Yani evde olmazsan posta kutusuna bırakırlar diye düşünüyorum :)

10 gün oldu, halen bir gelişme yok. Kaldı galiba :(

Şansa bakın, yurtdışından kaç defa telefon getirdim sorunsuzca, ama kumanda takıldı.

Evet, 12. günde Zimmet Alındı yazıyor ve sadece 60 kuruş damga vergisi eklenmiş.

İki ihtimal var. Ya şimdiye kadar onlarca defa başıma geldiği gibi, gümrük sınırının altında diye düşünüldü ve vergisiz sadece sunum ücretiyle bana gelecek.
Ya da vergi için değerini tespit edemediler, beni uğraştıracak.

Sabırla beklemeye devam. ZMR 250 durduğu yerde tozlandı ama biraz daha bekleyelim. Umuyorum ki yarın Kim e sevk edilsin .

edit: Şimdi fark ettim normalde zimmet edildi yazardı, bu defa zimmet alındı yazıyor. Umarım fark yoktur.