12s lipo pil yapımı

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese hayırlı günler. T motordan almayı planladığım motorlar 12s bataryalar ile çalışıyor. 12s lipo pilleri nasıl yapabiliriz ? Veya bu motorları 6 s lipo ile kullanabilir miyim ?

Baris EKICI

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
2 adet 6S bataryayı seri olarak kullanacaksiniz. 100/140kV gibi bir volt/devir miktarı varsa 6S batarya tek başına yeterli dönüş hızını sağlamayacaktır.

İlgi Alanı
Multikopter
İzzet Camcıoğlu' nun son yayınladığı lipo piller ile ilgili videoları izlemenizde fayda var.
Hazırlayacağınız basit bir kablo konnektör sistemi ile birbirinin aynı olan iki adet 6S pili seri bağlayabilirsiniz.
Videoları izledim , bu şekilde yapılanlar bataryalar çok büyük ve uzun oluyor. Çekindim, bu konuda siz değerli Rc kolik ailesine de danışmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Sarıkaya

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Videoları izledim , bu şekilde yapılanlar bataryalar çok büyük ve uzun oluyor. Çekindim, bu konuda siz değerli Rc kolik ailesine de danışmak istedim.
12S bir sistemi de 6S kullanmak yazık olur. Hazır alacağınız 12s bir batarya da birleştireceğiniz iki tanesinden çok da küçük olmaz.