2.lipo nasıl bağlanır?

evren

Uye
Merhaba

naza kullandığım hexacopterimde 4s 14.8V 5000mah 40-50c turnigy lipo kullanıyorum.kamera + gimbal + gövde+1 pil 3.5 kg geliyor.13x5 tahta pervane kullanıyorum.
havada 3.5 dk ancak kalabiliyorum. daha uzun süre kalmak istiyorum.

2 tane pil taksam tahminen 2.pilin ağırlığıda olacağından 5-6 dk ları görürüm değilmi?

2.pili nasıl bağlayacağım? elektrik kartından +- den gelen ve pile bağladığım xt60 soket gibi bir tane yapıp yine aynı +-den 2.bir kablomu çekeceğim?

pil konusunda marka, c değeri, başka bilmediğim dikkat etmem gerekenler gibi tavsiyeleriniz varmı?

2.lipo nasıl bağlanır?

Bu soruna Iskender veya Mesut ustad daha dogru cevap verecektir ;)

2.lipo nasıl bağlanır?

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
Merhaba

naza kullandığım hexacopterimde 4s 14.8V 5000mah 40-50c turnigy lipo kullanıyorum.kamera + gimbal + gövde+1 pil 3.5 kg geliyor.13x5 tahta pervane kullanıyorum.
havada 3.5 dk ancak kalabiliyorum. daha uzun süre kalmak istiyorum.

2 tane pil taksam tahminen 2.pilin ağırlığıda olacağından 5-6 dk ları görürüm değilmi?

2.pili nasıl bağlayacağım? elektrik kartından +- den gelen ve pile bağladığım xt60 soket gibi bir tane yapıp yine aynı +-den 2.bir kablomu çekeceğim?

pil konusunda marka, c değeri, başka bilmediğim dikkat etmem gerekenler gibi tavsiyeleriniz varmı?

evet aynen söylediğiniz gibi kart üzerindeki xt60 connektoru paralel yapıp kopyalayacaksın

yani kart'da 2 adet xt60 erkek deans connektör olacak 2 adet pili bu şekilde bağlayacaksın piller aynı güçte c değerinde ve marka olması lazım aksi taktirde güçlü olan daima zayıf üzerinden boşalarak asıl yükü daima güçlü olan pil çeker buda bu pilin ömrünü yer

pil üzerine düşen yük hem modelin çektiği akım ve zayıf pilin şarz akımı şeklinde olacaktır.