20 metrede failsafe

degefpv

Çalışkan Uye
Bir daha turnigy 9xin orjinal alıcısını kullanırsam, videoda crash yazıyor fakat herhangi bir kırım yok cihaz çok sağlam çıktı :RCKolik:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

20 metrede failsafe

öncelikle geçmiş olsun... cihazda sıkıntı olmaması sevindirici. olayı biraz açarmısınız nasıl oldu nasıl gerçekleşti. Failsafe durumunu anlayamadım. Failsafe bir olay yok gibi. tamamen güvensiz pat diye taklaya gelmiş multi. sinyal kesildiği içinmi oldu. sinyal kesildiği zaman multinin geçmesi gereken failsafe ayarınız nedir ?

20 metrede failsafe

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun... cihazda sıkıntı olmaması sevindirici. olayı biraz açarmısınız nasıl oldu nasıl gerçekleşti. Failsafe durumunu anlayamadım. Failsafe bir olay yok gibi. tamamen güvensiz pat diye taklaya gelmiş multi. sinyal kesildiği içinmi oldu. sinyal kesildiği zaman multinin geçmesi gereken failsafe ayarınız nedir ?
Ben de tam olarak anlayamadım Muhammed. Tam olarak ne gibi bir sıkıntı çıktı da model düştü ??

Bu arada modeli almak umarım zor olmamıştır zira gördüğüm kadarı ile evin çatısı üzerine düşmüş :-\

20 metrede failsafe

Burada failsafe bir durum yok. Muhammed sanırım failsafe olayını yanlış değerlendiriyor. Kumanda sinyali koptuğu için alet taklaya gelmiş. Failsafe ayarı yaptığında kumanda sinyali kesildiğinde kontrollerin önceden belirlenen pozisyona gelmesi beklenir. Bu multilerde nasıl bir failsafe ayarı yapılır derseniz orası tam bir muamma.

20 metrede failsafe

Muhammet geçmiş olsun. Benim bildiğim kadar turnugiy ve flysky kumandanlarının orijinal alıcı ve verici modüllerinde failsafe modu desteklemiyor diye biliyorum. Çünkü benim kumandamda flysky ve bir türlü failsafeyi aktif edemedim, sinyal direk kesiliyor. Yanlışım varsa düzeltelim, yanlış bilgi aktarımı olmasın.

20 metrede failsafe

Nesimi Sakmak' Alıntı:
... Bu multilerde nasıl bir failsafe ayarı yapılır derseniz orası tam bir muamma.
Olsa olsa motorları kapat dersin gibi geliyor bana :laugh:

Geçmiş olsun Muhammed, neyseki bir hasar olmamış...

20 metrede failsafe

fail safe olmadığına katılıyorum,Muhammed kardeşim motor lehimlerini kontrol et veya esc bağlantılarını ,bana esc'de veva motorda güç kesildi gibi geliyor.takla atması onu gösteriyor ,aynı olayları birden fazla yaşadım hep esc veya motor lehim yerlerinden kaynaklandığını tespit ettim.

20 metrede failsafe

video'nu birkaç kez inceledim ,yukarıda belirttiğim gibi sağ akis motorlarından birinde anlık kesinti var taklayı tamamladığı anda sanisel toparlamaya çalışıyor o kısmı incelersen ,tespitim görüşümce doğru

20 metrede failsafe

abi sinyal koptu anlamında failsafe yazdım, kesinlikle sinyal kopması düşüş nedeni multiwiiden failsafede delayını 2ms verdim, havalandığı ve öne doğru ivmelendiği anda kontrolden çıktı ve failsafeye geçti, sinyal koptuğu için karttan failsafe yaptı otomatik ve çatı üzerine geldiğinde sinyal yakaladı ve yakaladığı anda throttle sitiği aşağıdaydı ve yana doğru takla pozisyonuna geçti ve düşmeye yakın ben gaz verdim fakat faydası olmadı benim analizimde bu şekilde, failsafede motor hızı multiwiide (300) ve bu değer multiyi yavaşca indirmeyip aksine kaldırıyor bi hatamda bu oldu

20 metrede failsafe

Bu arada Mehmet abi teyzemin çatısına düştü alması kolay oldu, oraya düştüğü için çok şanslıyım sinyali yakalamasaydı kesinlikle anayola düşecekti :-\

20 metrede failsafe

selam,

multiwii'yi ve ayarları pek bilmiyorum,turnigy'de dediğin gibi olmaması lazım ben flyskyı kullanıyorum ve fevkalade failsafe retun to home v.s funksiyonları çalışıyor,youtube da çok vakit geçirdim :D anakart naza,

Muhammed bir range test yapma imkanın oldumu?

20 metrede failsafe

evet çekim yaptığım stadda kumandayı kale direğinin oraya koyup hafif gaz verip diğer kaleye doğru yol aldım fakat sinyal kopmadı bu terslikte bi iş var :D

20 metrede failsafe

yanlışmıyım düzeltin, demeniz şu ki sinyal koptu kopunca failsafe e geçti geçerkende sinyal yakaladı ve throttle dipte olduğu için düşüşe geçti ama gaz versende kurtaramadın.

Şimdi şöyle bir durum var. Model failsafe moduna geçtiği anda kumandadan komut almayı keser zaten. Ya land yada RTL gerçekleşir. Bunun amacıda bahsettiğin durumun olmaması içindir. başka bir durum var gibi ama multiwii bilmediğimden de böyle yorumluyor olabilirim.

20 metrede failsafe

abi multiwii sinyali yakaladığı anda uçuşa devam ediyor bu özelliği çok güzel, evet tamda öyle oldu havalandığı ve ivmelendiği anda hiçbişekilde kontrol edemedim ve çatı üzerine geldiği anda sinyal yakaladı ve düştü

20 metrede failsafe

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
abi multiwii sinyali yakaladığı anda uçuşa devam ediyor bu özelliği çok güzel, evet tamda öyle oldu havalandığı ve ivmelendiği anda hiçbişekilde kontrol edemedim ve çatı üzerine geldiği anda sinyal yakaladı ve düştü

bence bu durum güzellikten yana sıkıntılı bir durum farzedelimki sinyal kesildi failsafe durumuna geçti multi,e tam güvenli iniş yapacakken aniden sinyal yakaladı ve kumandanın mevcut stik pozisyonu yana sinyalin yakalandığı konumda multi otopilottan çıkıp bize AL SEN KULLAN ŞİMDİ diyecek... ben buna bir güzellik olarak bakmıyorum. Mevcut bir problem olmuşki kazasıoz hasarsız bir şekilde multiyi indirmek ve sorunun nerden kaynaklandığını bulmak gerek diye düşünüyorum. Sinyali gidip gelen temassızlıktan dolayı kesintileri olan bir kumanda bir çok kez failsafe sokup çıkartır multiyi. ve bence kırım yaşanır.