27.12.2015 BURDUR buluşma - Maiden ve Kırım

Hakan abi geçmiş olsun, kırım sıkıcı ama büyük olmaması teselli oluyor. :saygilar:

27.12.2015 BURDUR buluşma

Mustafa Atabek' Alıntı:
Geçmiş olsun abi çokta yüksekten düşmemiş, insallah minumum hasarla atlatmışsındır banada güç kesmiş gibi geldi nedir bu esclerden çektiğimiz yav[emoji17]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim Mustafa :saygilar: , esc işi herkes için bir sorun, ama kesin esc demek , daha bazı noktaları kontrol etmeden doğru olmayacak.... :RCKolik:

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Hakan abi geçmiş olsun, kırım sıkıcı ama büyük olmaması teselli oluyor. :saygilar:

Teşekkür ederim Mustafa :saygilar: , kırım illa ki olacak , bu işin cilvesi , bir de kesin neden olduğunu bilirsen , zevkli bile olabiliyor.. :laugh:

Hakan bey tekrar geçmiş olsun. Masrafı az bir kırım olmuş. Maalesef helinin büyük cilvesi sebebi belli olmayan veya zor tespit edilen kırımlardır.
Bu arada maiden hayırlı olsun. Sakin uçuşuna hayran kaldım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan abi çok geçmiş olsun. 600'ün uçuşunu ne zaman göreceğiz :)

Zafer SAHIN' Alıntı:
Hakan hocam çok geçmiş olsun ...

Teşekkür ederim Zafer hocam :saygilar:

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Hakan bey tekrar geçmiş olsun. Masrafı az bir kırım olmuş. Maalesef helinin büyük cilvesi sebebi belli olmayan veya zor tespit edilen kırımlardır.
Bu arada maiden hayırlı olsun. Sakin uçuşuna hayran kaldım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok teşekkür ederim Mevlüt Bey :saygilar: , maidenin sonuna doğru kulaklarınızı çınlattım , çınladı mı... :D

zafer zgc' Alıntı:
üzücü,geçmiş olsun

Teşekkür ederim Zafer , çok da üzülmemek gerek , bunları kabul ederek yapıyoruz bu hobiyi.. :saygilar:

Arda Erkan' Alıntı:
Hakan abi çok geçmiş olsun. 600'ün uçuşunu ne zaman göreceğiz :)

Sağolasın Ardam , 600 'ün kafayı değiştiriyorum, dfc şaftı yolda , daha ünite ve batarya da alamadım , hele bir batarya alayım , maideni bakarsın ertesi günü oluveriir... :D ...Şimdilik , kanepede uyuyor kendileri... :laugh:

Kırım raporu videosu eklendi ,sizde çekin tavsiye ederim :laugh: , sonra kendinizi seyredip o anki psikolojinizle şimdiki psikolojinizi karşılaştırıp , hele oturup ağlamamışım diye gülüyorsunuz... :lollol:

Kırımdan sonra elde model kalınca, raporunu çekmek de kolay oluyor. Bazen elde model de kalmıyor, kırım raporu olarak şöyle bir şey çekiyoruz Hakan abi :D

Model elde kalırsa da, şöyle oluyor rapor.. olaylar 2:20 gibi başlıyor...

Hakan Bey, Büyük geçmiş olsun. Acınızı, üzüntünüzü paylaşıyoruz. Emin olun her kırımda, drone/uçak kaybolmasında kendi anılarımız tekrar gün yüzüne çıkıyor. Cana geleceğine eşyaya zarar versin diyoruz.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kırımdan sonra elde model kalınca, raporunu çekmek de kolay oluyor. Bazen elde model de kalmıyor, kırım raporu olarak şöyle bir şey çekiyoruz Hakan abi :D

Hiç hatırlatma Rasim , o gün öyle üzüldüm ki :( , eğlenceye falan bakmayıp otele dönmüştüm..Sağlık olsun , benimkisi kırım değil sadece latife , gerçekten cüsseli bir modelin hepten kaybı bir ömür boyu unutulacak hatıra değildi ..Eskişehir ekibinin imtihanı da böyle oldu değil mi , nasıl tevafuk olmuştu , Emrem de komple x5'i kaybettiği günde böyle üzülmüştük..
Şimdi bunları hatırlayınca , bizim kırıma sadece gülüyorum , bu hayatta türlü nevi imtihanlar ve dertler varken , bizimkisi zevkin kederi işte...Adam ayakkabım yok diye üzülürmüş , taa ki ayakları olmayan birini görene kadar...Şükür sağlığımız yerinde , şükür ki huzurumuz var , belki soframızda katığımız çok çeşitli ve lüx olmasa da , en azından yine yok demeyecek kadar katığımız da var şükür...Arkadaşlarımız var , dostlarımız var , şükür ki , bunca hayat keşmekesi arasında mücadele edip giderken , akşam evime gelip , huzurlu bir şekilde sığındığım yuvam var , ailem var...Daha ne isteyelim , bu durumuma rağmen , modellerimin tarihi geçmiş de olsa , uçmaktan zevk aldığım bir hobim, kafama göre dostlarla buluşup , konuştuğum bu güzel forumumuz var...Hamd olsun , öyle zenginim ki , model komple gitseydi bile, bu kazanımlarımın varlığı bana ziyadesiyle yetiyor ve keyif veriyor... :saygilar:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Hakan Bey, Büyük geçmiş olsun. Acınızı, üzüntünüzü paylaşıyoruz. Emin olun her kırımda, drone/uçak kaybolmasında kendi anılarımız tekrar gün yüzüne çıkıyor. Cana geleceğine eşyaya zarar versin diyoruz.

Ali Bülent Bey teşekkür ederim... :saygilar: Cana geleceğine her zaman mala gelsin...Mühim olan sağlık , ötesi hikaye.... :RCKolik:

Rasim Öztürk' Alıntı:

Model gidince kendimizi içkiye vurmuşuz ;D ;D Kop kop :lol:

Geçmiş olsun hakan abi yine buna şükür diyelim büyük bir kırım değil en büyük kırım in böyle ve son olsun.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Hakan Abim Çok büyük geçmiş olsun :(
sebebi en kısa sürede bulunur inşallah. Malum sebebi bulunmayan kırımlar can sıkıcı.
Ben kırımdan çok maiden ve pilotajla ilgili yazacam,
Abi maşallah diyorum :bravo:
seni tanıdığım ilk zamanlarda ki pilotajla şimdikinin arasında dağlar oluşmuş, nose in hover süper olmuş, scaleci adama yakışan bir pozisyondur,tebrik ediyorum :thumbup:
hemen burdan abim için nazarlara kış kış kış yapmaya duayı yolluyorum :saygilar:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun hakan abi yine buna şükür diyelim büyük bir kırım değil en büyük kırım in böyle ve son olsun.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Teşekkür ederim Mustafa kardeşim , inşallah diyelim.... :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hakan Abim Çok büyük geçmiş olsun :(
sebebi en kısa sürede bulunur inşallah. Malum sebebi bulunmayan kırımlar can sıkıcı.
Ben kırımdan çok maiden ve pilotajla ilgili yazacam,
Abi maşallah diyorum :bravo:
seni tanıdığım ilk zamanlarda ki pilotajla şimdikinin arasında dağlar oluşmuş, nose in hover süper olmuş, scaleci adama yakışan bir pozisyondur,tebrik ediyorum :thumbup:
hemen burdan abim için nazarlara kış kış kış yapmaya duayı yolluyorum :saygilar:

İbrahim kardeşim ,sağolasın :saygilar: , kırım bile sayılmaz bu , ama neden olduğunu bilemeyince adamın acemiliği de ustalığı da sapıtıp kalıyor işte.... :laugh:
Noise in çalışmasını sürekli simülasyonda yapıyordum , baktım fbl titan çok keyifli geldi , şımarıverdim yaptım , :D , bir de idle up açık uçmayı alıştırırsam belki invert hoverlere de sıra gelir... :laugh: