28 Aralik Orhanli bulusmasi

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Bugun hava sahaneydi :) benim 600 de eski gunlerine dondu uctuk costuk acildik :D Trex 600 le birbirimizi nekadar ozlemisiz anlatam resmen koptuk bugun :D

avrupa yakasindan arkadaslarimizda aramizdaydi :) kalabaliktik ancak talihsiz bir olay yasadik , Yiğit arkadasimiz 30 DLE nin pervanesine eliyle vurdu , motor calismadi ancak isaret parmaginin ucu ne yazikki koptu ve kopan parcayi bulamadik :( maglesef bu iste cok ama cok dikkatli olmaz ve starter kullanmaz isek olacagi bu :( parmak ucuna plastik cerrahi gerekiyor rahatsiz olursa

LG-G2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: 28 Aralik Orhanli bulusmasi

yaralanan arkadaşa geçmiş olsun ucuz atlatmış yine,, bu hobi malesef tedbirsizliği ve kendine aşırı güveni affetmiyor.... İzmir de de güzel bir hava vardı ama 450 halen titrek durumda ellemedim :) mcpx de bu gün daha yeni gümrük de kayıt edildi hafta içi kontrol den geçerse ocak ortası gibi uçuş yapıcaz inşallah :)

Offf yigit cok uzuldum kardesim ya cok gecmis olsun :(

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Parmağı yaralanan arkadaşa büyük geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın hobi olarak yaptığımız bu aktiviteninde bize zararı olmamalı onun için mutlaka güvenliği ön plana almalıyız.

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun :(

Yakın zamanda bende bir uçak topladım sırf bu ilk çalıştırma davaları yüzünden gözüme heliden bile daha tehlikeli geldi yakıtlı uçak açıkçası. Motor için starter aldım fakat sonuçta motor çalıştıktan sonra ısıtıcıyı çekerken dahi eliniz pervaneye çok yakın geçiyor.

Eldiven + starter mutlaka kullanmak lazım.Belki uçakçı arkadaşlar bu konuda çok daha elleri yatkındır fakat benim gibi heliden sonra uçak tecrübe etmek isteyen arkadaşlar dikkatli olmalı gerçekten.

Fotoğraflar ve ortam çok güzel gözüküyor.Ayrıca heliyi sana daha çok yakıştırıyorum abi :)

Arda HK da 7 8 dolarlik bi otomatik buji isitici vardi ondan takmak lazim buji isiticisi kullanmamak lazim ve herzaman starter kullanmak lazim

Heli ucak ikiside yeri buyuk bende kardesim , elektrikli kullandim son 4 aydir ama nitro kadar sarmadi acikcasi :) bende 600 toplayip uctum bugun yeter cok durmusuz :)

Yiğit çok üzüldüm kardeşim büyük geçmiş olsun Allah daha beterinden saklasın.

Evet Mesut alanda millet uçağın altından buji ısıtıcıyı çıkarırken ve karbüratöre ince ayar çekerken dönen pervaneye eller ne kadar yakın çok irkiliyorum sırf bu yüzden buji uzatma kablosu kullanıp uçağın yanında bir yerine monteleyip buji ısıtmayı oradan bağlamayı düşünüyorum.

Re: 28 Aralik Orhanli bulusmasi

Yiğit ile konuştum allahtan çok önemli birsey yok. Bu hobi maalesef böyle bazen ne kadar tehlikeli olduğunu unutuyoruz.

Sent from SpaceShipOne...

Büyük geçmiş olsun neyseki ucuz atlatılmış bir kaza olmuş, inşallah bir daha duymayız sahalardan bu tip haberler.
Hepimiz zaman zaman heyecana kapılıp hatalar yapıyoruz ama gerçekten bu modellerin tehlikeli oyuncaklar olduğunu unutmamak gerekiyor. :(

Bu haberin dışında çok güzel bir gün olmuş, paylaşım için eline sağlık üstad. %p
Uçmak için 600 tercihin çok doğru bir karar olmuş bence, heli varken uçak pek mantıklı değil zaten bana göre. :lollol: :lol:

Üstad yine bol resimler ile sahayı evimize getirdin, eline koluna sağlık :bravo:
Eminim ki en az bizim seni heli ile görmeyi özlediğimiz kadar 600 de sen özlemiştir :laugh: İki eski dost tekrar bir araya gelmiş ya, gerisi gelir artık :thumbup:
Yiğit çok geçmiş olsun, allah korumuş, çok daha kötü olabilirdi :-\ Inşallah bu son olur da bu tür haberleri hiç duymayız.

Çok geçmiş olsun benimde tucano modelimin motoru ters takıldığı için Asp 91 in viki altta bende çalışan motorun altına elimi sokup ısıtıcıyı almak istedim aldım fakat kolumun üzerinde 10 cm bir kesik oldu 17 dikiş atıldı çok dikkatli olmalıyız bir anlık dikkatsizlik çok kötü sonuçlar açabiliyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Trex 600 ile 4 ay sonraki ikinci uçuşum :) uzun süredir elimi sürmediğim için hareketleri yüksekte yaptım unutmuş olabilirim diye , ayrıca FBL üniteyi o gün alanda takıp ayarınıda alanda yaptım, açıkçası uçak falanda ayarladığım için başkalarına, kafam karışıktı bi ayar atlamışımdır model düşer diye korkup uzakta uçtum bize zarar vermesin diye, sorunsuz uçtum ama uzakta olduğu için arkadaşımızın telefonu netlememiş çekerken ama pal sesleri duyulabiliyor :D :lollol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
Trex 600 ile 4 ay sonraki ikinci uçuşum :) uzun süredir elimi sürmediğim için hareketleri yüksekte yaptım unutmuş olabilirim diye , ayrıca FBL üniteyi o gün alanda takıp ayarınıda alanda yaptım, açıkçası uçak falanda ayarladığım için başkalarına, kafam karışıktı bi ayar atlamışımdır model düşer diye korkup uzakta uçtum bize zarar vermesin diye, sorunsuz uçtum ama uzakta olduğu için arkadaşımızın telefonu netlememiş çekerken ama pal sesleri duyulabiliyor :D :lollol: :lol:
Çok güzel uçuş üstad, kuyruk geri manevralar falan şahane. :thumbup:
Heli gibi malın olsun. :laugh:

Doların yüksek olduğu şu gönderde bence yüksekte olmanın bir sakıncısı yok :laugh: Ama focuslama olmaması biraz kötü olmuş gerçekten :embarras: Ama yine de motor ve pal sesi yetiyor üstad :thumbup: Sticklerine sağlık :saygilar: