28 Aralik Orhanli bulusmasi

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
Çok geçmiş olsun benimde tucano modelimin motoru ters takıldığı için Asp 91 in viki altta bende çalışan motorun altına elimi sokup ısıtıcıyı almak istedim aldım fakat kolumun üzerinde 10 cm bir kesik oldu 17 dikiş atıldı çok dikkatli olmalıyız bir anlık dikkatsizlik çok kötü sonuçlar açabiliyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Bu tip Kazalardan kurtulma için en etkileyici çözüm align 2 in 1 regulator Tüm uçak modellerimde kullanırım hiçbir zaman bu alet verdiğim paraya acımam !!! Yiğit kardeşimizin parmağı 60tl'den önemlidir ....

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
sorunsuz uçtum ama uzakta olduğu için arkadaşımızın telefonu netlememiş çekerken ama pal sesleri duyulabiliyor :D :lollol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilirler. Belli bir diyafram değerinde belli bir mesafeye netlenirse, o mesafenin yarısından başlayarak sonsuza kadar netlik sağlanabilir.

Telefonlarda sensör küçük ve diyafram açıklığı genelde küçük bir değer olduğundan 1-2 metreye netleyerek sonsuza kadar netlik sağlanabiliyor. Ama bu odağı kilitlemek lazım.

İphone ve İpad da kamera açıkken netlenecek yere ekrandan dokunup birkaç saniye basılı tutarak hem odak hem de pozlama kilitlenebilir. Ben kullanıyorum ve çok işime yarıyor.

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Bu tip Kazalardan kurtulma için en etkileyici çözüm align 2 in 1 regulator Tüm uçak modellerimde kullanırım hiçbir zaman bu alet verdiğim paraya acımam !!! Yiğit kardeşimizin parmağı 60tl'den önemlidir ....

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bu 2 in 1 regulatörü helide kullanıyorum çok memnunum. Uçak için starter ile beraber kesin güvenlik çözümü gözüksede bence dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var.

Bu alet bujiyi ortalama 10-15 sn civarı ısıtıyor. Starter bazen fazla kompresyondan dolayı motora basmayabiliyor. Bu gibi durumlarda genelde pervaneyi elle çevirip motoru starterın basabilcek kıvama getirmek istiyoruz.

Burda da dikkat etmemeniz gereken elle temas halinde buji ısıtıcının devrede olmaması. Aksi taktirde hiç istemediğimiz bir anda motor çalışabilir.

Arda öyle bir durumda pervaneyi starterin ucuyla yuvarlayıp boşluğunu almak gerekir

Cahit Kaş' Alıntı:
[fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilirler. Belli bir diyafram değerinde belli bir mesafeye netlenirse, o mesafenin yarısından başlayarak sonsuza kadar netlik sağlanabilir.

Telefonlarda sensör küçük ve diyafram açıklığı genelde küçük bir değer olduğundan 1-2 metreye netleyerek sonsuza kadar netlik sağlanabiliyor. Ama bu odağı kilitlemek lazım.

İphone ve İpad da kamera açıkken netlenecek yere ekrandan dokunup birkaç saniye basılı tutarak hem odak hem de pozlama kilitlenebilir. Ben kullanıyorum ve çok işime yarıyor.
Vay süpermiş, ilk defa duyuyorum. Iphone dediğinizi yapınca ekranda zaten "AE/AF LOCK" şeklinde bir mesaj çıkıyormuş :D Bilgilendirme için teşekkürler Cahit Bey :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay süpermiş, ilk defa duyuyorum. Iphone dediğinizi yapınca ekranda zaten "AE/AF LOCK" şeklinde bir mesaj çıkıyormuş :D Bilgilendirme için teşekkürler Cahit Bey :thumbup:

Rica ederim Mehmet Bey. Bu özellik çoğu fotoğraf makinesinde bile yok.

Cahit Kaş' Alıntı:
Rica ederim Mehmet Bey. Bu özellik çoğu fotoğraf makinesinde bile yok.

Bu özellik note 2 de de varmı Cahit Bey,, aynı sorun bende de var...

kadir kocaman' Alıntı:
Bu özellik note 2 de de varmý Cahit Bey,, ayný sorun bende de var...

android telefonlarda görmedim ama yarın inceleyebilirim

Buluşma çok güzel olmuş, Yiğite çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın, inşallah kısa sürede eski sağlığına kavuşur :saygilar:

Çok güzel buluşma olmuş, Ankara'da fena sis vardı görüş 50 metre civarında modeli zor görüyorduk. Kaza geçiren arkadaşa büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın bu işin şakası yok, dikkatli olunması şart.