450-500-550-600-700 Size modellerle ilk hover anındaki hislerimizi paylaşalım.

syntaxerror

Çalışkan Uye
700 lük E dfc Pro ile ilk hover anında 1 şişe jagermeister içmiş ve sonra bangejumping rampasından atlamış gibiydim. Dizlerim titriyor ellerim terliyordu. Model yere inince modelin yanına kadar yürümekte zorlandım. İlk ler unutulmuyor vesselam.. ;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mini titanımı ilk hovere kaldırdığımda , dizlerim boşaldı , avuçlarım terledi , sanki azgın bir köpek kovalamış da ben kaçmışım gibi nefes nefese bir adrenalin ve heyecan bastı , ardından daha 1 dakika bile geçmeden 'Allah'ım nolur şu pil bir an önce bitsin'' diye dua ettim , 3. dakikaya doğru biraz kendime güven geldi , yere sağlamca indirdim fakat modele doğru yürüyemedim bile.Bir de azcık altıma kaçırdım diyeceğim de o kadarı da çok abartı olur..... :lol: :lol:...amaaaa valla bir tek o kalmıştı yapmadığım..... :lol: :lol:

Diz titremesi standart herhalde :)

İlk kez topladım heliyi, montajda sıkıntı yok. Kumandadan da bir iki temel ayar yaptım. Ama detaylardan haberim yok tabii... Sadece linkleri kitapçığa göre ayarlayıp montajı yapmıştım. Swashplate level yok :laugh: Throttle curve, pitch curve hepsi 0-25-50-75-100 :laugh: Heli normal modda basıyor full negatifle yere ;D Bi kaldırdım (dizler titreme modunda tabii) deli gibi bir yöne kayıyor. Kumandadan normal trim veriyorum günü kurtarmak adına ama yetmiyor, yine de kayıyor bir yöne falan... Neyse kazasız belasız bitirdik o günü ama yaşattığı hisleri şimdi yaşayamıyorum hiç. İlkler özel gerçekten :D

Yine de kendi pilotajımı zorladığım başarılı uçuşlardan sonra ona yakın bi tatmin duygusu oluyor ama dizlerin titremesi gitti tamamen :)

İlk 450'mi kaldırdığımda çok fazla heyecanım olmamıştı ama ilk kez 700 kaldırdığımda yukardakilerin hepsi ve daha fazlası :D :halay:

Emre Kaman' Alıntı:
İlk 450'mi kaldırdığımda çok fazla heyecanım olmamıştı ama ilk kez 700 kaldırdığımda yukardakilerin hepsi ve daha fazlası :D :halay:

Elimde videosu var, ifşa etmeyeyim şimdi ama :D

2011 Honey bee king 3 ilk modelim - Hover da zorlanmak ürkütücü :lol:
2012 Trex 450 - Pal sesi ürkütücü.
2012-2013 Trex 500 - Artan pal sesi ve Motor sesi ürkütücü.
2013-2014 Trex 600 - Duman ürkütücü.

İlk geçişlerde hatırladğım kadarıyla hislerim bunlardı sanırım.

İlk hover da kimsenin olmadığı bir yeri tercih etmiştim ve ilk hover başlangıcı abartmıyorum 3 pilde ve 4 saatte gerçekleşti.Skid kesildi kesilecek ama bir tık daha yok.Hadi bir daha hadi bir daha ,gaz ver kapat gaz ver kapat,pil bitmiştir değiştir avut kendini derken 3. pilde model yerden kesildi.
Model bir Align 450 sport tu.

Gören 700 le uğraşıyorum sanır.Sonrakilerde hiç heyecan olmadı.Zaten bu 450 hepsi için ayrılan heyecanı tüketmişti.

Birde Mordo beyin 450 si beni acayip heyecanlandırdı. Mordo abi al bir takla at dedi fakat ıdle up swicini açmama rağmen curve lineer miş.
Son anda modeli kurtardım ve ciddi heyecan oldu.
Bu 450 ler beni bitirdi.

Ben 2 tane co-axial ve 2 de esky honey bee parçaladıktan sonra HK450 topladım ama uçmadan Raptor 50 ile ilk hoverımı gerçekleştirdim. Biraz fazla heyecanlı olmuştu benim için, tekrar hatırlayınca yazarken bile heyecanlandım şimdi :D

Skidler yerden kesilmeden benim dizler zaten kesildi, hoverda görünce de kesik kalbe vurdu, nefes alıp verme zorlaştı. Hemen de indirdim zaten. Süre olarak minimum ama adrenalin olarak maximum bir deneyimdi :D

450 ile ilk yaptığım hover ben de unutamıyorum..... Allah'ım nasıl bir eziyetti ilk günler :laugh: :laugh: Mesai saati sonrası Türker kardeşim ile arka bahçeye geçip, 450 ile hover yapmaya çalışıyordum. Inanmazsınız ama uçmamak için akşamları aşırız rüzgar çıksın ya da yağmur yağsın da ucuş iptal olsun diye dua ediyordum :lollol: :lol:

bunu da anlatmam lazım,konu heyecan ya....
Arkadaşım bir 700 topladı nitro..
alana gittik ve ilk hover yapacak model.Arkadaşımız tecrübeli diye bizde salmış oturuyoruz.Neyse model havalandı 1-2 dk hover da duruyor.Rodaj hikayesi.....
Bizde egzozu kesiyoruz ,dumandan karakter analizi yapmak için... :laugh: ;D ;D

Neyse bir süre sonra 700 ün burnu havalanırken uçuran kişi ile göz göze geldiğim bir an var.........Abi o çaresiz bakışları bir gördüm birde ağzından ''kaçııııınnnn'' diye haykırışını bir duydum ve tabi yandaki arkadaşlar...Hani altıma ettim dersem abartırım demişler ya yukarıda, abi biz bildiğin arkadaki 3 kişi sıçtık hemencik oraya..Modelin burnu yükselirken bize doğruda gelmeye başladı mı.... Küçük küçük ama tam gaz sağa mı kaçsam sola mı kaçsam hamleler.Birbirimizle çarpıştık gözüm heli de geliyor üzerimize.....Tek şans kafa turu düşük ve modelin ağır hareket etmesi oldu.Model üstümüzden ve benim arabanın 1 karış üzerinden geçti,ilerideki tel örgüye çarptı.Neyse,sonra kendime geldiğimde arabamın altına girmişim ki benim gibi herkes bulduğu arabanın altına atlamış,ilginç kısmı ise oturduğum piknik sandalyesi de yanımda arabanın altında.....Sonra dan hatırlıyorum bu reflekste bana oradan kalmış.Sandalyeyi heliye atmayı düşündüm sonra olmayınca onla beraber aracın altına atlamışım.... ;D ;D ;D ;D... Şimdi bizim alanda bazen bir şeyler denerken biraz zart zurt olunca ve model yakınsa bir miktar, sandalyeyi sıkıca tutuyorum.... ;D ;D ;D ;D ;D.Allah yarattı demem girerim modele sandalyeyle.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Neyse sebep ise arkadaş kumandadan çıktı sanmış ama model elevatör horn sıyırmış ve swachplate arkaya yatmış falan filan........

herkezde değişik anılar var :d ben anlatmaya uğraşmiyim ilk hoverım 450 ile :D :D sonunda baya tehlie atlatmıştı 2 arkadaş :embarras: modeli kontrol edemedim ve 2 kişinin üzerine gitti allahtan kaçtılar ve model tellere çarptı :halay: :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
herkezde değişik anılar var :d ben anlatmaya uğraşmiyim ilk hoverım 450 ile :D :D sonunda baya tehlie atlatmıştı 2 arkadaş :embarras: modeli kontrol edemedim ve 2 kişinin üzerine gitti allahtan kaçtılar ve model tellere çarptı :halay: :halay:
Ben hover bekledim ama gelmedi :laugh: ;D Bu arada modelin ayarları da bozukmuş zaten, kalkamamış epey bir yerinden :p :lol:

O değil de yıllar acımasız ;D Videoya baktım 2008 diyor...

Bunlarda benim en çok korktuğum anlardandır.

Gerçi kameraman ben değildim ama gerçekten az daha çok kötü şeyler olabilecekti.... İşte güvenlik güvenlik dememiz tek nedeni de bu. Her şey anlık olup bitiyor....

Aynı gün, dikkatsiz bir seyircinin neden olduğu kırım. Allahtan Hakan abimiz zamanında fark edip, heliyi gözden çıkardı.

buda copmy300 diye bir model ancak ben bunu modifiye etmiştim :D elektrikli kuyruk motoru kayışlıya çevirldi kafa 4 fixed pitch ten 6 kanal walkera kafası ile değişti vs :D boom uzatıldı :D