450 serisi için ışıklandırma

Ellerine sağlık Sümer abi , bakalım kutu da olunca nasıl güzel bir kit olacak.:thumbup:
Ben yine yarım kalan mekaniğe döneyim, :yuppi:
Kahraman Akyürek abimiz mi kardeşimiz mi bilmiyorum ama şimdiden O'na da teşekkürü bir borç bilirim :saygilar:
Kahraman Abine verdiğim plaketi maalesef bu akşam değiştirdim. Yeni plaket bastım. Daha minik ve kompakt oldu. Şu an testte. Yaklaşık 15 dakikadır çakıyor. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hafta sonu yeni plaketi ulaştıracağım kendisine...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi eski plaket büyük mü olmuştu, bence her hali güzel ama nihai karar elbet senin, demek ki mümkün olan en hafif ,en kibar ve en kullanışlı tasarımı yakalamaya çalışıyorsun. :D

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Abi eski plaket büyük mü olmuştu, bence her hali güzel ama nihai karar elbet senin, demek ki mümkün olan en hafif ,en kibar ve en kullanışlı tasarımı yakalamaya çalışıyorsun. :D
Eski plaketin eni ve boyu aynı idi ama hem kullanılan transistörler hem de konnektörler nedeniyle fazlaca yüksek oluyordu. Bu yenisinde ise bağlantılar yanlardan olacak ve kutu oldukça ince olacak.

Eski plaketin eni ve boyu aynı idi ama hem kullanılan transistörler hem de konnektörler nedeniyle fazlaca yüksek oluyordu. Bu yenisinde ise bağlantılar yanlardan olacak ve kutu oldukça ince olacak.
Her zaman daha iyisi için çalışıyorsun abi, harikasın gerçekten de %p:bravo::bravo:

3D yazıcıdan kutu beklerken ben kendi çözümümü üretmek istedim. Nasıl olsa dışarıdan görünmeyecek. O nedenle açık bir devre olsa ne olur ki diyerek bugün aldığım 250 mAh LiPo hücresi ile birlikte toparladım. Switch yok. Onun yerine pil soketini (JST konnektör) kullanacağız. Soketi şarj için de kullanıyoruz tabii. Bir de belki LiPo'yu devrenin altına yapıştırıp genişliği azaltmak mümkün. Ama bunu belki de kullanıcıya bırakmak daha mantıklı olur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vallahi arabaya atlayıp Dubaiye gidip bir 450'lik heli alasım geldi abi sırf bu ışık sistemini eklemek için :)

Eline sağlık %p:saygilar:
Dubai'de mi bulunuyor bunlar sadece?! :D :p Kargoyu ayarla göndereyim sana buradan hayatının en pahalı 450'sini. :D :p

Dubai'de mi bulunuyor bunlar sadece?! :D :p Kargoyu ayarla göndereyim sana buradan hayatının en pahalı 450'sini. :D :p

Abi sen gönderirsen elime ulaşmayan en pahalı 450 olur :) gümrükte takılır. Karayoluyla gidersem arabanın motoruna falan saklar geçiririm sınır kapısından ???

Kablolamayı falan hallettim ama LED uçlarına sıcak silikonlarını sıkmadım çünkü muhtemelen montaj sırasında kabloların kıslatılması gerekecek ve yeniden (polariteye dikkat ederek) lehimlenmeleri gerekecek. Sıcak silikonu en son sıkar Hakan diye düşündüm. Bu arada istenirse kabloların orta hatları çıkarılabilir. Ben yerinde bıraktım ama herhangi bir işlevleri yok.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol