450 serisi için ışıklandırma

Güzel proje elinize sağlık., benzerini bende 2 gün önce yapmıştım, ama ben smd mosfet kullandım, 3W led için. Normalde biraz sınırda aslında ama zaten çok kısa yanıyor. Frekansları ne yaptığımı şimdi hatırlayamadım ama FAA'nın basit bir kılavuzu vardı, ona uygun yapabilirsiniz. Gerçi oldukça geniş bir aralık sunmuş.

@Sumer Yamaner abi, şu devreyi alıp 3w power Led sürmeyi düşünüyorum.Sürekli olarak en çok 6-7 dakika yanık kalacak.Sümronics yetkili mühendisi olarak sana danışmak istedim.Uygun mudur hocam :)
Kullanılacağı yer helikopterin ön landing ışığı...belki yanına searc light da yapabilirim. :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2s 180 mah piller ile sürmeyi düşünüyorum

450 size helikoptere 3 W power LED landing light haa... Daha 50 cc uçaklara takmıyoruz onu.
Bunu kullanabilirsin illa da istiyorsan. Dediğin pil ile azami 10 dakika kullanırsın sanırım.
Landing light istediğini söylesen eklerdik sisteme...

• Haha
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Abi o zaman 1w yapalım , onun içinde satılan devre var.
Abi navigasyonu halletin daha ne isteyeyim.Sonuçta bir kapının bir dilencisi olur , :D
Ön ışığı da yapacağım , şimdi çakarlar power Led, o basit kalacak normal Led yaparsam , ön ışığın kuvvetli olması açısından 3w yapayım demiştim , ne bileyim abi ben , biliyorsun elektronik bende sıfır, eğer yeter çok bile dersen 1w yapayım , elimde 7-8 tane Mehmet'in bir zamanlar köpük uçaklarında kullandığı piller mevcut , hem onlar da değerlensin diye yapayım istedim :saygilar:

Abi o zaman 1w yapalım , onun içinde satılan devre var.
Abi navigasyonu halletin daha ne isteyeyim.Sonuçta bir kapının bir dilencisi olur , :D
Ön ışığı da yapacağım , şimdi çakarlar power Led, o basit kalacak normal Led yaparsam , ön ışığın kuvvetli olması açısından 3w yapayım demiştim , ne bileyim abi ben , biliyorsun elektronik bende sıfır, eğer yeter çok bile dersen 1w yapayım , elimde 7-8 tane Mehmet'in bir zamanlar köpük uçaklarında kullandığı piller mevcut , hem onlar da değerlensin diye yapayım istedim :saygilar:
Böyle bir şey için devreye gerek yok ki... Ana ışıklandırmanın pilinden kullanabilirsin. Bir tane 3.3 ohm 1W direnç üzerinden 1W beyaz power LED'i doğrudan bağlarsın olur biter.