450 sınıf Scale Heli Tavsiyeniz

bende mini titan vafr yeni aldım ahmet(curtis) den toplamak nasip olmadı birkaç eksigi var kit olarak onları tamamlayıp uçuşa hazır hale getirecegim.ama model olarak gayet kaliteli fpo su iyi olan bi r model diyorlar bakalım hayırlısı.:)

hakan bey teşekkürler bu arada nehmet bey kanopi paramparça ;D imiş takımı desen lastik gib :Di upgrade sonrası fotoları paylaşacağım ;)

yaw hemen gerekli değil deyip ezmeyin beni o parçaları sökmek yenilemek en zevkli yanı bu işin her ne kadar ufacık tefecik de olsa helidir ne yapsak yeridir :D

emre akyol' Alıntı:
yaw hemen gerekli değil deyip ezmeyin beni o parçaları sökmek yenilemek en zevkli yanı bu işin her ne kadar ufacık tefecik de olsa helidir ne yapsak yeridir :D
Emre Bey siz beni yanlış anladınız, tabii ki helidir ve gayet başarılı ve benim de şiddetli tavsiye ettiğim bir modeldir ;)

Upgrade zevklidir ve insana keyif verir. Sadece bunu yaparken şu hususlara bilerek yapmak yeterli. Yoksa netice bu bir hobi ve yaptınız şeyler size keyif veriyorsa iş bitmiştir %p

1- Bazen upgrade sanki uçuş performansı arttıracak şeklinde lanse ediyorlar. Bu tür olayların çoğu ticari amaçlı. Ama modeli farklı bir havada verdiği kesin. Şayet görsellik hoşunuza gidiyor ve verdiğiniz para sizi rahatsız etmiyorsa problem değil %p

2- Özellikle micro modelde upgrade ler genelde parça sağlımlığını arttıyor. Bazen bunun modelin dayanaklılığını artırdığı gibi yanlış bir beklendiye giriliyor.
Unutmayın bir sey ne kadar hafif ve esnek ise her ne kadar görsel olarak sağlam değilmiş gibi gelse de aslında en sağlımı bu durum oluyor.

Parçaları sağlamlaştırmak esnekliği azaltıgı ve bazen de toplam ucuş ağırlığını arttırdığı için hem olası düşüşlerde hasar miktarını arttıyor hem de toplam uçuş süresini kısaltıyor.

Özetle görsel anlamda ben de Upgrade seviyorum ama bana biraz para tuzağı gibi geliyor. Yine de bazen kendimi tutamayıp ben de dalıyorum Upgrade işlerine :laugh:

V922 Upgrade Fotolarını ve parça detaylarını YENI KONU olarak açarak paylaşmanızı 4 gözle bekliyoruz :)

parçalar yolda en kısa zamanda paylaşacağım %p

upgrade çok keyifli iş dediğiniz gibi para tuzağı durumu var ama o keyif paha biçilmiyor wallahi :laugh: