4D F3P uçak seçimi

İlgi Alanı
Heli
Selam olsun RcKolik ailesine :saygilar: Ülkemizdeki rüzgarlardan dolayı dışarıda pek de uçuş yapma fırsatımız olmuyor. Hal böyle olunca, helikopterle 3D yapmayı seven birisi olarak uçakla da indoor 3D yapayım diye 4D F3P modeli almayı düşünüyorum :) İnternetde bir az araşdırdım, ancaq hazır bir şekilde parasını öde-al gibi bir kaç tane 4D model çıkdı karşıma ama hangisi tavsiyeli bilemedim. 5 sene önce hobbykingden Galaxy 3D almışdım, malesef son uçuşda rahmetli oldu kendisi :rolleyes: Galaxy iyi güzel modeldi ancaq 4D hareketler yapmak mümkün deyil.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yani tecrübem var indoor flight yapmaya ancaq işe adrenalin katmak adına altdaki videodakı gibi bir uçak istiyorum. Tafsiyeleriniz ne olurdu?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben kendiniz yapın derken, daha çok kendi ihtiyaç, beğeni ve gereksinimizlere göre güzel bir konfigirasyon çokarılabilr diye düşünmştüm.
Han

Benide f3p merakı sardı bu aralar. Akvaryumda yüzen balık gibi uçuyor mübarekler. İnternetten bandid f3p planı buldum o plandan kendim yapacağım uçağı. Ama türkiyede ne mylar nede ince karbon çubuk nede motor, esc, servo bulmak imkansız gibi. Ama yinede elimden geldiğince yapmaya çalışacağım. Çalıştığım yerde por salonu da mevcut, birde güzel uçmayı öğrenirsek gelsin yarışmalar. Türkiyede f3p yapan çok kişi yok sanırım o yüzden imkansızlık çok fazla. Umarım siz bu imkansızlıklar içinde hayalinizden vazgeçmemişsinizdir

Ferid bu branşta mesai harcayan arkadaşlarımızı malesef forumlarda göremiyoruz. :( Tecrübenin çok önemli olduğu bir branş, çokta faydalı olurdu verecekleri bilgiler fakat forumlardan uzak indoor takılıyorlar. :laugh: :lollol:

Sanıyorum aklına yatan modeli alıp denemekten ve tecrübe kazanmaktan daha iyi bir seçenek yok bu durumda. İdeale yakın model ve ekipmanların tespiti için önce yurt dışı forumlar taranmalı elbette, boşa zaman ve para harcamamak için. ;)

Sonrada tecrübelerini bizimle paylaşırsan mutlu oluruz, sen epey yol almışsın zaten. :bravo: :bravo:

Mehmet abi, vakit bulub şöyle bir güzel ağız dolusu VPP 4d videosunu çekib paylaşamadığım için inan ki çok utanıyorum :rolleyes:Koşuşdurmadan foruma bile son zamanlar ara sıra girer oldum. Ama söz, en yakın zamanda kralından bir VPP 4D makalesi ve videosu forumu süsleyecek :)

Mehmet abi, vakit bulub şöyle bir güzel ağız dolusu VPP 4d videosunu çekib paylaşamadığım için inan ki çok utanıyorum :rolleyes:Koşuşdurmadan foruma bile son zamanlar ara sıra girer oldum. Ama söz, en yakın zamanda kralından bir VPP 4D makalesi ve videosu forumu süsleyecek :)
Ne demek Ferid, bazen iş hayatımız nedeniyle bizde istediğimiz paylaşımları planladığımız şekilde yapamıyoruz :)

Önemli olan Gönüller bir olsun :) Açacağın konuyu merakla bekliyoruz :RCKolik:

Ne demek Ferid, bazen iş hayatımız nedeniyle bizde istediğimiz paylaşımları planladığımız şekilde yapamıyoruz :)

Önemli olan Gönüller bir olsun :) Açacağın konuyu merakla bekliyoruz :RCKolik:
Mehmet abi, ben itiraf ediyorum, tembelim, hemi de çook tembel. :rolleyes: Ara sıra beni böyle utandırmak lazım ki işe koyulayım. Tam qazla makaleyi yazmaya başlamış durumdayım. En geç 1-2 haftaya forumda yerini bulur İnşallah :)