6 Kanal Mikro Seçimine Yardım

Bence ikisi farklı bi olay rasim abi . Şahsen v977 yi rahat uçuruyorum 3d bile yaptım yani daha yolun çok başında olmama rağmen.... tabi bu rahatlığın oluşmasında helinin arkadaşıma ait olması ,mikro olması gibi dediğin sebepler var ama :laugh:
Spektrum kumandamın satelite gazabına uğramadan önce kent parkta boş bi alanda 450 ile hover yaptım benim için maiden kabul edilebilir di inanır mısın bacaklarım titredi :eek:
Senin şimdi yazdıklarını ben o an kendi şahsıma teccrübe ettim mikro ayrı bi olay eğlenceli stres atıyor insan....ı oryantasyon açısından çok faydalı plotaj gelişiyor ama ben450 heliyi kaldırıken yine yüreğim ağzıma geliyor bunu engelleyecek bi mikroyla daha tanışamadım :lollol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
....
Ama ben şundan emin değilim; şimdi bir hareketi başarılı bir şekilde 10 kere mikro ile (mcpx 977 boyutu) yaptık diyelim. Hiç çekinmeden 550 size ile yapabilecek cesareti bulabilecek miyiz? Yoksa bu cesaretlendirme açısından 130x, 180cfx, trex150 gibi size'lar daha mı iyidir? Tabii ki kırım masrafını ayrı tutuyorum.
Esasında bir hareketi sindire sindire herhangi bir modelde yapabildikten sonra pek bir problem kalmıyor bence. Bu model bir mikro modelse daha da güvenli tarafta kalmış oluyoruz, malum tepede dönen tabak küçüldükçe daha atik ve kontrol etmesi güç oluyor.

İllaki mikrodan sonra büyük modelde denerken epey bir heyecan oluyor yine ama şahsen bende tedirginlik daha az oluyor en azından.

Sonuçta biryerden sonra mikrosu, 180'i, 770'i... hepsi aynı olacak bana göre ama o köy henüz benden epey uzakta. :lollol: :lol:

Sonuçta biryerden sonra mikrosu, 180'i, 770'i... hepsi aynı olacak bana göre ama o köy henüz benden epey uzakta. :lollol: :lol:
[/quote]

Türker bey sizi pek tanımıyorum ama size o köy uzaksa ben yataktan kalkıp hemen elimi yüzümü yıkalayım yola koyulayımm :lollol: :lollol: :lollol: anca varırım :lol: :lol: :lol: :lol:

hakan aygan' Alıntı:
...
Türker bey sizi pek tanımıyorum ama size o köy uzaksa ben yataktan kalkıp hemen elimi yüzümü yıkalayım yola koyulayımm :lollol: :lollol: :lollol: anca varırım :lol: :lol: :lol: :lol:

Bizler bu işi hobi olarak yapan modelciler o köyü biraz zor buluruz gibi geliyor bana. :laugh:
Ama hala umudumu kaybetmemişim bu bile büyük birşey değil mi. :lollol: :lol: :lol:

Eğer amaç büyük modellere en yakın uçuş ise seçilecek model belli . 130x in orjinal hali bile büyük modeller gibi değil. Benim yaptığım full upgrade halide tam değil. Fizik olarak zaten aynı tepkileri tam almak mümkün olmuyor.
Ancak modelde hareket çalışılacaksa , misal pyro flip çalışılacaksa pyroda (kendi etrafında dönmesinde) modelin sabit pozisyonunu koruması lazım. Kuyruk dönüşüne ana rotorun uyum sağlaması (pyro compensatition) ileri düzey elektronik ünitelerde olan bir özellik. Bu yüzden mikro modeller düz ve ters oryantasyon çalışmak için ve geniş hareketleri çalışmakta ideal iken sabit noktada 3. hareket aksinde de (elevator , aileron ve rudderın beraber kullanıldığı) komutlarda noktasal konumunu koruyamaz. Onu elde etmek içinde 130x'e FBl ünitesi takmak lazım ki olay tabi orda başka boyutlara geçiyor.

Özetle model ile nereye kadar gidileceğine karar verilip ona göre yatırıma başlamak lazım.

Türker Akgün' Alıntı:
İllaki mikrodan sonra büyük modelde denerken epey bir heyecan oluyor yine ama şahsen bende tedirginlik daha az oluyor en azından.

İnansam mı bilemedim Türker abi :laugh: Herşeyi geçtim de alttaki videoda 2.38 den sonra olanlara ne demeli ??? O köy senden uzaktaysa ben gideyim bi çay demleyeyim ;D

hakan aygan' Alıntı:
Türker bey sizi pek tanımıyorum ama ....

Özeti şöyle;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
İnansam mı bilemedim Türker abi :laugh: Herşeyi geçtim de alttaki videoda 2.38 den sonra olanlara ne demeli ??? O köy senden uzaktaysa ben gideyim bi çay demleyeyim ;D
...
Belirli bir seviyeye kadar hızlı ilerliyor genellikle pilotaj arkadaşlar. Fakat sonrasında ilerleme ivmesi gittikçe azalıyor ve daha ileriye götürmek çok daha ciddi bir emek ve zaman istiyor. :-\ Genellikle bu işi hobi olarak yapan insanlar olarak bu direnç noktasını hissediyor ve o civarda bir yerlerde kalıyoruz doğal olarak. :laugh:

Benim uğraştığım kadar uğraşıp o vakitleri geçirince sizlerde de en az benim kadar bir pilotaja sahip olacaksınız emin olun. ;) Evet yetenek sizi hızlandırır ama çok şartta değildir bence bu hobide. :RCKolik:

SAYGILAR.... ;)

Hedefim , fuselagemi takıp adam gibi alan turları atmak , sonra her sağlam inişimde çocuklar gibi sevinerek eve dönmek , mikro model de bu hedefime beni çok yaklaştırdı , simülatörde taklalar da atsak gerçek modelde bu aşamalar gerçekten zor katediliyor,dandik de olsa bir mikro çok güzel ve 700 bile rahat uçursan , elini kumandadan soğutmamak için çok faydalı...

İlk kullanıcı yorumları düşüyor 180cfx için... Demişkine;

"Only done the setup and a quick test hover in the livingroom but feels a lot better than the 130x and the tail is a lot more solid no more tail wag im thinkin lol"

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre abi bu konu 1 sene önce konuşulmuş ama sen neye karar verdin, sonuçtan haberdar olmak isterim. Baştan aşağı 3 sayfayıda okudum ama finali göremedim.
Başka konuda belirtmiştim. bende super cp var dün akşam itibarı ile sorun da yok. Ama maymun iştahlıyım biraz, bende merak ediyorum bu konuda varılan sonucu kim bilir belki ilerleyen günlerde mikro helikopter daha alırım.

Emre abi mikro edinmedi... Kısa süreliğine v977 edindi ama bir iki uçurdu sonra onu da elden çıkardı. Hayatını tamamen gaui ye adadı sonrasında... :D

Performans olarak mcpx bl kesinlikle önde. Atiklik olarak bariz fark ettiriyor. Onun dışında v977, super cp aynı seviyelerde. Sticklere tepki olarak, güç olarak, çeviklik olarak... Tabii walkeranın parçalar pahalıymış, 83 dolar anakart mı olur? o paraya komple rtf heli var. Kırım masraflarını göz önüne alınca v977... Para dert değilse mcpx bl... Walkera bu tabloda üçüncü seçenek...

180cfx falan apayrı hikayeler. Onunla ilgili detay yorumları Mehmet abi ve Türker abi yapabilir.

Edit: Nasıl da atlamışım... Ömrümüzü yiyen birer 130x edindik. O da ben de pes ettik. Hep bi sıkıntı çıkardı. Kuyruk tutmadı, şu oldu bu oldu, yan yattı çamura battı... Biner lira ütüledi gitti :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Emre abi mikro edinmedi... Kısa süreliğine v977 edindi ama bir iki uçurdu sonra onu da elden çıkardı. Hayatını tamamen gaui ye adadı sonrasında... :D

Performans olarak mcpx bl kesinlikle önde. Atiklik olarak bariz fark ettiriyor. Onun dışında v977, super cp aynı seviyelerde. Sticklere tepki olarak, güç olarak, çeviklik olarak... Tabii walkeranın parçalar pahalıymış, 83 dolar anakart mı olur? o paraya komple rtf heli var. Kırım masraflarını göz önüne alınca v977... Para dert değilse mcpx bl... Walkera bu tabloda üçüncü seçenek...

180cfx falan apayrı hikayeler. Onunla ilgili detay yorumları Mehmet abi ve Türker abi yapabilir.

Edit: Nasıl da atlamışım... Ömrümüzü yiyen birer 130x edindik. O da ben de pes ettik. Hep bi sıkıntı çıkardı. Kuyruk tutmadı, şu oldu bu oldu, yan yattı çamura battı... Biner lira ütüledi gitti :D

Baya tecrübe edinmişiniz :) ama giden biner liraya üzüldüm :(

Bende trex 450 var ama onu şimdilik sadece izliyorum :) Kırım yaşamaktan tırsıyorum , Zaman zaman phoenix similatörde uçuş yapıyorum kimi zaman da mikro helikopterle uğraşıyorum. super cp var. Ev içinde zaman geçirebilecek deyim yerindeyse oynamak için mutlaka mikro model el altında olmalı. Benim sahaya çıkmaya pek zamanım ve imkanım olmuyor açıkcası. İş güç çoluk çocuk derken günler geçiyor. Ancak evde ne yaparsam o. Ayrıca ellerinizden öper bi oğlum var 4 yaşında o da hastası oldu helikopterlerin ve uçakların , büyüsün onunla takılıcaz, şimdiden çok hevesli nerde bir uçak , helikopter görse kendinden geçiyo :) :)