Video Aceminin İlk Uçuşları :) (Ali Haydar Gök)

Bu hafta sonu da taklalara devam etmek istedim. Malum tadını alamamıştım geçen hafta. Tecrübe dolu bi hafta oldu. :D
Modelle bol bol takla atarken motorun bi tane kablosu erimiş heralde koptu ve model düştü. Çok yukarıda değildi. Düze geçerken motor sustu. Düz sayılacak şekilde düştü skid kırıldı sadece. Neyse diğer motoru taktım. Yeni motorla uçarken daha birinci dakikada pervaneler yine bi yavaşladı indireyim dedim biraz sert bi iniş oldu. Baktım dişli sıyırmış. Motoru güzel takamamışım sanırım. Tekrar bi tamirat yapıp havalandırdım. Yeni motorumuz biraz güçlü gibi. Gazı biraz daha düşürüp uçmayı düşünüyorum. Fazla hızlı geldi.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Olay taklayı geçmiş, nerede ise Invert Hover’lar başlamış, tebrikler Ali %p:bravo:

Kırımlar ve aksilikler için de geçmiş olsun, ama allahtan hasar büyük hasar değil :thumbup:

Evet hasar gerçekten en minimum haliyle :) İnvert hover kendi oluyor :D çok riskli invertde durmam çünkü hiç sim çalışmıyorum. Sipariş verdim 3hafta önce bi dongle onu bekliyorum. Ondan sonra daha yere basar şekilde invert hover pozisyonları olacak inşallah

Ali kardeşim hepimizin ilk zamanları gibi, ufak mollerle Cebelleş, sonra büyük modele geç sadece uç :)

Yeterince tecrübe kazandığını düşünüyorsan, artık pilotaj geliştirmek istiyorsan enazından bir 550 model edinmeni tesviye ediyorum, pilotaj disiplinin çok başarılı eminim ilerde çok iyi bir 3d pilotu olacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Dinçer SARIEREN
Ali kardeşim hepimizin ilk zamanları gibi, ufak mollerle Cebelleş, sonra büyük modele geç sadece uç :)

Yeterince tecrübe kazandığını düşünüyorsan, artık pilotaj geliştirmek istiyorsan enazından bir 550 model edinmeni tesviye ediyorum, pilotaj disiplinin çok başarılı eminim ilerde çok iyi bir 3d pilotu olacaksın.

Bir 550 çok istiyorum ama hala öğrenciyim ve maddi olarak rahat değilim. Ama en kısa zamanda bi 550 düşünüyorum.
Güzel sözleriniz için çok teşekkür ediyorum :saygilar:

Bir 550 çok istiyorum ama hala öğrenciyim ve maddi olarak rahat değilim. Ama en kısa zamanda bi 550 düşünüyorum.
Ali merhaba.
Bende uzun zaman 450 ile uçtum,hatta donanım olarak bütün boylar aynı o halde diğer boylara ne gerek var dedim ve bir tek 450 ile 3 seneden fazla modelcilik yaptım:)
Sonra sırf göz doldursun diye 450 yi verip ikinci el X5 aldım ama sadece göz doldurmakla kalmadı çok ta keyif verdi bana:thumbup: Çünkü uçuşu daha stabil ve dolayısıyla kontrolu daha kolay,sesi çok daha tok ve tatmin edici ve boyutundan dolayı daha heyecanlı:eek::)
Ama yinede aceleyle hiç gerek yok, herşey zamanında güzel, sırası gelince yine forumdan tanıdık birinden bakarsın 550 yi.
Bende şimdi 700 kaşıntısı olmaya başladı ama bu maliyetlerle her yönden avantajlı olan X5 te kalacağım sanki:)

Ali merhaba.
Bende uzun zaman 450 ile uçtum,hatta donanım olarak bütün boylar aynı o halde diğer boylara ne gerek var dedim ve bir tek 450 ile 3 seneden fazla modelcilik yaptım:)
Sonra sırf göz doldursun diye 450 yi verip ikinci el X5 aldım ama sadece göz doldurmakla kalmadı çok ta keyif verdi bana:thumbup: Çünkü uçuşu daha stabil ve dolayısıyla kontrolu daha kolay,sesi çok daha tok ve tatmin edici ve boyutundan dolayı daha heyecanlı:eek::)
Ama yinede aceleyle hiç gerek yok, herşey zamanında güzel, sırası gelince yine forumdan tanıdık birinden bakarsın 550 yi.
Bende şimdi 700 kaşıntısı olmaya başladı ama bu maliyetlerle her yönden avantajlı olan X5 te kalacağım sanki:)

Bilmesemde 550nin rahatlığını tahmin edebiliyorum :D 700e şuan için çok merakım yok. 550 baya ideal ve yeterli bana ama şuan elimde bi 550 olmadığı için 700 istemiyor olabilirim. Bi 550 modelim olsa, elimde olmayan 700lük bir modeli isteyebilirim :lol::lol: insanoğlu bir zaafı :) Fazla felsefeye girmeyeyim. En kısa zamanda ikinci el yada sıfır bir Align 550l dominatör yada 550X düşünüyorum. Ama 2018 bu ufak canavarla kazasız belasız bitecek inşallah.

Masallah epey asagiya da inilmeye başlanmış :thumbup: Çalışmalara aynen devam %p Diğer yönlerde kısa sürede gelecektir

Bu arada kimi başlığını değiştirdim, haberin olsun

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Tebrikler Ali kardeşim hızlı ilerliyorsun invert gayet dengeli ve kontrollü tebrikler, çalışmalara hız almışken ara verme bu hızla iyi bir noktaya gelene kadar devam:)

Tebrikler Ali kardeşim hızlı ilerliyorsun invert gayet dengeli ve kontrollü tebrikler, çalışmalara hız almışken ara verme bu hızla iyi bir noktaya gelene kadar devam:)

Teşekkür ediyorum Fatih abi. Ben değil de ara vermek isteyen parçalar varmış.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model uçuşun sonlarında düz pozisyondayken palleri attı. Feathering şaftdaki vidanın biri işi bırakmış. Çok bi sorun yok modelde maşallah. Yakın zamanda tekrardan uçuşlara başlarız. :)