aliexpress ten ürün tedarik etme mantıklımı

Kargo takipli ise hepsi olur . Teslimat süresi değişebilir firmaya göre . Mesela china post genelde 25-30 gün gibi , aliexpress standart shipping 18-25 gün gibi teslim eder Türkiye'ye

kargo numarası bu " UB074741384LV" numaradan anlayabiliyormuyuz
eskiden yazardı takipli vss.. diye ama
yaklaşık 8 ürün var hep aynı kargo firmasını seçtim mağazalar farklı

kargo numarası bu " UB074741384LV" numaradan anlayabiliyormuyuz
eskiden yazardı takipli vss.. diye ama
yaklaşık 8 ürün var hep aynı kargo firmasını seçtim mağazalar farklı

Gerçi satıcıya bağlı, ama son paketim yolda:
İlk verilen PR. . . . . . . .YP
Sevkedilip hava taşımacısına teslim edilince RH. . . . . . .. .TR olarak revize edildi.
PTT Kargo takipte TR uzantılı olarak izleniyor.
PTT kayıtlarına girmeden satıcının önerdiği linkte, yada izleyebilirsiniz.

bu kargo firması ile
1 kumanda, 2 lipo pil, 1 lipo şarj,vss. siparişlerim var
hayırlısı
gümrük ayrı bir sıkıntı, ptt işi zaten ayrı bir boyut
geçen ptt önünden geçtim yaklaşık 300 mt sıra vardı bu sıcakta ne olacak bakalım
şimdiden ayaklı bir şemsiye ve tabure hazırlamak lazım galiba

• Haha
Tepkiler: Taha KOÇAK
Gerçi satıcıya bağlı, ama son paketim yolda:
İlk verilen PR. . . . . . . .YP
Sevkedilip hava taşımacısına teslim edilince RH. . . . . . .. .TR olarak revize edildi.
PTT Kargo takipte TR uzantılı olarak izleniyor.
PTT kayıtlarına girmeden satıcının önerdiği linkte, yada izleyebilirsiniz.

mehmet abi daha önce aliex ten çok siparişim oldu ama genelde cnc makina parçarı ve ilgi çekmeyen şeylerdi

• Beğen
bu kargo firması ile
1 kumanda, 2 lipo pil, 1 lipo şarj,vss. siparişlerim var
hayırlısı
gümrük ayrı bir sıkıntı, ptt işi zaten ayrı bir boyut
geçen ptt önünden geçtim yaklaşık 300 mt sıra vardı bu sıcakta ne olacak bakalım
şimdiden ayaklı bir şemsiye ve tabure hazırlamak lazım galiba

Bunları ayrı satıcılardan vermişseniz ve ayrı zamanlarda geliyorsa problem yaşayacağınızı sanmam. Elbette küçük de olsa bir risk var. Önceki aylarda Aliexpress' den epey malzeme aldım lipo pilde bunlara dahil olmak üzere. Hepsi ortalama 1 ay gibi sürüde elime ulaştılar. Gümrük parası olarak her parça için 16TL ödedim.

Bunları ayrı satıcılardan vermişseniz ve ayrı zamanlarda geliyorsa problem yaşayacağınızı sanmam. Elbette küçük de olsa bir risk var. Önceki aylarda Aliexpress' den epey malzeme aldım lipo pilde bunlara dahil olmak üzere. Hepsi ortalama 1 ay gibi sürüde elime ulaştılar. Gümrük parası olarak her parça için 16TL ödedim.

her bir siparişin kargolama süresini bekliyorum ve karşı taraf kargo firmasına verip bana kargo numarası düşünce
yeni siparişi çekiyorum aralarında 1 veya 2 gün fark oluyor bu tarz bir yol denedim bakalım
önemli olan kumanda,pil,şarj diğerleri zaten para tutmuyor bunlar gelsin ilk uçuşumuzu yapacağız
cevaplar için teşekkürler

• Beğen
Ben 26 mayısta simulasyon kablosu sipariş etmiştim standart shipping ile 8 haziranda elime ulaştı ama 60 liralık ürüne 15 lira vergi çıktı. Gümrük vergiside 22 dolara(yanlış hatırlamıyorsam)kadar %18 geriye kalanda %20 olarak çıkıyor pul damga vs. devede kulak zaten o kadar paranın yanında.

Merhabalar bir şey daha sormak istiyorum aliexprees radiolink at9 alıcagım yaz indirimleri başlıyor ucuza gelecek
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu kumandayı alacağım mode 1 mıdır yoksa mode 2midir sizce
#Aliexpress TRY 584.14 17%OFF | Için RC dört pervaneli helikopter helikopter Radiolink AT9S PRO 2.4G 9CH sistemi verici ile R9DS alıcı AT9 uzaktan kumanda

Gümrükte takılırmı?
Ne kadar vergi yazılır ?
Bir sorun çıkartır mı?
Kumandalarda gumruk vergisine ek olarak otv de uygulaniyor , eger sansiniz yaver giderse ukimden incelenmeden cikarsa dusuk bir vergiyle kisa sure icinde gumrukten gecer , 2 yil once yurtdisindan frsky kumanda almistim tam 249.5 tl vergi cikardilar , eger benim gibi şanssız olursaniz buna yakin bir vergi odersiniz .

• Üzüldüm
Tepkiler: Yalçın Aydın
Kumandalarda gumruk vergisine ek olarak otv de uygulaniyor , eger sansiniz yaver giderse ukimden incelenmeden cikarsa dusuk bir vergiyle kisa sure icinde gumrukten gecer , 2 yil once yurtdisindan frsky kumanda almistim tam 249.5 tl vergi cikardilar , eger benim gibi şanssız olursaniz buna yakin bir vergi odersiniz .
Bu kadar fazla cıkarmı ?
Biraz korktum o kadar fazla bir gümrük vergisi cıkarsa ödeyemem .
Sizce satıcıya düşük fiyat yazdırmalımıyım ?
Yazdırırsam ne kadar yazdırayım ?
Gümrük vergisini hesaplarken türk lirası olarak mı hesaplamam gerekir yoksa dolar olarak mı ?

Bu kadar fazla cıkarmı ?
Biraz korktum o kadar fazla bir gümrük vergisi cıkarsa ödeyemem .
Sizce satıcıya düşük fiyat yazdırmalımıyım ?
Yazdırırsam ne kadar yazdırayım ?
Gümrük vergisini hesaplarken türk lirası olarak mı hesaplamam gerekir yoksa dolar olarak mı ?
Bende bir zamanlar senin gibi çok kasıyordum ama kasmak boşa vakit kaybıymış dostum çok fazla takma al geç özellikle bu corona döneminde gerçekten çoğu paketi açmıyorlar diye biliyorum yani bence şansını dene bir sorun oldu mu paranı geri alırsın zaten.

• Beğen