Aliexpressten alışveriş hakkında..

İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar ben hep banggoodtan alışveriş yapıyordum bu zamana kadar. fakat aliexpresste banggooda gore bazı fiyatlar gayet uygun. ancak yakın zamanda alışveriş yapan arkadaşlarıma soruyorum. misal bir motor ship price 20 tl diyor. 4 tane alıcam misal. escde kargosu 20 tl o da 4 tane etti 80 daha. yani ben 160 tl kargo mu ödeyeceğim yoksa satıcıyla konusup tek paket olarak gonderınce fiyatta değişiklik olma durumu var mı. yani çinden almanın bir esprisi kalmıyor bu halde

Arkadaşlar ben hep banggoodtan alışveriş yapıyordum bu zamana kadar. fakat aliexpresste banggooda gore bazı fiyatlar gayet uygun. ancak yakın zamanda alışveriş yapan arkadaşlarıma soruyorum. misal bir motor ship price 20 tl diyor. 4 tane alıcam misal. escde kargosu 20 tl o da 4 tane etti 80 daha. yani ben 160 tl kargo mu ödeyeceğim yoksa satıcıyla konusup tek paket olarak gonderınce fiyatta değişiklik olma durumu var mı. yani çinden almanın bir esprisi kalmıyor bu halde
Hangi satıcı, link var mı acaba? Ben RUSFPV die bir satıcıdan yakın zamanda 15e yakın sipariş verdim. Hatta bir zekilik yapıp 5 siparişimi tek paket yaptılar :) YANWEN ile gönderdiler, 12.günde teslim aldım, şaka gibi bir şey oldu PTT abiler 15TL vergi biçtiler... Bu 5 paketinde hiçbirine gönderi ücreti ödemedim, tamamen free shipping.
Şu an yolda aynı satıcıdan 6 7 siparişim var, hepsi de aynı şekilde çok hızlı geliyor...

Merhaba,
Link verebilirmisin, incelemek isterim bu satıcıyı,
Teşekkürleri

Hocam bende tek satıcıdan 4 farklı ürün aldım hepsinin farklı farklı kargo ücreti vardı mantık olarak kargo ücretinin 1 tane olması gerekiyor ama olmadı ücretler toplandı ürünler tek paket halinde gönderildi garip.

Aliexpresstes alışveriş yapacaksanız , ihtiyacınız olan ürünlerin mümkünse hepsini aynı satıcıdan almaya çalışın ;
1- Ürünleri farklı satıcılardan alırsanız , her ürün için ayrı ayrı kargolama ücreti ödersiniz eğer ücretsiz kargolanmıyorsa .
2- Ürünleri aynı satıcıdan vefakat farklı kargolama seçenekleriyle alırsanız yine her biri için ayrı ayrı ücret ödersiniz
3- Ürünler için aynı satıcıyı ve aynı kargolama yöntemini seçerseniz ozaman ürünler için toplam gözüken kargolama bedeli ortak kargolama bedeli olarak ekranınıza çıkar ve tek fiyat alınır . Eğer kargolama bedelleri aynı kargolama yöntemi olmasına rağmen farklı ise en yüksek miktar otomatik olarak seçilmiş olur .

misal esc 11tl diyor bundan 4 tane ekliyorum sepete ki aynı ürün aynı kargo çeşidi her ürün için ekliyor kargo ücretini anlayamadım. ama fiyatları gayet uygun geldi bana

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
misal esc 11tl diyor bundan 4 tane ekliyorum sepete ki aynı ürün aynı kargo çeşidi her ürün için ekliyor kargo ücretini anlayamadım. ama fiyatları gayet uygun geldi bana
Uyanık satıcı modeli . Her aldığınız ürünğ ayrı ayrı paketler şeklinde gönderip kargodan para kazanan tiplerden bu . O yüzden ürün bedeli düşük . Bazı firmalar ürün bedelini diğerlerine göre düşük gösterip ürünün kargo bedeline fahiş fiyat çeker . Bir çeşit oltalama diyebiliriz . Benim bugüne kadar alış veriş yaptığım hiçbir firma böyle bir kargo bedeli ücretlendirmesi yapmadı .

• Sevdim
Tepkiler: Gökhan Bilgiç
aliex te bazı satıcılar ürünleri ucuz gösterip kargodan bindirme yapıyor
genel anlamda bir çoğunda böyle aslında
bazen 5 li satışı yapılan ve hatta 'free shopping' üçretsiz kargolu ürünlerden 20 adet almaya kalktığınızda sepete eklemeden bile fiyat yada kargo binebilir
ben çok yaşadım

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. İnceleyip sağlam satıcıları bulacağız o zaman. Hayırlı günler

Aliexpress satıcılarında şöyle durum da söz konusu.Herhangi bir ürünü incelediğimizde Free Shipping ibaresini görürüz bazen.Bu şu anlama geliyor.Aynı satıcıdan aynı üründen birden fazla aldığımız zaman, atıyorum 5 tane aldık bir üründen.5 defa kargo ücreti ödemiş oluyoruz.Halbu ki satıcılar hepsini birlikte gönderip 1 defa kargo ücreti ödüyorlar posta servislerine.Sonuçta Posta servislerinde belirli ücret tarifeleri vardır.Aşağıda örnek vereyim;

0-500g=$1.00
500-1000g: $1.40
1000-2500g: $2.00

Burada vermiş olduğum örnek temsilidir.Posta kuruluşlarına hatta aynı Posta kuruluşunun farklı hizmet sınıfına göre değişiklik gösterebilir(EMS gibi).
Kısaca haksız kazanç sağlamaları söz konusu olabiliyor.Bazı satıcılar ise atıyorum X bir ürünün fiyatı 35 TL olsun TL bazında.Posta ücreti ise ek olarak 12 TL olduğunu varsayarsak posta ücreti sipariş ekranında ürün fiyatına eklenir.Böylece ürünlerin toplam ağırlığına göre posta ücreti hesaplanmış olur.Aynı üründen birden fazla olacak şekilde sepeti güncellerseniz şu kadar tasarruf edildi diye ibare görürsünüz ve fiyattan düşer.(Örneğin - 24.78 TRY saved)
Kısacası alışveriş yaparken birden fazla satıcının fiyatları karşılaştırılmalı ve dikkatli olunmalı.Aynı satıcıdan alışveriş yapılırken her bir ürünün posta hizmeti farklı olursa yine her bir ürün için ücret ödeme durumu olur.

Arkadaşlar bu iş bu kadar didik didik edilmeye değmez.
Bir ürüne ihtiyacınız vardır.
Aliexpress'ten bulursunuz.
Sepete atar ödeyeceğiniz rakama bakarsınız.
Rakam makulse satın alırsınız.
Bitti.
Satıcı nereden ne kazanmış niye ilgilendirir ki bizi???

Arkadaşlar bu iş bu kadar didik didik edilmeye değmez.
Bir ürüne ihtiyacınız vardır.
Aliexpress'ten bulursunuz.
Sepete atar ödeyeceğiniz rakama bakarsınız.
Rakam makulse satın alırsınız.
Bitti.
Satıcı nereden ne kazanmış niye ilgilendirir ki bizi???

Hay sen çok yaşa e mi! Seninle kesinlikle aynı fikirdeyim. Ne zamandır yazayım mı yazmayayım mı bunu diye düşünüyorum bu siparişler hakkında yazılanlara. Sen kafamdakileri yazmışsın...