Aliexpress'ten kumanda almak ve vergiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba tekrardan. Kumanda ve alıcı modülün standartları hakkında aklıma birkaç nokta takıldı, bilginiz varsa bakabilir misiniz acaba?

İbrahim bey size 7 dk içinde cevap verecek otopilot yok. Art arda konu açmak cevap almanızı hızlandırmaz, aksine tepki cevap verecekler varsa bile cevaplamaz.

İbrahim bey size 7 dk içinde cevap verecek otopilot yok. Art arda konu açmak cevap almanızı hızlandırmaz, aksine tepki cevap verecekler varsa bile cevaplamaz.
Beyfendi, ikisi ayrı konu, ne ard arda konusu? Konuları iyice okuyun önce, lütfen.

Bu konum çözüldü, bu konuda ise kumanda konusunda bilgili olduğunu düşündüğüm kişiler var. Fikirlerini almak için diğer konumun linkini buraya attım.

Son düzenleme:

Bu konuyu Şubat başında açtım ve çözüme kavuştu. Bugün aklıma LBT/FCC konusu takıldı ve yeni bir konu açtım, linkini de buraya ekledim. Şu nedenle yanlış düşünmüş olabilirsiniz belki, forumun yeni açılan konuları gösterdiği sistem iyi değil:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ancak size tavsiyem, bir daha böyle bir konuya girip benzer mesajlar atmadan önce, konuda önceden yazılan mesajlara ve konunun açılma tarihine bakmanız olur.

• Şaşırdım
Tepkiler: Emre Büyükok
Peki siz bildiğiniz gibi yapın.

Burada yanlış ne var söyler misiniz acaba? Art arda açtığım bir konu yok, spam mesaj da yok. Durup dururken konuya atlayan sizsiniz.

Yok, spam tarzı bir durum mu var? O zaman raporlayın mesajlarımı, yönetim spam olduğuna kanaat getirirse silsinler.

• Sevdim
Tepkiler: Halil Alper Kuşcu
Bu forumdaki herkse meraklı kişilerdir ilgilenmedikleri bir alan olsalar bile bir şeyler öğrenmek için nerdeyse her başlığa bakarlar. O yüzden konuların altına belirtmenize gerek yok

Bu forumdaki herkse meraklı kişilerdir ilgilenmedikleri bir alan olsalar bile bir şeyler öğrenmek için nerdeyse her başlığa bakarlar. O yüzden konuların altına belirtmenize gerek yok

Yaptığım şey neden bu kadar büyütüldü anlamadım... Spam konu açmadım, Türkçe katliamı yapmadım, saygısızlık yapmadım. Merak ettiğim bir sorun hakkında konu açtım. Sonra açtığım o konunun linkini, bu konuda paylaştım. Bu yapmamdaki tek neden ise, bahsettiğim kumanda ve alıcıyı bu konunun sonucunda almış olmam.

Bu kadar basit bir olay yüzünden geldiğimiz duruma inanamıyorum. Önceki mesajımda da dediğim gibi, kurallara aykırı bir şey varsa raporlayın ve yönetim gereğini yapsın.

Bu hobiye gönül vermiş insanlarız, şuradaki amacımız birbirimize yardım etmek. Hayır inanın FCC ve LBT konusunda kesin bir bilgim olsa, ben seve seve rehber olarak konusunu açacağım, ki aklımda da var. Bir yandan yabancı kaynaklara bakıyorum.

Abartan siz olabilir misiniz diye düşündüm şuan bende :)

Normalde bir konuda sorduğumuz bir soruyu daha fazla kişiye ulaşmak için, alakalı veya alakasız, farklı konularda sormayız. Çünkü şöyle bir durum yok bu forumda; mesela ben bir konuda post attığımda 'eğer alıntılama veya kullanıcı adı belirtme gibi bir durum yoksa' yeni atılan mesaj için bana bildirim gelmez. Yani doğal olarak sizin mesajınızı görecek kişiler yine aynı kişilerdir.

Yaptığım şey neden bu kadar büyütüldü anlamadım...

Bu kadar basit bir olay yüzünden geldiğimiz duruma inanamıyorum. Önceki mesajımda da dediğim gibi, kurallara aykırı bir şey varsa raporlayın ve yönetim gereğini yapsın.
Yani olay çok büyütülmüş değil ve geldiğimiz durum dediğiniz durum ne gibi bir durum anlayamadım bende?

forumun yeni açılan konuları gösterdiği sistem iyi değil:

Ancak size tavsiyem, bir daha böyle bir konuya girip benzer mesajlar atmadan önce, konuda önceden yazılan mesajlara ve konunun açılma tarihine bakmanız olur.
İbrahim bey forumculuk geçmişim çok eskilere dayanır. Bu forumda olmayabilirim ama araştırısanız bulursunuz başka forumda ADMINISTRATOR olarak beni bulabilirsiniz. Ayrıca XenForo forum üzerine oldukça gelişmiş içeriklere sahiptir.

İbrahim bey forumculuk geçmişim çok eskilere dayanır. Bu forumda olmayabilirim ama araştırısanız bulursunuz başka forumda ADMINISTRATOR olarak beni bulabilirsiniz. Ayrıca XenForo forum üzerine oldukça gelişmiş içeriklere sahiptir.

Doğrudur. Ben de başka XenForo tabanlı forumlarda bulundum.

XenForo'nun değişik tasarımları olabiliyor. Bu benim görüşüm, yoksa forumu kötülemek için değil. Yardım aldığım bir yeri kötülemem.

Hepinize merhaba tekrardan. Kumanda ile R9 modülü ve alıcı modül ayrı kargolarda geliyordu.

Hafta başında R9 modülü ve alıcı gümrükten geçti. Bugün ise sağ salim bir şekilde elime ulaştı. Vergi olarak standart gümrük vergisi kesilmiş, ÖTV kesilmemiş. Radyo cihazlar olmalarına rağmen vergilendirmeye girmemeleri şaşırttı beni.

Umarım konuyu görüp aynı soruyu merak edenler için yardımcı olur. Şu an kumandanın gelmesini bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Hepinize merhaba tekrardan. Kumanda ile R9 modülü ve alıcı modül ayrı kargolarda geliyordu.

Hafta başında R9 modülü ve alıcı gümrükten geçti. Bugün ise sağ salim bir şekilde elime ulaştı. Vergi olarak standart gümrük vergisi kesilmiş, ÖTV kesilmemiş. Radyo cihazlar olmalarına rağmen vergilendirmeye girmemeleri şaşırttı beni.

Umarım konuyu görüp aynı soruyu merak edenler için yardımcı olur. Şu an kumandanın gelmesini bekliyorum.

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.
Şuan gelen parçalar, yedek parça niteliği taşıdığı için, normal vergilendirilmiştir. Kumanda da ÖTV çıkması büyük ihtimal, ama inşallah çıkmaz.:RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...