Aliexpress'ten kumanda almak ve vergiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
40tl garanti, asıl dikkat etmeniz gereken gümrükçü memur bunu hangi amaçla kullanacaksınız diye sorarsa sorun orada başlıyor. ? ?
Hocam bakmazlar bile 10 lira gümrük harici ücretler +20 tl gümrük ücreti alırlar diye düşünüyorum . Tabi kutu çok ağır değilse . Ben flysky fs i6s ye toplam 20 tl vermiştim zamanında

Hocam bakmazlar bile 10 lira gümrük harici ücretler +20 tl gümrük ücreti alırlar diye düşünüyorum . Tabi kutu çok ağır değilse . Ben flysky fs i6s ye toplam 20 tl vermiştim zamanında
Bende aldım 46tl vergi 20 dakika da sorgulama da zaman harcadım, benim oğlanın robot projesi vardı dedikte öyle almıştım.

40tl garanti, asıl dikkat etmeniz gereken gümrükçü memur bunu hangi amaçla kullanacaksınız diye sorarsa sorun orada başlıyor. ? ?

Artık bekleyip göreceğiz, nasıl gelişecek süreçler.

Ne için kullanacaksak sanki, drone uçuracak yer mı bıraktılar memlekette. :D Aynı şeyleri başka yerlerde de yaşadım, tecrübeliyim biraz. Sabit kanat İHA için parça almamız gerekiyor, yarısı yurt dışından... Kırk takla atabiliyoruz alabilmek için. Hani fiyatı falan da geçtim, ülkede yok direkt.

Sistemin değil zihniyetin değişmesi lazım da, zor işte...

Aynen İbrahim bey, size katılıyorum,hem ülkede üretmeyeceksin, hemde yurt dışından almamıza kota koyacaksın, akıl alır şey değil de naparsınız,

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir

Kumandayı hallettim ama gözlük tarafında tükendim. Piyasada FPV gözlük kalmamış neredeyse. Bİr hafta önce Fatshark Scout sipariş etmiştim, stokta var gözüküyordu. Şimdi satıcı mesaj atmış, Nisan'dan önce stoklara giremez diye...

Bakalım ne olacak...

Kumandayı hallettim ama gözlük tarafında tükendim. Piyasada FPV gözlük kalmamış neredeyse. Bİr hafta önce Fatshark Scout sipariş etmiştim, stokta var gözüküyordu. Şimdi satıcı mesaj atmış, Nisan'dan önce stoklara giremez diye...

Bakalım ne
Skyzone eachine ortak üretimi cobra x/cobra s modeline bakabilirisin değiştirilebilir modülü var box gözlükler arasında fiyat performans açısından iyilerden diyorlar. Fiyat olarak x modeli 1500tl ye s modeli 1300 civarında bulunabiliyor. Aralarında boyut dvr kalite vb konularda farklılıklar var

Skyzone eachine ortak üretimi cobra x/cobra s modeline bakabilirisin değiştirilebilir modülü var box gözlükler arasında fiyat performans açısından iyilerden diyorlar. Fiyat olarak x modeli 1500tl ye s modeli 1300 civarında bulunabiliyor. Aralarında boyut dvr kalite vb konularda farklılıklar var

Evet, görmüştüm o modeli. Fatshark Scout'u yaklaşık 1550 TL'ye almıştım. Stokta 1 tane var gözüküyordu alırken. Ben aldığımda çoğu yerde bitmişti zaten, aldığım yerde de bittiğini öğrendim sonra.

Yazıcıya yazdım, ondan gelecek cevaplara göre alternatiflere bakacağım artık. Ama gözlük kalmamış ya piyasada...

Hayırlı akşamlar ve hayırlı kandiller hepinize, hepimize. :)

Kumanda da sağ salim elime vardı. 18500 pil olmadığı için deneyemedim anacak sağlam görünüyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Satıcılara "Can you write less than $5 on the parcel? Thank you."
yazıldığımdan dolayı sanırsam 400 tllik alışverişime 15 tl vergi geldi.

Söyleyince yazıyorlar ancak markaların mağazaları kabul eemeyebiliyor.

İki parçayaya da düşük vegi çıkmasının sebebi, paketin üstüne aksesuar yazmaları sanırım. Paketler açılmamıştı, orijinal FrSky bandrolleri duruyordu bozulmamış bir şekilde.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa karbuz
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...