Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-7 : 2 Eksen Gyro Ayarları

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Bu konumuzda Align 3GX FBL ünitenin 2 Eksen Gyro Ayarları ile serimize devam edeceğiz. Konumuzun içeriğinde FBL ünitemizde 3 eksende (kuyruk, aileron ve elevatör) görev yapan gyro'muzun Aileron ve Elevatör eksenlerdeki Gain değerlerini nasıl ayarlıyabileceğimizle ilgili bilgiler verilmeye çalışılacaktır.

Align 3GX FBL ünitenin ayarlanmasıyla ilgili serimizin bu son konusunda unuttuklarımız, hatalarımız, bilemediğimiz şeyler mutlaka olmuştur. Bu ünitenin ayarlanmasıyla ilgili uzman olmadığımız unutulmamalıdır. Sizlerinde katkılarıyla eksikler, yanlışlıklar mümkün olan en kısa sürede düzeltilmeye çalışılacaktır. :RCKolik:

Bilebildiğimiz kadarıyla sizlere bir nebzede olsa yardımcı olabilmek için hazırlanmış olan bu seride hatalarımız, eksiklerimiz affola. :saygilar:

Ayar aşamalarımız :

- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları : Alıcı Bağlantısı
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-1 : Kumanda Ön Ayarları
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-2 : DIR Menüsü Ayarları
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-3 : Kuyruk Menüsü Ayarları
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-4 : Throttle Kalibrasyon Ayarı
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-5 : Yazılım Ayarları
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-6 : Final Kumanda Ayarları
- Align 3GX FBL Unitesi Ayarları-7 : 2 Eksen Gyro Ayarları
- FBL- Flybarless Helilerde Maiden Öncesi Nihai Son Kontroller
- Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar
- Align 3GX FBL Ünite Kuyruk Ayar Problemi

Flybarlı (FB) ile Flybarless (FBL) Heli arasındaki Temel Farklar / Benzerlikler
FBL- Fylarless Helikopterlerde Kumanda ve Elektronik Ayar / Setup Konu Indeksi

3GX FBL Unitesi Ayarları-7 : 2 Eksen Gyro Ayarları Videomuz
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rezerve :saygilar:

Türker'im çok fazla irdelenmeye güzel bir konuyu daha bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz :RCKolik:

Bu arada yeni model, GOBLIN 150 hayırlı uğurlu olsun :laugh: Renkler bir harika :halay:

Arkadaşlar, ellerinize sağlık! :bravo: Yine heliciler için çok işe yarayacak güzel bir yapım olmuş! Yalnız, anlatım için kullandığın heli tam bana göre, nereden bulabilirim? :lollol:

Omer Erkan' Alıntı:
Arkadaşlar, ellerinize sağlık! :bravo: Yine heliciler için çok işe yarayacak güzel bir yapım olmuş! Yalnız, anlatım için kullandığın heli tam bana göre, nereden bulabilirim? :lollol:
Ömer Abi senin için bir tane ayarlıyabilirim, talep çok ama senin büyüğümüz olarak her zaman önceliğin var. :lollol: