Align 450 Dfc plus rtf

Süleyman58

Yeni Uye
Bu helikopteri almak istiyorum Mehmet abi nin bunlarla ilgili bir yazısını da okudum ve almaya karar verdim
Uçurabilirim buna eminim ama kumanda daki bazı tuşları bilmiyorum aldığımda ne işe yaradığını söyler misiniz?

Align 450 plus ilk etapta normal uçurabilirim deil mi ben istemeden herhangi bi akrobasi yapmaz herhalde ....

Align 450 Dfc plus rtf

Süleyman Erdoğan' Alıntı:
Bu helikopteri almak istiyorum Mehmet abi nin bunlarla ilgili bir yazısını da okudum ve almaya karar verdim
Uçurabilirim buna eminim ama kumanda daki bazı tuşları bilmiyorum aldığımda ne işe yaradığını söyler misiniz?

Align 450 plus ilk etapta normal uçurabilirim deil mi ben istemeden herhangi bi akrobasi yapmaz herhalde ....
Son cümleniz ile henüz hazır olmadığınız anlıyorum. 6 kanal heliler kalkar kalkmaz bir tarafa doğru gitme eğilimindedir. Başka bir değişle 4 kanal heliler gibi, havada kendiliğinden durmazlar. Sürekli doğru komutlar vermek gerekir. Yanlız yanlış bir komut verirseniz, üstelik bu bir de fazla miktarda olursa, akrobasi de yapar, takla atıp, direkt yere de çalışır.

Bence acele etmeyin. Sim kumandası alıp, simulator çalışmalarına başlayın.

Ne kadar sonra uçabilirim derseniz :

Hangi model derseniz ise :

Yukarıdaki konulara detaylı bir şekilde incelerseniz: Şayet yanınızda bir bilen yoksa DFC yani FBL heliyi ilk etapta ayarlamanız zordur ve kırımlarda servo hasar ihtimali yüksektir. Bu yüzden Flybarlı (Cubuklu) Model öneriyoruz. Sport mu, Pro mu derseniz : Kesinlikle PRO

TREX 450 Plus (RTF) için ise: RTF olmasının anlamı yok. Zaten ilk kırım sonrası modeli kendiniz toplamanız gerekecek. Ayrıca Align RTF kitinin içindeki kumanda çok da tercih edilen ve kullanımı kolay (menu açısından) bir kumanda değil.

Bu nedenle kendiniz bir kumanda alıp, alacağınız PRO kiti kendiniz mekanik olarak toplayıp ayarladıktan sonra uçmanızı tavsiye ederiz.

Align 450 Dfc plus rtf

Merhaba,

6 kanala başlayacaksanız önce simulasyon sonra küçük 6 kanallı modellerle başlamanızı tavsiye ederim, blade Mcpx gibi. Seçtiğiniz modelde güzel bir model. Zamanınız varsa kumanda ve kiti ayrı alıp yavaş yavaş öğrenerek kendi kitinizi toplayabilirsiniz. Yoksa RTF modeli tercih edin.

yasinn' Alıntı:
Merhaba,

6 kanala başlayacaksanız önce simulasyon sonra küçük 6 kanallı modellerle başlamanızı tavsiye ederim, blade Mcpx gibi. Seçtiğiniz modelde güzel bir model. Zamanınız varsa kumanda ve kiti ayrı alıp yavaş yavaş öğrenerek kendi kitinizi toplayabilirsiniz. Yoksa RTF modeli tercih edin.
Yasin Bey, değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz fakat şunu özellikle belirtmek lazım. RTF almak çözüm değil. Zira ilk kırım ve tamir sonrası bir şekilde tüm ayarların ne yazık kş yeniden yapılması gerekiyor ;)