ALIGN T-Rex 450 PRO V2 Super Combo vs ALIGN T-Rex 450 SPORT V2 Super Combo

alicinar

Yeni Uye
ustadlarım bu iki model arasında neden bukadar fiyat farkı var acaba.?

İkisi arasında anormal bir fiyat farkı olmaması lazım. Link olarak paylaşmamıssin :(

Neyse bu iki model arasındaki en büyük fark kuyruk sistemi. Sport kayış iken, Pro da tork tube.

Daha fazla detay ıcın aşağıdaki konuya bakabilirsin

mehmet abim gonderdıgın lınke daha onceden bakmıstım :thumbup: butun vıdeolarını ızledım zaten sıkı takipcinim:D lınkleri paylaşım abi. klon toplamayı düşünüyodun b, kaç ay sonra ama sport v2 mi alsam dırek diye kafam karıştı.

Gördüğüm kadarıyla elektronikte farklar var, birde sport belt drive'lı Mehmet abinin de dediği gibi.

O kadar fiyat farkına değecek bir fark göremedim şahsen.

Türker Akgün' Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla elektronikte farklar var, birde sport belt drive'lı Mehmet abinin de dediği gibi.

O kadar fiyat farkına değecek bir fark göremedim şahsen.
Turkerin de dedigi gibi 1-2 kucuk elektronik versiyon farki var ama degecek bir sey degil.Diger fiyati etkileyen en buyuk unsur ise Sport daha eski bir dizayn. Ama Align bu modeli satmaya devam ediyor dolayisiyla yedek parca sikintisi da yok.

Sayet butce sikintisi var ise ya bekle Pro al ya da klone almak yerine bence Sport modeli alabilirsin. Son secenek ise forumda bulunan kaliteli bir klone toplamak. Ben olsam Sport alip ucmaya baslardim. Guzel bir klone biraz daha ekonomik toplamak mumkun. Bunun icin biraz arastirma ve kiti olusturman gerekiyor.

Bu konuda Mesut ustad ve Iskender kardesimiz sana fazlasi ile yardimci olacaktir ;)

öncelikle 2 farklı site fiyatları ile karşılaştırma yapmışsınız

sport modelin olduğu sitede pro yok site genelde indirimli olduğundan pro'nun burdaki fiyatıda daha ucuz olacaktır.

dolayısıyla aradaki fark bu kadar olmayabilir

sport'un pahalı olan sitedeki fiyatıda diğerinden pahalı demekki bu site şuan itibari ile diğer siteden pahalı

ayrıca pro'daki gyro gp790 genelde her yerdeki satışında gp 790 daha pahalıdır

gp 780'in negatif ünü var çok başarılı bir gyro değil

ayırca pro daha iyi sadece torq tube olması değil fark daha stabil

frame tek parça vida sayısı az montaj ve kurulum daha kolay tamir onarım daha kolay

pro'nun swashplate daha güzel ve sağlam malzeme et kalınlığı sport'dan daha kalın

bottom plate carbon fiber, kuyruk yatay stabilizer tutucu aleminyum

sport'da bel hıller mekanizmazı raptor gibi gerçi bunun daha iyi olduğunu düşünen kesimde var

pro'da main gear helical

burdaki fiyat farkı çok fazla buna göre pro tabiki çok tercih edilmeyecektir

fakat fiyat farkının yaklaşık max 75$ civarı bir durum söz konusu olsaydı kesinlikle pro derdim ;)

teşekkurler türker abi, mehmet abi ve iskender abi :saygilar: fikirlerim suan iskender abinin topladığı alzrc pro 450 yonune kaydı:D iskender abide bu klonu cok begendiğine göre baya kaliteli bi ürün demekki:D

ali çınar' Alıntı:
teşekkurler türker abi, mehmet abi ve iskender abi :saygilar: fikirlerim suan iskender abinin topladığı alzrc pro 450 yonune kaydı:D iskender abide bu klonu cok begendiğine göre baya kaliteli bi ürün demekki:D

alzrc kit üzerindeki yazıları sil align yaz bunun align olmadığını anlayamazsın yani kadar kaliteli tüm parçalar birebir aynı

öyleki rotor ve aleminyum parçaların cnc işciliği bile aynı carbon fiber frame kalitesi bile aynı

aslında alzrc clone bir model değil kendisi bir marka onu clone sınıfına sokan şey kendi tasarımı olmayışı :D

Sen bole dediysen bitmistir iskender abi :thumbup: yeni helim alzrc olcak o zaman.:)

ali çınar' Alıntı:
Sen bole dediysen bitmistir iskender abi :thumbup: yeni helim alzrc olcak o zaman.:)
O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim Ali ;)

birazdan diğer foruma açtığım konuyu buraya taşıycam ordan modelin kendi fotolarını görebilirsin. :D