ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Günaydın forum dün servo montajı bitti sabah sahada yine yan yatmaya başladı bu arkadaş ufak bir servo 90 lama yaptıkfan sonra ufaklık ip gibi stickleri bırakınca kendi kendine uçuyor maşallah açıları da süper oldu sadece hover yaptım inşallah 3d ye de ilerleyen zamanlarda geçicem. Bu moral bozukluğunda yanımda olduğunuz modeli bana sattırmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu gün berkay gelicek depron iki koçtaş da da kalmadığı için helikopter uçurup bir kaç pil yakalım dedik inşallah gecikmiş olan maiden i da bugün çekeriz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hadi gözünüz aydın Kadir bey , gördünüz mü , sabır bu hobide aynı zamanda hayatımızda ne kadar önemli ve ne kadar faydalı.
Modelinizin uçuşunu gördünüz , bu hepimizi sizin kadar mutlu etti.Yine söylemeden geçemeyeceğim , en zor sınıflardan birisidir 150 , çok fazla pilotaj yetenek ister.
Bolca simülasyon çalışın , ve helikopterinizle de birebir antrenman yapın.Bolca düşün , düşmek bu işi öğrenmenin anahtarı.Kırım illa ki var , ama üzülmek yok , kırılacak ve biz onaracağız.Bu tür duygusal heyezanlarla başedip , bu hobiyi bırakmayan yürekli modelciler , işte o zaman pişmiş , kaliteli modelci oluyorlar.
Tekrar gözünüz aydın.Kırımsız , keyifli ve bol bol uçuşlar diliyorum......... :saygilar:

Ynt: ALIGN TREX 150 DFC Süper Combo : Yeni Kartalımız

Abi gozun aydin valla en az senin kadar sevindim :) :)

kadir kocaman' Alıntı:
Günaydın forum dün servo montajı bitti sabah sahada yine yan yatmaya başladı bu arkadaş ufak bir servo 90 lama yaptıkfan sonra ufaklık ip gibi stickleri bırakınca kendi kendine uçuyor maşallah açıları da süper oldu sadece hover yaptım inşallah 3d ye de ilerleyen zamanlarda geçicem. Bu moral bozukluğunda yanımda olduğunuz modeli bana sattırmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim...
Gözünüz aydın Kadir Bey. :bravo:

Mutlu sona uşlaşması çok güzel oldu, forumca videosunu bekliyoruz artık. :RCKolik:

Hadi gözümüz aydın Kadir :thumbup: Inşallah artık şanssızlık zincirini kırdık %p Şimdiden bol keyifli uçuşlar :halay:

teşekkürler arkadaşlar,, kısa bir videomuz var Berkay bey sıkıldı çekerken :) az sonra sistemde

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

video neden böyle yüklendi ayarlara da baktım o kadar

Video dik kadraj çekilmeye başlanmış. 25. saniyeden sonra yatay kadraja geçilmiş. Bazı telefonlar video çekim anında bunu algılamıyor. Yani yerçekimi sensörleri çalışmıyor video çekim yapıldığında.

kadir kocaman' Alıntı:
video neden böyle yüklendi ayarlara da baktım o kadar
Ben cepten seyredince durumu idare ettim :laugh: oyle ya da boyle bir ucus videosunu ve hatta ilk taklayi gorduk :thumbup:
Video model atik diyorsun Kadir ama normal. Bolca ucus sonrasi insan alisiyor ama ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben cepten seyredince durumu idare ettim :laugh: oyle ya da boyle bir ucus videosunu ve hatta ilk taklayi gorduk :thumbup:
Video model atik diyorsun Kadir ama normal. Bolca ucus sonrasi insan alisiyor ama ;)

Rüzgarında etkisi ile mermi gibi hareket ediyor Mehmet Abi, dediğiniz gibi bol bol uçuş yapıcaz birde iyi bir kameraman lazım :)

Konu pek güncel değil ama merak ediyorum,
Mikro helikopter konusunda align pek çok yerde eleştiriliyor. Bu konunun sonucunu nasıl bağlayabiliriz, mikro model olarak trex 150 tavsiye edilebilir mi. Mikro model almayı düşünüyorum. walkeranın super cp olan modelini kullanıyorum , aslında memnunum ama demirbaşlarımdan biri olan trex 450 nin küçük kardeşini merak ediyorum. Almakta istiyorum ama tam karar veremiyorum. Kullananlardan tavsiye ve yorum bekliyorum.

mcpx BL mi yoksa trex 150 mi alayım bu iki modelde gidip geliyorum, başka modellerede bakıyorum ama en öndeki seçenekler bu ikisi.

Kesinlikle mcpx BL , Trex 150'ye göre kırıma biraz daha dayanıklı ve kendini ispat etmiş bir modeldir...Align nedense onca teknolojik altyapısı ve kudretine rağmen , mikro sınıfında yüz güldüren bir model yapamadı...

Align 150 bl e göre çok daha güçlü ve zevkli bir model fakat ileti seviye pilotaj istediği, kırımlar da bl e göre daha hassas olduğuda bir gerçek

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ben hangisini bulursam temiz uygun fiyatlı ikisinden birini almayı düşünüyorum. Trex bana daha cazip geliyor nedendir bilmem. Bende şu izlenim var, trex profesyonel pilotajına güvenenler için yapılmış bir model gibi geliyor. Düşürmedikçe çarpmadıkça kırım yaşamadıkça daha üstün. Ama yok ben hem düşürüüm hem çarparım diyenlere pek hitap etmeyen bir seçenek. Her kırım kullananı üzer maddi manevi. Fakat mcpx bl ise her kesime hitap eden bir seçenek gibi geliyor bana. Daha elastik, Oyuncak görünümlü profesyonel bir model.

Benim için trex bir adım önde şimdilik.