Anti Jello Effect Titreşim Azaltma

gkbodrumtr

Bešiktaśıkkk
Yaptiğım bu anti titreşim jello efect kesiciyi sizinle paylasmak istedim. Gercekten cok farkı oldu.Gimbalsız uçuşlarda titreşim problemi olan arkadaşlarıma tavsiye ederim.

2 Eksen gimbal ile performans videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikte bende aliexpresten aldigim sabit karbon camera baglama aparatindan vardi sonra internet uzerinden jello efect ve titreşim önleme arastirmalarimda gordüm ben neden yapmiyim dedim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle ince halat tellerini 4 adet eşit kestim ve başlarına elektrikcilerde bulunan kablo sıkıştırma klipsleri ile hazir hale getirdim.

Daha sonra montajimi 3mm civata ve somun ile köşelere yerlestirip montajladım. Ortaya güzel bişe çıktı.

Videolarını paylaşıcam sizlerle..
Buda quad ın ůzerindeki hali umarım begenirsiniz.
Kırımsız uçuşlar dilerim.

Belki titreşimi iletmiyecek, ama kamera kendisi sağa sola sallanmıyacak mı?

Omer Erkan' Alıntı:
Belki titreşimi iletmiyecek, ama kamera kendisi sağa sola sallanmıyacak mı?
Ben de Omer abiye aynen katılıyorum. Bu model bu şekilde uçup cekim yaptı mi hiç? Sonuç nasıl oldu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kamera sağa sola sallanmıyor. rctestflight daki şahıs daha önce bunu yapmıştı videoları falan da mevcut verimli bir anti jello aracı bakabilirsiniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

c@n' Alıntı:
Kamera sağa sola sallanmıyor. rctestflight daki şahıs daha önce bunu yapmıştı videoları falan da mevcut verimli bir anti jello aracı bakabilirsiniz.
Aynen dedigin gibiymis Can %p Bugun yeni alt bolum olarak "Gimbal" bolumunu acip eski konulari tasirken daha once paylasilmis oldugunu gordum :)

Hımm, ben de görmemiştim. Çok iyi bir çözümmüş. Sanıyorum burada işin özü, tellerin fazla uzun olmadan ve yeteri kadar esnek olması. Ayrıca, aşağı veya yukarı doğru lastiklerle desteklenmesi de kameranın sallanma ihtimalini de ortadan kaldırmış.

bu da birzamanlar benim mobius için kendi imkanlarımla yaptığım (tahta karıştırma çubuğu, iğne, akvaryum hortumu vs.) anti jello mount. zamanına göre işe yarıyordu :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben de Omer abiye aynen katılıyorum. Bu model bu şekilde uçup cekim yaptı mi hiç? Sonuç nasıl oldu ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet abicim halat seçimi önemli en ince olan diil bi kalın tam mm yarın yazarım o sallanıyor kamera ama bu fena performance berat kardesimden 2 eksen gimbal alıp ona bu işlemi yaptım sonuç harika ötesi biliosun 4 aydır bu hobi ile ilgileniyorum ilk gece çekim videomu bununla yaptım video yükleniyor 2 saate hazır olur sizlerle paylaşıcam.

c@n' Alıntı:
bu da birzamanlar benim mobius için kendi imkanlarımla yaptığım (tahta karıştırma çubuğu, iğne, akvaryum hortumu vs.) anti jello mount. zamanına göre işe yarıyordu :lol:

Bu bence daha da iyi bir çözüm gibi görünüyor. Hatta resimlerin altını okuyana kadar bizim silikon yakıt hortumlarından sanmıştım. Esneklik açısından silikon hortum verimliliği artırabilir de.

Omer Erkan' Alıntı:
Bu bence daha da iyi bir çözüm gibi görünüyor. Hatta resimlerin altını okuyana kadar bizim silikon yakıt hortumlarından sanmıştım. Esneklik açısından silikon hortum verimliliği artırabilir de.

yakıt hortumu değil ama silikon olan akvaryum hortumundan kendisi. :) bir de normal plastik olanları var onlardan değil.

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Silikon olduğuna göre yakıt hortumu olarak kullanabilirim. Bütün akvaryumcularda bulunabilir mi?

Bu arada, videoyu da izledim. Titreşim giderici oldukça işe yaramış. Titreşim etkisi hiç yok! %p

Ha, bir de, multiyi gece vakti şehir içinde bir çatıdan göndermek iyi cesaret! Görerek uçuş olamıyacağına göre, tamamen "eve dönüş" işlevine güven olmalı. Daha önce uçuş denemeleri yapılmış mıydı?

kamerayi bu sistem ile quadin ust kısmına bağlasam nasil bir etki yaratir acaba :lollol:

Omer Erkan' Alıntı:
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Silikon olduğuna göre yakıt hortumu olarak kullanabilirim. Bütün akvaryumcularda bulunabilir mi?

abi tüm akvaryumcularda vardır diye düşünüyorum ama bu silikonun ısıya dayanımı nedir bilmiyorum. ikisininde adı silikon hortum malzeme silikon ama belki modelciler için satılanın ısıya dayanımını artıran birşey vardır içinde kimyasal.

Omer Erkan' Alıntı:
Bu arada, videoyu da izledim. Titreşim giderici oldukça işe yaramış. Titreşim etkisi hiç yok! %p

Ha, bir de, multiyi gece vakti şehir içinde bir çatıdan göndermek iyi cesaret! Görerek uçuş olamıyacağına göre, tamamen "eve dönüş" işlevine güven olmalı. Daha önce uçuş denemeleri yapılmış mıydı?
Merhabalar ömer abicim gece olarak ilk defa abi ama failsafe modu çok düzgün çalışıor 1m anca fakediyor. zaten ledlerde var görüyorum yani cihazı. Adrenalini almassak yapmıyalım abicimmm