APM 2.6 RTL sorunu&3dr telemetry mesafesi

aztbdu

Çalışkan Uye
Merhabalar arkadaslar. APM 2.6 -da her sey guzel bi tane problem var cozemedim.ilk olarak yaptiklarimi soyleleyim belki yardim etmeniz kolay olur
autotune yapildi,her sey normal calisiyor,rtl calisiyor,failsafe ayarlandi
problem: rtl yaptim gazi kesdigi zaman one arkaya oynuya oynuya iniyor. asagidaki videonun 45. saniyesinden baka bilirsiniz(RTL yapildi,yalniz oldugum icin biraz amatorcesine cektim videoyu kusura bakmayin)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. problem: 3dr telemetry niye maksimum 70-80 metre calisiyor?yani o mesafeden o tarafa baglanti kopuyor.neyi yalnish yaptim acaba?ayarlar default olarak kaldi.el degmedim. 915mhz -lik telemetry

Tesekkurler

Subhi selam
bu PID ayarları ile kaynaklı oluşan sallanımlar, çok önemli değil, autotune dediğimiz olay kesinlikle en ince ayarları yapamaz. Eğer cihazınızın ip gibi uçmasını istiyorsanız PID ayarlarını ip gibi bilmeniz gerekiyor..
Her autotune yaptıgınızda birbirine yakın farklı pidler elde edeceksiniz..
Size tavsiyem autotune birkaç defa tekrarlayın en iyi hangisinde uçuyor ise onla yolunuza devam edin..

Telemetry konusunda benim de aldığım 433mhz modül dediğiniz gibiydi pc ile quad arasına girdiğim anda kopuyordu :laugh: ayarla alakalı değil tamamen kalite ile alakalı.. Ardından RCTimer 915mhz aldım 3km'de %97 çekiyordu..

Buğra Kabakçı' Alıntı:
Subhi selam
bu PID ayarları ile kaynaklı oluşan sallanımlar, çok önemli değil, autotune dediğimiz olay kesinlikle en ince ayarları yapamaz. Eğer cihazınızın ip gibi uçmasını istiyorsanız PID ayarlarını ip gibi bilmeniz gerekiyor..
Her autotune yaptıgınızda birbirine yakın farklı pidler elde edeceksiniz..
Size tavsiyem autotune birkaç defa tekrarlayın en iyi hangisinde uçuyor ise onla yolunuza devam edin..

Telemetry konusunda benim de aldığım 433mhz modül dediğiniz gibiydi pc ile quad arasına girdiğim anda kopuyordu :laugh: ayarla alakalı değil tamamen kalite ile alakalı.. Ardından RCTimer 915mhz aldım 3km'de %97 çekiyordu..
cok saol kardesim degerli fikirlerin icin.galiba bende degisecem telemetriyi))simdi anladim orijinalle cakma arasinda ne gibi durumlar ola bilmesini))
ola bilirmiki bu problem motor kalibrasyonundan olsun?baktim pervaneler ayni anda calisip dayaniyor onun icin hic el vurmadim kalibrasyona

arkadaslar bu problemi cozemedim hayla.yeniden autotune verdim.ama problem oldugu gibi kaldi.log -larla calisamiyorum.belki loglari verirsem siz benim icin bi yardim edersiniz.cok saolun