apm 2.8 loiter modunda quadrocopterin kendi etrafında dönme sorunu.

orhankeskin81

Yeni Uye
Merhaba ;

Apm kontrollü tarot 650 frame ve 380kv tarot motrlu quadrocopterim stabilize ve althold modunda düzgün bir şekilde uçarken loiter moduna aldığımda daire çizmeye başlıyor ve düşmeye yakın bir hal alıyor. Biraz araştırmadan sonra gpsin yönü farreklı olabilirmiş. compassmotr kalibre edilebilirmiş. Bunları denedim gpsi her yönde değiştirim uçurdum ama bir çare bulamadım. Compassmotor yaptım uçurdum gene olmadı. Apmyi tekrar tekrar yükledim ama sorunum devam ediyor. Bu konuda deneyimi olan veya sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim . Ciddi moral bozukluğu içindeyim 5 ay uğraştığım emek verdiğim qudrocopterim istediğim gibi uçmuyor. :(

Gps + compass modülün kablolarını kontrol edin. Mission plannerdan compassın ROTATION_ROLL_180 yapılması gerekiyordu. Kalibrasyon bölümünde x, y ve z kaç birim olarak görünüyor bir kontrol edin. Gps modülünün yerini değiştirin, kablolardan esclerden uzak dursun. Etrafında dönmesinin sebebi uçuş kartı ve gps modülünün yönünün aynı olmamasıdır.

Özgür e katılıyorum. Bir de uçurmadan evvel telemetry ile yada olmadı kablo ile, bağlı kalıp compass ve gps doğru yönleri gösteriyor mu mission planner dan teyid edin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dragonfly...

Mİssion planere baktığımda ilk resimdeki gibiydi. Yukardan APM and External Compass düğmesine bastığımda roll180 otamatik olarak kendi geldi . Şimdi çıkıp deneyeceğim olup olmadığı hakkında bilgi vereceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.