Arduino ile Kayıp Model Bulucu Cihaz Talebimiz

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla o kadar kolay olmasa gerek Servet. Elbette imkansız değil ama o kadar da kolay olacağını düşünmüyorum. Yani özellikle Arduino'da ilk defa GPS ve SMS kullanıyorsan biraz emek ve vakit harcamak gerekecek.

Gelelim sorularına : Büyük modeller için 100- 200 gr hiç problem olmayacaktır. Zaten herhalde bundan daha da ağır olmaz. Şahsen kendi küçük bir bataryası olması en mantıklısı. Nede olsa kırım sonrası modelin enerji sistemi hasar görebilir.

100 gr çok iyi 200 gr olağan üstü. :D Uydu kanallarından bi telefon alın bence.Makinaya takın gitsin.Hatırladığım kadarıyla Samsung mini 130 gr dı.Bataryasına lipo takmak mümkünse dahada hafifler.Androidle yazılımı rahat bir şekilde tasarlanabilir.Hem de kendi telefonunuzdan da google mapsten anlık görülebilir.Biraz boş vaktim olduğunda yapıp buradan paylaşıcam. Düşünen olursa kullanabilir.

Konuyu hortlatayım dedim ..Hafif olan(HTC Explorer 108 gr en ideali) Herhangi bir android telefon ve biratane simkart bu işi bitirir şahsen kullandım.Kuracağınız program ise Where My Droid..

Peki nasıl bir program bu Where is My Droid ;

Telefonunuzu mu kaybettiniz? Where’s My Droid bu sorunu kolayca ortadan kaldrıyor. Gelişmiş özellikleri sayesinde kaybettiğiniz telefonunuzu bulmanızı sağlayan bu harika uygulama 2 farklı kayıp durumunda da telefonunuza ulaşmanızın en sağlıklı yoludur. İlk olarak, eğer ki telefonunuzu kapalı bir alanda kaybettiyseniz ve cihazınız sessizde ise uygulamayı kurduktan sonra telefonunuzun alarm vermesi için belirlediğiniz kelimeyi başka bir telefondan kaybolan telefonunuza mesaj atarak cihazınızın bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçeklerştirmek için uygulamayı androidinize yükledikten sonra alarm şifresi belirlemelisiniz. Daha sonra bu alarm şifresini bir mesaj olarak telefonunuza attıktan sonra cihazınız sessizde bile olsa çalmaya başlayacaktır.

İkinci olarak ise çalıntı durumları için uygulamanın GPS sistemini aktif etmelisiniz. Eğer ki telefonunuz çalınırsa alarm şifresini içeren bir mesajı cihazınıza yolladıktan sonra androidiniz GPS sistemi yardımıyla bulunduğun yerin adresini, size olan uzaklığını ve harita bilgisini içeren bir mesajı size gönderecektir. Bu harika uygulama ile cihazınızı nerede olursa olsun bulabilirsiniz

İkinci olanı kullanmak için telefonun gpsi aktif olması yeterli google maps de nerede olduğu geliyor ayrıca hareket ediyorsa kaç km hızla gittiğini bile söylüyor :)

yasin başıbüyük' Alıntı:
Konuyu hortlatayım dedim ..Hafif olan(HTC Explorer 108 gr en ideali) Herhangi bir android telefon ve biratane simkart bu işi bitirir şahsen kullandım.Kuracağınız program ise Where My Droid..
Verdiğin güzel bilgiler için teşekkürler Yasin. :thumbup: Fakat eğer ben yanlış anlamıyorsam bundan faydalanabilmek için aktif sim kartı ile çalışır durumda android işletim sistemi ve GPS donananımı bulunan bir akıllı telefonu da gözden çıkartıp modelimizle gökyüzüne gödermemiz gerekir. :rolleyes:

Türker Akgün' Alıntı:
Verdiğin güzel bilgiler için teşekkürler Yasin. :thumbup: Fakat eğer ben yanlış anlamıyorsam bundan faydalanabilmek için aktif sim kartı ile çalışır durumda android işletim sistemi ve GPS donananımı bulunan bir akıllı telefonu da gözden çıkartıp modelimizle gökyüzüne gödermemiz gerekir. :rolleyes:
Aynen öyle Türker'im. Benzer çözüm daha önce paylaşılmıştı. 103 gr malum mini modeller için hiç de az olmayacak bir ağırlık. Özetle bu çözüm hem maddi hem de manevi olarak pek de uygun bir çözüm olarak görükmüyor ne yazık ki :)

Rica ederim Miniler için Çözüm olmuyor tam olarak ama belki 500 ve üzeri modeller hatta uçaklarda bile güzel çözüm ... yaklaşık 1500-2500 tl topladığımız ortalam bir modele 125 tl lik telefonu takardım ben açıkcası :)

Bir zamanlar özene bezene bir TBS quad topladık kamerası immersion verici naza v2 sistem... neyse mesafe testi deneyelim dedik 1450. metrede sol arka motor stop :'(
model gitti :) aradık taradık hala rüyalarımda ama yok model.Bu çözümüde o olaydan sonra bulmuştuk ama iş işten geçti :D inşallah başkalarına çözüm olur..