AT-6 TEXAN Test ve Kırım

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Üstad senin şu fotograf makinasına hastayım ya, resmen renkler patlıyor :thumbup: Model şaka maka, resmen küllerinden yeniden doğdu :D Uçuş videosunu merakla bekliyoruz ;)

Bu arada Özgür'ün "Strega" de, özellikle renği gerçekten süper. Vaktin olursa konu olarak paylaşır mısın, şayet yeterli görsel var ise elinde :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut, modelin güzel uçtuğuna sevindim. :) Böyle kanattan ön tarafı cowling olan modellerde ağırlık için kurşun koymak gerçekten zor oluyor. Ben THK'den aldığım YAK 54'ü ağırlık merkezini ayarlayabilmek için Cowling'in iç kısmına 200 gr'dan fazla kurşun koymuştum. Gövdeye koymaya kalksam belki 400 gr gerekecekti.

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad senin şu fotograf makinasına hastayım ya, resmen renkler patlıyor :thumbup: Model şaka maka, resmen küllerinden yeniden doğdu :D Uçuş videosunu merakla bekliyoruz ;)

Bu arada Özgür'ün "Strega" de, özellikle renği gerçekten süper. Vaktin olursa konu olarak paylaşır mısın, şayet yeterli görsel var ise elinde :)

Abi çok fazla görseli yok ne yazıkki , kanatlardaki beyaz kaplamayı ben yaptım :thumbup: :thumbup: özgür renk körü olduğu için uçağı havada siyah gibi görüyormuş :D özgürün elindeki fotoğrafları rica edip bi konu olarak paylaşmaya çalışırım ama adam yarın hanımın memlekete uçuyor kızı doğdu geçen hafta :) adam 1 haftalık baba ama kızını göremedi henüz :D

bu arada özellik aklıma geldi abi makinadan resim modunu More wivid seçmek gerekiyor

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, modelin güzel uçtuğuna sevindim. :) Böyle kanattan ön tarafı cowling olan modellerde ağırlık için kurşun koymak gerçekten zor oluyor. Ben THK'den aldığım YAK 54'ü ağırlık merkezini ayarlayabilmek için Cowling'in iç kısmına 200 gr'dan fazla kurşun koymuştum. Gövdeye koymaya kalksam belki 400 gr gerekecekti.

Ömer abi teşekkür ederim :) ağırlık merkezi gerçekten sıkıntı yarattı :) covlingin içine koymayı bende düşündüm ama test uçuşunu covlingsiz yapacağım için mecburdum, covlingi bu hafta takarken kurşunların bir kısmını covlingin içine almayı düşünüyorum bende

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
özgürün elindeki fotoğrafları rica edip bi konu olarak paylaşmaya çalışırım ama adam yarın hanımın memlekete uçuyor kızı doğdu geçen hafta :) adam 1 haftalık baba ama kızını göremedi henüz :D

bu arada özellik aklıma geldi abi makinadan resim modunu More wivid seçmek gerekiyor
Ne :eek: Demek Özgür de baba oldu :thumbup: Eğer konusu kaçıldı ise kaçırmışım :embarras: Konuşurken kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletir misin lutfen.

Bu arada mod bilgisi için de ayrıca teşekkürler ;)

Ynt: AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Konusu açılmadı Mehmet abi

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

ilk depoda motor stop edince acil iniş :) burun biraz fazla ağırdı burda ve tekerler yere temas ettikten sonra burun üğstü devrildi

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut AKIN' Alıntı:
ilk depoda motor stop edince acil iniş :) burun biraz fazla ağırdı burda ve tekerler yere temas ettikten sonra burun üğstü devrildi
Neyse kazasız belasız inmiş ya önemli olan da bu %p

Bu arada yeni Avatar ve imzalar resmen yakıyor ;)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Neyse kazasız belasız inmiş ya önemli olan da bu %p

Bu arada yeni Avatar ve imzalar resmen yakıyor ;)

covlingi bu yüzden takmamıştım işte abi :) artık takabilirim :D

avatarıda Mücahit çekti sağolsun :)

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Covling'in kaplamasını bitirp montajını yaptım :) şimdilik içini boş bıraktım, birçok scale modelde boş olarak duruyor , kıl testeresini bulana kadar boş kalacak gibi :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Covling'in takılınca daha bir yakışıklı olmuş %p

Bu model uğursuz çıktı. Yıldızımız barışmadı gitti, çopü boyladı .

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Büyük geçmiş olsun Mesutum üzüldüm ama bu işin en kaçınılmaz ve en kötü tarafıda bu işte ne yapalım .

Mesut AKIN' Alıntı:
Bu model uğursuz çıktı. Yıldızımız barışmadı gitti, çopü boyladı .
Yok artik o kadar cok emek ve karsiliginda duzgun bir ucus sonrasi kumandadan cikma problemi, hem de inis sirasinda :eek:

Galiba olmayinca olmuyor :-\ Neyse modelimiz belki fiziksel olarak bizlerle degil ama epey bir gorseli ve guzel bir ucus videosu var ;)

Gecmis olsun ustad :embarras: artik onumuzdeki modellere bakacagiz %p

AT-6 TEXAN Test ve Kırım

Mesut üzüldüm ne yalan söyliyim, en çokta senin emeğine. :'(
Keşke böyle olmasaydı ama hep pamuk ipliğine bağlı işte bu hobi. :(

Neyseki Sea Fury var ona bakalım biz artık, boşver canın sağolsun senin. :) Olmadımı olmuyor gerçektende. :-\