Banggood Üzerinden Pahalı Ürün Alımı Hakkında

Sami Çelik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar FPV ye yeni başlıyorum, aşağıda linkini paylaştığım Radiomaster TX 16s kumandasını Banggood üzerinden almayı planlıyorum. Daha önce Banggood üzerinden bu ürünü alan varmı? Ürünün gönderim süresi ve eklenecek gümrük vergisinin miktarı ile ilgili detayları merak ediyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
konulara göz attınız mı?

Ayrıca gördüğüm kadarıyla konunuzu "Tanışma" bölümüne yazmışsınız. Karışıklık olmaması adına Mehmet abiden önce uyarayım dedim. Konuyu"Alışveriş" kısmına açarsanız karışıklık olmaması adına iyi olur.

konulara göz attınız mı?

Ayrıca gördüğüm kadarıyla konunuzu "Tanışma" bölümüne yazmışsınız. Karışıklık olmaması adına Mehmet abiden önce uyarayım dedim. Konuyu"Alışveriş" kısmına açarsanız karışıklık olmaması adına iyi olur.
Sayın @Sami Çelik konu olması gereken yere taşınmıştır. Lütfen konu açmadan önce forumu biraz inceleyiniz ve konuyu doğru yere açmaya çalışınız :saygilar:

Merhabalar FPV ye yeni başlıyorum, aşağıda linkini paylaştığım Radiomaster TX 16s kumandasını Banggood üzerinden almayı planlıyorum. Daha önce Banggood üzerinden bu ürünü alan varmı? Ürünün gönderim süresi ve eklenecek gümrük vergisinin miktarı ile ilgili detayları merak ediyorum bilgilendirebilirseniz sevinirim.

İyi de bu soruların cevabı yok ki. Ayrıca eğer bu üründe geçerli ise Turkey Direct Mail seçeneğini kullanın.

Hocam kesinlikle kumanda işi şans işi bende de radiomaster tx16s var ben 36tl civarında vergi ödedim 50tl ödeyenlerde var. Banggood benim en son tercihim oluyor bence yok o sigortası yok bu sigortası. Kargoda ürüne gelecek hasarı sigortalatmak nedir ya zaten güvenli taşımak kargonun ana görevi birde görevlerini yerine getirmezlerse hasar olursa diye niye ekstra veriyiz birde ürüne gereksiz fazla kargo ücreti istiyorlar.
Benim ilk tercihim genelde aliexpress oluyor. Şu ana kadar hem kendim için hemde başkaları için 10.000Tl nin üzerinde alışveriş yapmışımdır sadece 2 üründe sıkıntı yaşadım bir tanesi hiç elime ulaşmadı diğeride ptt yerine ups kargo seçtiğim için yüksek vergi çıktı ondada ürünü teslim almadım sonra aliexpress e dedim ürün elime ulaşmadı tık parayı geri yatırdılar.
Ben kumandayı makerfire üzerinden aldım gayet uygun fiyata birde türk bir drone ile ilgili youtube kanalının makerfire özel kuponu vardı onunla beraber piyasaya göre ucuza geldi kargo süreside iyidi

Ahhhh bu PTT ciler, ah
Ben bir çoğu ile akraba gibi olmuştum.
Bir yıldır yurt dışı alışveriş yapmıyorum.
Mümkün olduğu kadar toplu ve aynı tarihli alışveriş yapmamak gerekli, genelde PTT kargo birimlerinde iki yada üç gümrük memuru olur, ve aynı vardiya da çalışan bey efendiye denk gelinirse birde pil, kumanda, vss. Yakın günlerde almaya çalışırsanız adam sorgu meleği sıfatına bürünüp 15 liralık vergiyi 200 liraya çıkarmak için yapmadığı kalmaz.

Linkteki 12. mesaja bakınız :)

@Sami Çelik bu konu ile ilgili neredeyse bütün detayların verildiği paylaşımlar kişilerin birebir tecrübeleri ile forumdaki farklı başlıklar altında aktarılmış durumda . Hatta RadioMaster tx16s ilk kutu açılışınj yapmış bir arkadaşınız olarak neredeyse bütün detayları verdim . Banggood dan aldığınız ürünler için %100 para iadesi alırsınız . Tartışmasız .

Aliexpressten aldığınız ürünler için vergi ödersiniz ve miktar rastgele bir meblağ olur . Ürününüz ile ilgili sorunlarda hakem kararı ile iade alırsınız . Belki hepsini belki onşar uygun gördüğü kadarını .

Banggood için ne kadar vergi ödediğinizin bir önemi yoktur çünkü verginizi sizin adınıza öder ve eğer size gelen üründen yinede vergi tahakkuk edilirse belgesini banggood a ilettiğinizde bütün tahakkuk edilen vergi iade edilir .

Biraz forumda gezinin , aradığınız cevapların hepsini bulursunuz .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari