Bangood'da lipo satışı başlamış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir hafta kadar once, hakkinda guzel yorumlar duydugum infinity pillerden 180cfx ve mikro quad’imda kullanmak icin 4 adet siparis verdim. Ertesi gun takip numarasi geldi, ancak bir haftadir sistemde gorunmuyordu. Nihayet dun bg’dan bir mail aldim. Bir dizi mail sonrasi durum anlasildi ki, kargo firmalari lipolari halen kabul etmiyorlarmis. Paket geri gelmis. Lipolarin ucretini iade ediyorlar. Ve yine sitedeki tum lipolar bize (en azindan bana :) ) satisa kapatildi. Guncelleme olmus olsun konuya.

Konuyu açan Savaş beye teşekkürler.
Banggood dan 21 mayısta sipariş verdim. Bayram sonrası pili aldım.
Belcika hava yolları ile gönderiyorlar. Sanırım sayılı bir kaç hava yolu kabul ediyor patlama tehlikesi yüzünden.
Gelen pil ; ZOP Power 65C
3 Kez şarj- deşarj yapıp rodajını bitirdim.
Kücük amperli bir pil (1100 mAh) olmasına rağmen 2 motor 10 inç pervanelerle rodaj sonrası 5-6 dakika yüklenmeme rağmen pil ısınmadı
C katsayısı gerçekci olmasa da hayli iyi sonuç veriyor.

Şimdi baktım banggood maalesef göndermeyi durdurmuş...:angry:

Belcika hava yolları ile gönderiyorlar.

Evet bana verilen takip kodu da BE ile bitiyordu. BPost'la gelecekti, ama işte iade etmişler :)

İşin saçma tarafı, içinde lipo pil olan, hazır quad, kamera, cart-curt her türlü ürün sorunsuz gelebiliyor, ama lipo pil gelemiyor... Tehlikeyse, o da tehlike. Yanarsa o da yanıyor. Bence bu işte başka bir hesap var... İşin içinde lityum madenleri, Çin-Amerika çekişmesi falan var gibi geliyor bana...

Peki pilleri genel olarak nereden alıyorsunuz? yerli sitelerle yabancı siteler arasında ciddi fiyat farkı var. Tabi onlarda da gönderim ücreti ve vergi var ayrı mesele.

Bangood yeniden Türkiye'ye lipo satışını başlatmış. Ptt ile gönderileceği yazıyor. Genel olarak 5$ civarı bir kargo ücreti görünüyor ilanen duyurulur. :saygilar:
Banggood üzerinden pil alanlar için süper bir haber, Bilgilendirme için teşekkür ederiz :RCKolik:

Güzel haber umarım aksama ve kesilme olmadan pil göndermeye devam ederler.

Abi yurtiçinden satın almak en iyisi de, raf ömürleri ne durumda acaba.Gümrük riski olsa bile almaya değer , çok olsa ücret iadesi filan talep edilir, ben göze alınabilecek bir risk olacağını düşünüyorum, en azından taze pil olması açısından.:saygilar:
Hakancım haklısın. Bende yerli sitelerde satılan düşük C değerli pillerin genelde rafta çok beklediğini düşünüyorum. Yeni nesil lipo pillerde C degerleri daha yüksek sunuluyor. Gümrük alınır iade olmaz düşüncesindeyim.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Konu kalabalığı yapmamak adına buradan paylaşmak istedim.

Banggood.com malum bir miktar kargo ücreti ekleyerek Türkiyeye pil gönderebiliyor deniyor.
Banggood son bir iki ay içinde maalesef hayal kırıklığı yaşattı.
Sipariş verilecek ürün stokta var görünmesi ve 24 saat içinde işlem yapılacağı belirtilmesine rağmen
Ek fotoğraflar da görüldüğü gibi bir kaç gün sonra "sipariş durumu" "back order" oluyor. Ve günlerce ses yok.
Müşteri hizmetleri ile canlı görüşme sonrası sonuç alınamıyor. 3-4 kez farklı günlerde görüşüp baskı yapsanızda hiç bir yerde (track-17, ABD post, chinapost vs vs.) İzlenemeyen bir takip numarası veriyorlar.
Benzer durumu yakın zamanlarda yaşayan arkadaşlar var mı?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende de aynı durum 3 ay kadar önce oldu Mehmet abi.Siparisten itibaren 2_3 hafta sonra mail geldi para iadesi, başka ürün ve bekleme seçenekleri sundular .Para iadesi istedim,iade aldım.:saygilar:
Ahmetcim bir kaç ısrarlı canlı chat görüşmede bende "refund" para iadesi talabinde bulundum. "sabır ve bekleme" tavsiye ettiler. ;)
Bundan böyle Banggood dan alışveriş bitti benim için. Çünkü bir yıl içinde bu ÜCÜNCÜ kez oluyor.:mad:
Yurtdışı alışveris yapacak arkadaşlara örnek olması açısından yazdım.
Aliexpress bile daha ciddi. Olumsuz bir durumda iki-üç günde para iade ediliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...